Zamknij
REKLAMA

W kraju głośno o poseł Bartuś - "in vitro to produkcja człowieka". Dziś padły przeprosiny (ANKIETA) [WIDEO]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 21:27, 26.05.2023 . Aktualizacja: 22:00, 26.05.2023
Skomentuj Fakty TVN / 25.05.2023r. Fakty TVN / 25.05.2023r.

Od czwartku większość ogólnokrajowych mediów mówi o posłance z Lipinek. Na czołówki serwisów informacyjnych trafiła po wypowiedzi na temat in vitro. 

Podczas czwartkowych obrad w Sejmie rozgorzała burzliwa dyskusja. Dwie parlamentarzystki KO, Barbara Nowacka i Monika Wielichowska domagały się informacji "w sprawie nieprawdziwej narracji premiera o sytuacji kobiet w Polsce w czasach rządów PiS". Zadały pytania o "złą opiekę lekarską, brak pomocy państwa w opiece nad osobami zależnymi, ograniczenie praw reprodukcyjnych, głodowe emerytury, brak refundacji in vitro i brak ustawy o równych zarobkach".

W dyskusji udział wzięło kilkudziesięciu posłów. W obronę politykę rządu wzięły m.in. posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz Teresy Wargockiej głos zabrała poseł Barbara Bartuś. Jej wypowiedź podchwyciły media i w kraju od wczoraj co chwilę możemy dostrzec nagłówki z jej nazwiskiem. Wypowiedź Bartuś była m.in. głównym tematem Faktów stacji TVN.

Wypowiedź poseł Barbary Bartuś w trakcie 76. posiedzenia Sejmu IX kadencji:

"Szanowni Państwo, Ministrowie, rozpocznę od tego że jestem kobietą, może dzisiaj w spodniach, ale jestem kobietą. Czuję się kobietą i jestem z tego dumna, natomiast totalna opozycja z nas kobiet próbuje zrobić, po pierwsze, jakby osoby niepełnosprawne, które nic nie potrafią i wszystko trzeba im załatwić, a walkę o prawa kobiet szanowne panie, ograniczacie do walki o antykoncepcje, o prawo do aborcji, czyli do zabijania dzieci, które się już poczęły i krzyczycie jednocześnie, że tak mało dzieci się rodzi.

Jeszcze jedno, dzisiejsza debata, jej początek to prawo do dofinansowania, do produkcji człowieka, czyli in vitro. To nie jest metoda walki z bezpłodnością, to jest produkcja człowieka! Natomiast Prawo i Sprawiedliwość, po pierwsze, duże nakłady finansowe, o których tu było mówione, właśnie kieruje na walkę z niepłodnością i co jeszcze bardzo ważne, chciałam się odnieść do emerytów, o których tu była mowa. To Prawo i Sprawiedliwość docenia kobiety poprzez wprowadzenie emerytury "mama 4 plus", to Prawo i Sprawiedliwość kobietom przywróciło wiek emerytalny do 60 lat, a nie tak jak państwo kazaliście pracować do 67 lat! dziękuję bardzo!"

Po tej wypowiedzi w wielu nagłówkach mogliśmy przeczytać:

Barbara Bartuś: In vitro do produkcja człowieka

Opozycja będzie chciała kary dla Bartuś

Jak poinformował serwis WP, opozycja zamierza skierować wniosek do sejmowej komisji etyki o ukaranie Barbary Bartuś. Z kolei TVN poinformował, że grupa rodziców dzieci z in vitro chce pozwać parlamentarzystkę i poszukuje prawnika, który nie będzie się bał stanąć przeciwko posłance.

Poseł Bartuś przeprasza

W piątek temat aborcji powrócił. Posłanka KO Agnieszka Pomaska z mównicy sejmowej powiedziała, że podczas czwartkowej debaty sejmowej o prawach kobiet w Polsce "padły wyjątkowo skandaliczne słowa obrażające tysiące dzieci w Polsce". W swojej wypowiedzi przypomniała, że dzięki rządowemu programowi in vitro do 2016 r. urodziło się ponad 22 tys. dzieci, a PiS ten program zlikwidowało.

Głos zabrała ponownie poseł Barbara Bartuś. Dziś przeprosiła za czwartkowe słowa i wyjaśniała ich kontekst.

"Szanowni Państwo, podczas wczorajszej debaty wcale nie odnosiłam się do dzieci; debata była o prawach kobiet i odniosłam się do pań posłanek, które mówiły tylko o prawie do aborcji i prawie do reprodukcji; te słowa stąd padały. Ja kocham wszystkie dzieci. I PiS wiele robi, aby docenić rolę dzieci, rolę kobiet i rolę rodziny."

- uzasadniała w Sejmie.

"Szanowni państwo, jeżeli ktoś poprzez zmanipulowanie moich słów poczuł się urażony, to przepraszam. Natomiast jest to czysta manipulacja."

- mówiła.

ANKIETA

Jesteśmy ciekawi Waszego zdania na temat dofinansowania metody In Vitro. Odpowiedzcie w poniższej ankiecie!

[ANKIETA]14[/ANKIETA]

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(76)

strona wuwuwustrona wuwuwu

77 14

Jak się przez całą kadencję nie miało nic mądrego do powiedzenia w sprawach gospodarczych, to teraz przed wyborami tak się ratuje swoją reputację przed oglądaczami telewizji. Dotyczy to niestety niemal całego tego cyrku, zwanego sejmem. Ich jedynym zajęciem jest od lat taśmowa produkcja ustaw pełnych luk oraz tanich sensacji.
Rozsądek tam nie ma miejsca dla siebie. A to wszystko za nasze, podatników, pieniądze. 22:23, 26.05.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

strona wuwuwustrona wuwuwu

8 6

Tytułem uzupełnienia: kwestie moralne są bardzo ważne w życiu narodu. Ale fajnie by było, gdyby o nich publicznie wypowiadały się osoby, które swoim życiem zaświadczają o głoszonych przekonaniach. 16:24, 27.05.2023


fghjkl;';lkfghjkl;';lk

7 3

Właśnie. Podobno pani poseł była bardzo " gościnna" swego czasu. Na starość wywaliło w druga strone. 19:12, 27.05.2023


noonoo

70 12

to już trzy przypadki się uzbierały, gdy lipinkowa posłanka zasłynęła: odpust w Staszkówce, telefon przy uchu podczas uchwalania poparcia dla JPII oraz wczorajszy popis o in vitro - no cóż.... 22:31, 26.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

;lkjhjkl;';lkjhjkl;'

13 4

... oraz doskonały angielski za granica gdy trzeba bylo wzywać tłumacza bo sie nie potrafila dogadac w tym jezyku 19:15, 27.05.2023


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


facioofacioo

13 31

Tu chyba POliczył głosy w ankiecie bo 93+8 daje 101% 22:41, 26.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

starakobietastarakobieta

54 14

są tacy ktorzy nie czują swoje śmieszności podobno przez brak inteligencji emocjonalnej 22:42, 26.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A czy to ważne...A czy to ważne...

8 30

Cytat: " Dwie parlamentarzystki KO, Barbara Nowacka i Monika Wielichowska domagały się informacji "w sprawie nieprawdziwej narracji premiera o sytuacji kobiet w Polsce [...] i brak ustawy o równych zarobkach".
Każdy polityk który mówi o równości, szczególnie zarobkowej zasługuje na pogardę i należy chronić się przed takimi ludźmi. Mityczny pay gap jest wymówką dla leniwych i niezaradnych życiowo feminazistek. 22:51, 26.05.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Tak ważneTak ważne

12 5

A ja uważam, że bardziej na pogardę zasługują ludzie u których szare komórki są tak rozleniwione i niezaradne, że nie potrafią właściwie zinterpretować czyichś czynów, co prowadzi to do obrażanie ludzi z wymienianiem ich nazwisk i imion na forum publicznym. Gościu, jak ja rozumiem, bo słyszę te postulaty nie pierwszy raz, ten skrót myślowy O RÓWNYCH ZAROBKACH znaczy, najogólniej mówiąc, tyle, żeby kobiety pracujące na takich samych etatach jak mężczyźni, gdzie zakres czynności dla kobiet jest tożsamy jak dla mężczyzn - OTRZYMYWAŁY WYNAGRODZENIE ZGODNIE Z TYM SAMYM TARYFIKATOREM.

10:54, 27.05.2023


A czy to ważne...A czy to ważne...

6 9

Cytat: "A ja uważam, że bardziej na pogardę zasługują ludzie u których szare komórki są tak rozleniwione i niezaradne, że nie potrafią właściwie zinterpretować czyichś czynów, "
Akurat moje komórki dobrze interpretują zjawiska takie jak "równość".
Cytat: " co prowadzi to do obrażanie ludzi z wymienianiem ich nazwisk i imion na forum publicznym."
Nie manipuluj wypowiedzią, gdyż: nazwiska i imiona:
- podałem w ramach cytatu,
- należą do osób publicznych (a w tym wypadku należy rozróżniać działalność prywatną jak i publiczną). Pojęcie feminazistka zaś może i jest szyderczym określeniem, ale póki co NIE jest wyrazem powszechnie uznawanym za wulgarne i obelżywe.
Cytat: "kobiety pracujące na takich samych etatach jak mężczyźni, gdzie zakres czynności dla kobiet jest tożsamy jak dla mężczyzn - OTRZYMYWAŁY WYNAGRODZENIE ZGODNIE Z TYM SAMYM TARYFIKATOREM."
Ok- to przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi. Zatrudnienie ze względu na pracodawcę możemy podzielić na sektor publiczny i prywatny (są i spółki skarbu państwa, ale to już jest zbyt wielki misz-masz). W sektorze publicznym (szkoły, urzędy, służby itd.), wynagrodzenie nie bierze się z d*py. Są na to stosowne ustawy, rozporządzenia, zarządzenia, instrukcji czy tam inne wytyczne. I ok- są różne wskaźniki (stanowisko, staż pracy, stopień, poziom wyksztalcenia itd.) zwiększające pensję, ale nawet one są określane prawem. Nie spotkałem się z żadnym przepisem dot. zarobków w sektorze publicznym określającym wyższe zarobki dla danej grupy ze względu na płeć, religie, pochodzenie itd.
Mamy też sektor prywatny. Tyle że tutaj o zarobkach decyduje pracodawca i to on odpowiada za swoje decyzje. W teorii pracodawca może wynagradzać większymi zarobkami bardziej wydajniejszych pracowników, zaś tym mniej wydatnym nie płacić nic ekstra. To jest niepodważalne prawo każdej osoby zatrudniającej innych ludzi i wszelkie wtrącanie się władzy w tę materię, jest nie tylko nieetyczne ale i szczególnie szkodliwe dla wszystkich.
Oczywiście, z pay gapem są jeszcze inne "teorie niemalże spiskowe" np. dot. wpływu wykształcenia na zarobki itd., ale jak już wspomniałem- przy bliższym zbadaniu sprawy są one bezsensowne. 13:25, 27.05.2023


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


KRKR

13 60

Brawo.Dziekujemy 23:43, 26.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrissKriss

18 73

Dziekujemy.Wreszcie ktos powiedzial co wszyscy wiemy. 23:43, 26.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GorliczankaGorliczanka

0 1

Wyraziła poglądy ciemnego ludu. Nie wszystkich!!!! Poza wami są tu jeszcze inni. 12:31, 03.06.2023


KrzysztofKrzysztof

20 83

Brawo Pani Posel.Bardzo dobrze Pani reprezentuje Polakow .Jestesmy Katolikami.Bardzo dobrze ze jest mowione o Gorlicach. 23:46, 26.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarcinMarcin

8 5

Chłopie z tego samego ciemnogrodu co pani B. Dobrze ze mówią o Gorlicach?- zwróć uwagę w jakim świetle stawiają miasto, spora część ludzi pomyśli że większość z Nas ma takie zaburzone poglądy jak Ty i Twoja bohaterka. Żal... spakować Tych wszystkich wieśnioków i wywieźć, bo w mieście żyją a dalej "godajo" bo się mówić nie nauczyli. Jak tacy ludzie mogą zasiadać w Sejmie..? 10:13, 28.05.2023


ChrissChriss

15 71

Dziekujemy.Brawo. 23:46, 26.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

17 71

Dziekujemy.Bardzo dobrze powiedziane. 23:47, 26.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MojMoj

18 75

Dziekujemy Pani Posel.Tak dalej.Nareszcie powiedziane zostalo to co wszyscy normalni rozumieja. 23:48, 26.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MojaMoja

16 76

Brawo i prosze sie nie cofac i nie przepraszac.Zabolalo LEWAKOW. 23:49, 26.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtosKtos

18 72

Dziekujemy.Zabolalo BEZBOZNIKOW i wszelkiej masci LEWACTWA. 23:50, 26.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GorliczaninGorliczanin

13 75

Dziekujemy.Pozytywnie Pani Posel rozslawila Gorlice.Bardzo dobrze ze to Pani powiedziala.Wszelakiej masci Lewactwo i Bezboznicy sie wielce obuzaja.Prosze Mi wiezyc to jest Mniejszosc Patologia. 23:53, 26.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tadeusztadeusz

2 3

Ale o co ci chodzi ? 18:12, 27.05.2023


MMMM

60 14

To niestety stan umysłu... i w tzw. "przeprosinach" bredzi o manipulacji. Tymczasem już w wywiadzie dla sądeczaninia.info 28.06.2012 powiedziała: "Najważniejsze jest to, żeby nie propagować in vitro, a wręcz zakazać produkcji dzieci." Też manipulacja???
Latami wystarczyło głosować, jak prezes przykazał.. ale teraz trzeba się uaktywnić, żeby się załapać na dobre miejsce na liście wyborczej. Niestety najwyraźniej przegięła, stąd te "przeprosiny". Niedługo zobaczymy, czy wystarczą... 23:55, 26.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MigMig

16 61

Ale powiedziala sama prawde.. in vitro nie jest walka z nieplodnoscia. Kazdy lekarz to potwierdza. Poza tym komiczne jest ze ci co glosuja "za" finansowaniem invitro o 500+ mowia rozdawnictwo i sa przeciw. 😅 00:21, 27.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

M.M.

15 5

Z in vitro rodzą się dzieci. Z 500+ raczej nie… a chcąc poznać problem proszę przejechać się do najbliższej kliniki leczenia niepłodności i zobaczyć jak ludzie walczą o to, żeby mieć własne dzieci. Ale jest takie mądre stwierdzenie, że jak coś kogoś nie dotyczy, to nie ma problemu. 15:12, 27.05.2023


GorliczankaGorliczanka

17 69

Dziekujemy Pani Posel.Bardzo madre slowa.Nareszcie ktos to powiedzial.Jestem mama piecioro dzieci i nigdy nie bylam za ta metoda chociarz mialam problem z zajsciem w ciaze. 00:58, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Taki samTaki sam

15 64

Dziekujemy pani posel.Prosze nie brac tego pod uwage.Wiadomo jakie media to opisywaly.Byl atak na SW Jana Pawla 2 takze przez te ANTYpolskie media. 01:01, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czeslaw1233 Czeslaw1233

69 15

Bałbała jeszcze nigdy nic mądrego nie powiedziała 06:06, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StopStop

40 10

Jak zwykle jest to typowa wrzutka aby przyćmić wrowadzanom ustawę o zabieraniu mienia z tylko domniemaniu winy bez wyroku sądu. PIS przygotowuje się na wojnę a ciemny lud dalej ślepy. 08:12, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlekOlek

40 10

Przed wyborami jak zwykle zabiera głos.Lepiej niech się nie odzywa,bo jak się do niej zwróci nic nie pomoże,tylko dba o swoich. 08:21, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KoloKolo

30 13

A miałem nadzieję na ankietę typu: Czy uważacz że "to coś" jest: 1. bezmózgiem z linii produkcyjnej PiSu, 2. lewatywą kaczyńskiego 3. godnym następcą Pawłowicz. 08:32, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

loleklolek

49 13

Ale ktoś się naprodukował z pochwalnymi komentarzami dla Bałbały 08:46, 27.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Qń

6 4

Wysyp pisuarskich trolli! 08:52, 28.05.2023


Polka5oPolka5o

15 49

Pani Poseł powiedziała prawdę, a lewactwo kwiczy aż miło. 09:04, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

de pressde press

3 13

" Epidemiolożka środowiskowa dr Shanna Swan od lat zajmująca się sprawami reprodukcji na poważnie ostrzega przed wymieraniem naszego gatunku.
Ludzkość powinna być uważana za „gatunek zagrożony”. Zgodnie z definicją tego terminu używaną przez przez US Fish and Wildlife Service, agencję federalną Stanów Zjednoczonych odpowiedzialną za ochronę flory i fauny, jest 5 kryteriów, które decydują o ryzyku wyginięcia gatunku. Zdaniem dr Swann już dzisiaj spełniamy trzy pierwsze kryteria. "
Cóż, pani poseł Bartuś nie przeszkadzało szprycowanie szczepionkami genetycznymi Polaków, ale in vitro już tak. Jakież to dwulicowe. 10:05, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DoroDoro

44 13

Ale obciach! aż szkoda komentować! Kto z tej ofiary zrobił posłankę? Lipinki? Wstyd! 10:26, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

40 10

Pochwały o P.Bartus piszą sami swoi,których zatrudniła w dobrze płatnych instytucjach w Gorlicach i okolicy. 12:14, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DiluśDiluś

22 9

i jak pani się czuje jak to czyta? co trzeba miec w duszy żeby chodzić dumnie z podniesioną głową 14:48, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KozakKozak

33 7

Nasza słynna Pani Poseł błysnęła. Za wyższymi mandatami zagłosowała i teraz ten skandal. Ciekaw jestem jak zareagują potencjalni wyborcy ? Czy poprą osobę która swoją haniebną wypowiedzią ośmieszyła Gorlice i okolice ? Do wyborów jeszcze daleko. Padnie mnóstwo obiecanek, kłamstw, niedorzeczności żeby ten haniebny czyn zatuszować. Być może sam słynny profesor i wicemarszalek Sejmu wystartuje w wyborach z naszego terenu. W ostatnich wyborach jakimś cudem prześliznął się na Wiejską. Osobiście nie jestem zwolennikiem In Vitro. Nie jest to jednak produkcja człowieka. Za tego typu skandaliczne słowa posłanka powinna być przez Sejm przykładnie ukarana. 15:13, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

strona wuwuwustrona wuwuwu

16 7

"złą opiekę lekarską"

Ponieważ nie lubię hipokryzji, niezależnie od kolorów partyjnych, to zapytam - a gdzie były panie posłanki, kiedy w czasach covidowych pacjenci walili kijem żeby dostać się do przychodni, a osłuchanie prowadzono przez telefon.
To wam nie przeszkadzało??!!

To znaczy, że jesteście warte tyle samo ile pani BB. Przed wami wybory i żeby koryto nie uciekło, trzeba się lansować. A idi na ch... 16:26, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ellaaellaa

8 12

kazdy ma swoje zdanie a ona ma takie i wolno jej powiedziec co mysli a wszyscy sie pluja jak by to byl koniec swiata przy wyborach pomyscie i idzcie do tych wyborow a nie tylko zza monitoru madry jeden z drugim 17:46, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lipinkilipinki

23 6

ta poseł bardzo ale to bardzo niewiele się wypowiada ale jak coś powie to , aż zęby bolą. może to tajna broń... 17:58, 27.05.2023

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

tadeusztadeusz

19 5

Mi się zdaje, że lepiej by się nie wypowiadała. Siedź sobie Basiu cicho, bierz pieniądze, przecinaj wstęgi, otwieraj jakieś tam budowy... Po co mają wiedzieć żeś bardzo *%#)!& Po co mają się wstydzić twoi nauczyciele. Po co mają się wstydzić ludzie z Lipinek, z Gorlic. Siedź Basiu cicho, dobrze było.
Słodki Jezu ! 18:22, 27.05.2023


stomatologstomatolog

4 6

Czy próbowałeś myć zęby? 19:50, 27.05.2023


......

2 8

Potrafisz bardziej merytorycznie Panie/Pani stomatolog? Czy na studiach nie uczyli? Domniemanych. 20:05, 27.05.2023


tadeusztadeusz

24 6

Pani Baśko, mam nadzieję, że jest Pani cwaniakiem jak koledzy z partii, że Pani tak nie myśli. Bo jeżeli tak Pani myśli jak mówi to sprawa jest okropna. I jeszcze jedno. Nikt nie manipulował Pani wypowiedzi. Posłuchałem bez komentarzy. Dziękuję Bogu, że nie jestem rodzicem dziecka in vitro. Gadalibyśmy inaczej. 18:08, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

9 27

Brawwo Pani Posel, wartosci chrzescijanskie trzeba bronic, bez wzgledu na to ze totalne lewactwo rozdziera szaty i wyje jak wsciekly pies, ich stan umyslu nie jest w stanie zrozumiec pewnych podstawowych zasad etyki, moralnosci ktore sa poprostu faktem oczywistym nie podlegajacym chorej dyskusji w ich wydaniu. 18:30, 27.05.2023

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Zastanów sięZastanów się

17 6

Obsrywator. Pierwsze osoby zapłodnione metodą in vitro mają już ponad 40 lat i wlasne dzieci. Może nawet ich codziennie widzisz w sklepie. Powiesz takiej osobie w twarz przed kamerą, że jest produktem - nie człowiekiem? 19:04, 27.05.2023


ObserwatorObserwator

2 7

Zastanow sie,- nie zabieralem glosu odnosnie metody in vitro, odnioslem sie do ogolnej reakcji towarzystwa o wyznaniu lewackim, ktore jest skrajnie upodlone pod wzgledem moralnym, intelektualnym, swiatopogladowym i merytorycznym. Odnosnie metody in vitro zdanie swoje owszem mam, tylko uwazam ze nie jest to temat aby go analizowac na portalu publicznym, wiec zastanow sie czytajac dany wpis i nie rozszerzaj tematu poza ramy wytyczone przez autora. 11:05, 28.05.2023


qwertyqwerty

0 0

@Zastanów się: ależ jest człowiekiem, jak najbardziej, a co do metody powstania to wyprodukowanym w laboratorium. Jedno drugiemu nie przeczy. Jest sporo przykładów złych okoliczności, w których zaczyna się życie ludzkie, ale jest ono zawsze życiem ludzkim. 09:56, 02.06.2023


Semi-DrySemi-Dry

18 7


Myślę, że ta wypowiedz miała poruszyć polskie społeczeństwo i przykryć coś innego. O co chodzi? O kłamstwa Błaszczaka i ruski pocisk leżący spokojnie kilka miesięcy na naszym terytorium? O olanie sprawy Wołynia przez Ukraińców w przeddzień 80 rocznicy ukraińskiego ludobójstwa na Polakach? Coś tam knujecie i odciągacie uwagę Polaków. Po komentarzach widzę, że skutecznie.
In vitro, to zasłona dymna - jak kiedyś aborcja. Co wy tam pisowcy kombinujecie? 18:55, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaa

13 9

Co na tym zdjęciu robi niejaki Kraśko? Resortowe dziecko, udający dziennikarza w tvn, która to telewizja została założona przez kapusiów komunistycznych za pieniądze z afery żelazo. Kraśko który nie rozliczał się ze swoich dochodów i jeździł bez prawa jazdy. Autorytet dla bezmózgowych lemingów wychowanych przez tvn i gazetę wybiórczą. 19:27, 27.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Dymek Dymek

8 5

To co inne resortowe dzieci - nagłaśnia i dzieli społeczeństwo. Myślisz że PiS i PO to antagoniści? W jakim świecie żyjesz? Na PRL zarobili wszyscy z głownych partii. Wiesz kto wygrał na ulicy Srebrnej w W-wie?
Polska polityka to syf i rusko-ukraińska oligarchia w przyciasnych marynarkach. Właśnie dlatego Zachód nas nie szanuje - mamy podobno duże aspiracje, a politykom służalczość i słoma z butów wystaje. Ruskie kompleksy ubrane w zachodnie garnitury. Może jak wymrze pokolenie starych dziadów pamiętających PRL, to coś się poprawi. Nie sądzę, ale może. Wątpię. 19:56, 27.05.2023


GorliczankaGorliczanka

10 27

Jestem bardzo dumna ze slow Pani Posel.Kazdy i kazda rozumna osoba przyzna racje Pani Posel.Cale Gorlice sa dumne z Pani Posel.Tylko BEZBOZNICY,roznej masci LEWACTWO POSTKOMUNA i PATOLOGIA jest przeciwna i wypisuje tu takie glupoty.Patologiczne media typu TVN24 sa dla takiej warstwy. 21:02, 27.05.2023

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

alaala

11 6

gorliczanko z bożej łaski, idz popatrz czy sie z rozumem nie rozminęłaś 21:19, 27.05.2023


MichałMichał

9 4

Mów za siebie.. nikt nie jest dumny, raczej zawstydzony. W jakich czasach wy żyjecie? Jak baba ze wsi która zna się na kurach, ma mówić mi czy mogę mieć dziecko i jak mam je zrobić. Jak można było zamknąć program dzięki któremu urodziło się 22 tys dzieci. Wstyd dla regionu ze mamy kobietę która wygłasza takie żałosne postulaty. W imię czego tak odrażająca osoba ma się wypowiadać o dozwolonej lub nie antykoncepcji.. 10:19, 28.05.2023


ObserwatorObserwator

4 0

Nie oszukujmy się. Ten sam schemat pisania i nick nawiązujący do jakoby gorlickiego pochodzenia wskazuje na to, że jesteś płatnym trolem pis. Takich wypowiedzi jest wiele. Nie obrażaj mojej inteligencji.
Wiesz kto i co robi za pieniądze, nie? Właśnie tak cię odbieram. 21:29, 28.05.2023


DoronDoron

19 7

huhuhuuuuu ale się pisowskich płatnych trolli zleciało, niestety to my za nich płacimy jak i za inne fanaberie i krętactwa pislamabadu :( 21:15, 27.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

4 4

Doron,- jasno wynika z wpisow, ze tych ''platnych troli'' o ideologi lewacko-sowieckiej jest poprostu duzo wiecej na tym portalu niz pisowskich. Zadaj sobie troszke trudu i policz, jesli nie masz problemow z matematyka wynik powie Tobie prawde. Przyjmij do wiadomosci ze podatki placimy wszyscy bez wzglegu na obcje polityczna. 11:26, 28.05.2023


AsdiAsdi

18 7

Szkoda se bałbała nie jest z takiej "produkcji", była by szansa że będzie wyposażona w mózg... 22:10, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NicktNickt

17 8

To coś przez całe życie nie ogarnęło jak sie wymawia r więc co wy od tego wymagacie 22:10, 27.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LogopedaLogopeda

2 0

Całkiem jak Tusk... 08:36, 29.05.2023


KomtKomt

19 7

Jak się ma dwie szare komórki z których jedna odpwiada za oddychanie a druga za nawilżanie jarkowi to co sie dziwić... 22:12, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BbtoZeroBbtoZero

21 8

Proszę państwa tak wygląda moralne zero... 22:12, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OsiOsi

21 7

Kwintesencja pisowskiej inteligencji... 22:13, 27.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tadeusz KrokTadeusz Krok

20 7

Nie całe Gorlice. Nie jestem bezbożnikiem. Nie jestem różnej maści lewakiem, ani postkomuną i patologią. Nie jestem dumny z Pani poseł.
Wstydzę się. 10:12, 28.05.2023

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

5 13

Wstydz sie za siebie ze nie mozesz byc dumny z siebie. 11:33, 28.05.2023


KozakKozak

12 1

Byłeś jednym z pierwszych gorlickiej Solidarności, masz autorytet, talent. Współpracowałeś z dowcipnisiem. Zawalcz o Wiejską. Z góry lepiej wszystko widać . Powodzenia ! 13:51, 28.05.2023


IncitatusIncitatus

4 2

Jeśli jesteś dalej od czasów Solidarności optymistą Obserwator, to jesteś dziecinnie naiwny. Dlaczego CIA żądała od Kornela Morawieckiego rozliczenia się z kasy?
Solidarność nie była ruchem oddolnym. To była grupa sponsorowana przez amerykański wywiad. Część z nich, to były patentowane lenie, podwójni-potrójni agenci,którzy stworzyli tzw. III RP.
Teraz teczki zgromadzone przez USA, Niemców, Rosję i inne wywiady robią robotę.
Jesteś tak naiwny, że święcie wierzysz w czyste, polityczne intencje. Nieświadomość jest jednak błogosławieństwem dla ubogich intelektualnie. Czasem ci zazdroszczę, wiesz? Ja ani jednemu politykowi nie wierzę. Za długo studiowałem polską historię. Kolejne zdradzieckie mordy nas sprzedadzą w imię interesów innych mocarstw. 22:06, 28.05.2023


..

1 0

Do Kozak,- nie zawsze ci ktorzy byli pierwsi w tworzacej sie ''Solidarnosci'' i wspolpracowali z ''komediantem'' obecnie zachowoja swoje dawne idee i przekonania. 06:58, 04.06.2023


ObserwatorObserwator

1 0

Do incitatus,- nie posadzal bym siebie o naiwnosc, sa mocarstwa o darzeniach ekspansyjnych, zaborczych, sa tez mocarstwa o przekonaniach wolnosciowo-demokratycznych. To tak jak gdyby bylo cos nagannego w dzialaniach Pana Kuklinskiego na rzacz sowerennosci naszej Ojczyzny wspolpracujac z USA przeciwko polskim komunistom protegowanych przez ZSRR. Niemasz mnie czego zazdroscic, sobie mozesz wspolczuc, ubolewac nad soba ze jestes zmienny w swych przekonaniach, nie jest to regula ze ''tylko krowa nie znienia swoich pogladow'', tylko niezmienna konsekwencja w dzialaniu, bez zmiany osobistych pogladow moze przyniesc pozytywne rezultaty. Nie musisz wierzyc politykom, masz w tej kwesti racje, nawet sie niepowinno im wierzyc, politykow ocenia sie poprzez peryzmat ich pozytywnych lub negatywnych decyzji. Z obserwacji obecnego zycia politycznego wynika ze ZP ma priorytetowy cel aby nasza Ojczyzna byla w jak naiwiekszym stopniu SUWERENNA, sowerennosc jest priorytetem obecnie rzadzacej ZP. Mam uzasadnion poglad ze jestes w bledzie, wyrazajac swoja niemerytoryczna polemike przeszlej, obecnej i przyszlej narracji zdarzen dotyczacych otaczajacej nas rzeczywistosci. 07:50, 04.06.2023


Kozak Kozak

5 3

Do Incitatus. Dokładnie tak. Dość dyplomatycznie ujęte. Przykre ale prawdziwe. Czapki z głów. 04:00, 29.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

1 0

Nie dziwie sie Twojemu zachwytowi odnosnie wpisu incitatus, Kozak macie poprostu podobny lewacki stan umyslu i zbiezne poglady polityczne na otaczajaca nas rzeczywistosc, nie ma w tym nic nagannego na tym polega wolnosc slowa i walka na argumety merytoryczne, nie wyssane z palca *%#)!& jakimi sie poslugujecie w swoich wpisach. 08:07, 04.06.2023


GorlikGorlik

7 4

No cóż, Pani Poseł może i NIE CHCIAŁA ALE MUSIAŁA. Musiała, bo na finiszu kadencji w sejmie ogarnął Ją strach, widząc, że Jej osiągnięcia jako posła są mizerne i może nie dostać, od swojego wszechmocnego szefa, biorącego miejsca na liście wyborczej. Tonący brzytwy się chwyta. Dlatego wybrała temat bardzo kontrowersyjny, ku zadowoleniu swojego chlebodawcy i dla umocnienia poparcia Ze strony Kościoła Katolickiego. 10:19, 29.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%