Zamknij

Ryszard Terlecki spotkał się z gorlickimi sympatykami PiS: "Putin jak chmura burzowa"

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 12:24, 25.09.2022 . Aktualizacja: 12:30, 25.09.2022
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24 Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

Wicemarszałek Sejmu i Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w sobotę spotkał się z sympatykami partii w Kasztelu w Szymbarku. Na spotkanie przybyła niemal setka osób w tym lokalni członkowie PiS i samorządowcy.

Spotkanie z prof. dr. hab. Ryszardem Terleckim zostało zorganizowane przez poseł Barbarę Bartuś. Udział wzięli także inni parlamentarzyści - poseł Patryk Wicher oraz senator Wiktor Durlak. Równo o 15. w sobotnie popołudnie niemal wszystkie miejsca w sali szymbarskiego kasztelu zostały zajęte. Po krótkim przywitaniu gości przez organizatorkę głos zabrał wicemarszałek. 

Wystąpienie polityka trwało niemal 40minut, w którym mówił o bieżących wydarzeniach i sytuacji w kraju oraz Europie. Swoimi pierwszymi słowami nawiązał do epidemii, która jak mówił już minęła, chociaż wciąż słyszymy o kolejnych przypadkach. Szybko jednak przeszedł do drugiego tematu, jakim jest wojna na Ukrainie.

Ten stan, który mieliśmy przez dwa lata już minął. Natomiast zaczął się nowy problem. Problem, który zrodziła wojna za naszą wschodnią granicą, wojna na Ukrainie.I ta wojna ma dwa różne można powiedzieć aspekty i w różny sposób wpływa na nas wszystkich.

Po pierwsze ten skok inflacji, która zaczęła się już delikatnie przed wojną, ale to z czym mamy do czynienia teraz w Polsce i Europie jest rzeczywiście bardzo niepokojące i dotyczy głównie, jak państwo wiecie źródeł energii i tego co się na rynku gazowym, elektrycznym, węglowym dzieje.

- mówił przewodniczący Klubu PiS.

Putin jak chmura burzowa nad Polską

Terlecki zaznaczył, że przyzwyczailiśmy się do tego, że jest wojna, że się tam gdzieś toczy już pół roku, a jak trwa ponad pół roku to już można się jakby przestać nią zajmować.

Otóż tak nie jest. Ta wojna, choć jeszcze wciąż daleko nabiera można powiedzieć rozmachu i te ostatnie decyzje Putina wskazują na to, że, że tak łatwo nie będzie, że Rosja najwyraźniej reaguje na kontrofensywę czy kontratak Ukrainy, który w okolicach Charkowa skutecznie przebiegał. No i, że szykuje się do, do wzmocnienia, eskalacji tej wojny. I jak wszyscy wiemy, w pewnym momencie może nastąpić rozszerzenie tego konfliktu w dwojaki sposób.

Albo, gdy Rosjanie użyją broni atomowej. Na małą skalę, gdzieś, atakując na jakieś miasto albo zgrupowanie wojsk, ale bronią jądrową na co świat nie jest zupełnie przygotowany. A po drugie, że Putin może uznać, że tej wojny przegrać w żaden sposób nie może i zagrażałoby to jego władzy i wtedy myśleć o jej rozszerzeniu, a Polska jest jak wszyscy wiemy, na pierwszej linii,  zaraz za Ukrainą i to jest niebezpieczeństwo, które wisi nad nami i którego trzeba mieć świadomość.

- podkreślał jak poważne zagrożenie mamy za wschodnią granicą.

Jak dojdzie do granicy i jaworowa, Putin będzie wisiał nad nami jak chmura burzowa.

- podsumowywał Terlecki.

O węglu, inflacji i opozycji

Mówiąc o węglu Terlecki mówił, że gdy opozycja zaczęła krzyczeć, by przerwać import węgla ze wschodu to został on przerwany i w ślady za Polską poszła znaczna część Europy.

Tą ilość węgla, którą już nie sprowadzamy z Rosji trzeba uzupełnić i nasze kopalnie nie są w stanie tego wykonać. Z różnych powodów, także technicznych, także ze względu na jakość tego węgla, więc musimy go sprowadzić z zewnątrz, z różnych państw na świecie. I sprowadzamy. I on płynie, bądź popłynie do Polski.

- mówił. W tym miejscu padły zarzuty względem opozycji i jak mówił - poprzedników sprzed wielu lat.

Najpoważniejszym problemem jest tempo rozładunku. To jest zaszłość naszych poprzedników jeszcze z sprzed wielu lat, że znaczna część nabrzeży portowych jest w rękach prywatnych i oni mają swoje umowy, kontrakty.

-  tym tłumaczył słynny apel, aby nie kupować węgla na całą zimę "jak ktoś potrzebuje 3 tony niech kupi 1,5 tony teraz".

Opanujemy tą sytuację, tylko nie słuchajmy tych co kraczą, bo czekają tylko żebyśmy się na czymś potknęli.

- mówił na podsumowanie temat, z czego można wywnioskować, że kwestia węgla nie jest do końca jeszcze opanowana przez rządzących.

Nie będzie katastrofy gospodarczej?

O tym, że czeka nas bardzo ciężka zima, że ceny mogą jeszcze bardziej poszybować w górę mówi się wszędzie. Widać też już teraz kolejne zamykające się firmy i czuć nadchodzący kryzys. Jeśli ktoś myśli, że będzie katastrofa gospodarcza to się myli - wspominał wicemarszałek, dodał również, że ceny energii mamy jedne z najniższych w Europie. Niestety nie dodał, w jaki sposób te ceny przeliczał, a względem zarobków te ceny już niekoniecznie będą tak "kolorowe".

Kolejne zagrożenie dla Polski to Unia Europejska?

Nie zabrakło rzecz jasna też tematów o Unii. Mówił, że Komisja Europejska wymyśla co raz to kolejne warunki, które Polska rzekomo ma spełnić, aby otrzymać pieniądze. Stanowczo będziemy się temu sprzeciwiać - podkreślił.

Po wystąpieniu przyszedł czas na pytania i dyskusję. Pierwsze, które padło dotyczyło ostatniego poruszonego tematu: Czy rząd nie myśli może, by opuścić Unie Europejską? Terlecki nie odpowiedział na nie stanowczo i jednoznacznie. Mówił natomiast, że Unia Europejska do której przystąpiliśmy była zupełnie inna, choć wciąż obowiązują te same kontrakty. 

Wśród tematów poruszonych podczas spotkania były także te dotyczące nadchodzących wyborów, zgromadzeni mogli usłyszeć, że rząd Prawa i Sprawiedliwości samorządowe chciał przesunąć o rok, jednak to prezydent zdecydował inaczej i zgodził się na wydłużenie kadencji samorządowców tylko o pół roku.

[FOTORELACJA]1855[/FOTORELACJA]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(45)

adam1adam1

62 28

Tłumów nie było. Przyszli tylko działacze Pis, którzy pełnią różne funkcje w Mieście i Powiecie i chcą się załapać na następną kadencję. Odnośnie "epidemii" to wcale ona nie minęła, tylko Putin wejściem na Ukrainę zakończył ten teatr. Statystycznie liczba "zakażeń" w miesiącach marzec - wrzesień jest znacznie większa niż rok czy dwa lata temu (proszę sprawdzić), więc to właśnie teraz powinien być szczyt "epidemii". Skok inflacji spowodowany jest głownie tym, co pisowski rząd robił przez ostatnie dwa lata: zamykanie gospodarki i dodruk pustego pieniądza na socjal i różne "tarcze" osłonowe. Odnośnie wyborów samorządowych to Pis nie chce przeprowadzić jednocześnie z parlamentarnymi i przesunąć o pół roku wyłącznie po to, aby ci pisowcy którzy nie załapią się do Sejmu mogli objąć ciepłe posadki samorządowe. W przypadku wyborów w tym samym czasie trudniej jest taką operację przeprowadzić. 14:30, 25.09.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

PatryjotaPatryjota

8 22

Niewiarygodne brednie wypisujesz, adamie1, podejmij wysilek przeanalizuj swoje wypociny, tylko pamietaj z dokladnoscia matematyczna, bo ta dziedzina nauki kategorycznie nie znosi pomylek. 21:25, 25.09.2022


adam1 adam1

17 8

Partyjota, w którym miejscu widzisz te 'brednie'? Które zdanie jest niezgodne z prawdą? 22:26, 25.09.2022


RealistaRealista

0 1

Brawo!
Pozdrawiam wszystkich Przebudzonych! 16:01, 30.09.2022


qweqwe

42 25

Wiadomo, że Bałbała musi być na takiej rewii. Naprawdę udana z nich para. 💩 15:56, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaroMaro

19 24

,,Epidemia minęła"??? Panie Terlecki, nie mów Pan tak bo się Pan narazisz reżyserowi spektaklu pt. ,,Pandemia" Panu Niedzielskiemu 17:16, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

robolrobol

60 21

W Polsce brakuje węgla którego miało być na 200 lat dlatego
Polski rząd wyeksportował milion ton zagranicę
w tym 321 tyś ton na Ukrainę
żeby teraz kupić od Ukrainy 100 tyś.ton
ponieważ w Polsce zabrakło węgla.
O co tu chodzi bo ja już nie ogarniam.

17:24, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlicjaAlicja

38 21

Traktaty unijne są takie jak były, tylko wy, panie Terlecki nie umiecie sobie poradzić z obywatelem Ziobro, który chciałby być wszystkim i karać po swojemu nieposłusznych politycznie sędziów a tak w demokracji się nie robi. Wyprowadzicie Polskę z Unii to Polacy wyprowadzą Was z rządu bo Związek Radziecki i tacy jak on sojusznicy to już lepiej niech się nie powtórzą. Ale zawsze możecie tam wyjechać a nas zostawić wreszcie w spokoju. W nawiązaniu do spotkania z Kobietą w Galerii Krakowskiej: nie wszystkie mając swoje zdanie na określony temat jesteśmy - jak Pan to ujął- kretynkami. 17:34, 25.09.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

PatryjotaPatryjota

6 17

Trzeba przyznac ze jedyna prawde jaka Pani wydedukowala to ta ze jest Pani ''kretynka'', jak na Pani wspolczynnik IQ to az za duzo. 21:31, 25.09.2022


Do PatryjotaDo Patryjota

13 6

Po przeczytaniu Twoich komentarzy pod kilkoma wypowiedziami antypisowskimi trudno oprzeć się wrażeniu, że jesteś pisowskim trollem, który w sposób pozbawiony jakichkolwiek argumentów obraża ludzi myślących inaczej. Sam nick ,,patryjota" błędnie napisany świadczy o Twoim poziomie, nie tyle inteligencji a wręcz braku prostej, ortograficznej wiedzy. Jeśli nie potrafisz brać udziału w dyskusji, przynajmniej nie obrażaj ludzi, podejrzewam, że dużo starszych i bardziej doświadczonych przez życie. 22:01, 25.09.2022


PodpisPodpis

5 2

Patryjota to naczelny pisdzielec, wtórny analfabeta i gerio wojownik klawiatury. Jego niepodrabialny bełkot, pozbawiony sensu, składni, gramatyki oraz gwałcący ortografię w każdym słowie jest rozpoznawalny dużo dalej niż powiat gorlicki. 18:18, 26.09.2022


gr43gr43

2 18

nie lepsza od ukrainy 17:52, 25.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

b08b08

0 1

łapki w dól pochwalają osoby nandere
stąd taka nienawisć nie tylko ukrainiec nie jest polaka bratem ale polak tez nie 18:43, 29.09.2022


Prezes Prezes

38 17

Do tarcia chrzanu a nie polityka 18:45, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GorlikGorlik

33 8

Wice marszałek sejmu – jedna z czołowych osób w państwie, a tak manipuluje faktami, między innymi, w odniesieniu do obecnego kryzysu węglowego. Jak pamiętamy to ten rząd parę lat temu zaczął wygaszać kopalnie i zaczął importować węgiel z Rosji. Wydawało się, że to zabieg chwilowy, że rząd ma zakontraktowane dostawy z innych kierunków w pełnej potrzebnej ilości. Kiedy import z Rosji zaczął rosnąć, opozycja zaczęła wytykać to rządowi, że nabija kabzę Putinowi. Po agresji Rosji na Ukrainę, Unia Europejska wiosną tego roku ustaliła embargo na import węgla z Rosji od połowy sierpnia tego roku. Tymczasem Morawiecki, pewnie chcąc pokazać, że nie respektuje ustaleń U.E. - zamknął granicę dla importu węgla z Rosji już w połowie kwietnia. Jak się potem okazało zapasów węgla w Polsce niema, wydajność naszych kopalń ograniczona i brak jakichkolwiek kontraktów na uzupełnienie braków z innych kierunków. Decyzja była tak szybka (pewnie żeby zdążyć przed terminem unijnym), że po zamknięciu granicy dla węgla, w Rosji utknęło kilkanaście tysięcy ton węgla zapłaconego przez polskie spółki.
Czy, biorąc pod uwagę te fakty, obwinianie opozycji za obecny kryzys węglowy nie jest WSTRĘTNYM KŁAMSTWEM ? kłamstwem, które jest powtarzane, także przez Morawieckiego, Kaczyńskiego i innych, przy każdej okazji ???
19:41, 25.09.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PatryjotaPatryjota

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


KikiKiki

9 3

Tak manipuluje jak ca)ła ich sekta. 08:50, 26.09.2022


A-linka A-linka

32 7

Szału frekwencyjnego nie było, te same twarze, regularnie biorące udział w tych spędach partyjnych. Tyle chorągiewek niewykorzystanych też o czymś świadczy. Pani poseł przywiozła do Gorlic człowieka bardzo kontrowersyjnego i nielubianego, zwłaszcza przez dziennikarzy, nie bez przyczyny nazywanego ...pan Teplecki...rozmawiającego z mediami tylną częścią swego tułowia. Trudno w tym kontekście patrzy się na tytuły przed jego nazwiskiem.. 20:15, 25.09.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PatryjotaPatryjota

5 17

A-linka skad Ty sie zerwala, myslalem ze kobieta taka jak Ty posiada wiecej inteligecji, no conajmniej na poziomie 2% wspulczynnika IQ, no ale sie pomylilem, mniej niz 0 to naprawde jest ''osiagniecie nieprzecietne'', brawo Ty. 21:49, 25.09.2022


PodpisPodpis

2 1

No i szamo znowu wylało a razem z Patryjota, naczelny pisdzielec powiatu gorlickiego. 19:58, 26.09.2022


KrzysztofKrzysztof

8 31

Sami Bolszewicy i Postkomunisci tu w tych KOMENTARZACH wystepuja.Hanba. 21:13, 25.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

adam1adam1

18 10

Bolszewicy i postkomuniści to są w Pisie. 22:27, 25.09.2022


Krzysztof.Krzysztof.

11 35

Postkomunistyczny i Lewacki zmanipulowany Motloch opsiadl te komentarze.Brawo Panie Profesorze Terlecki Pani Posel Bartus Dziekujemy.Alleluja i do przodu.Robicie bardzo duzo dobrej roboty.Trzecia samodzielna kadencja w Sejmie i w Senacie zycze z calego serca.Niech was Bog Blogoslawi. 21:22, 25.09.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

PatryjotaPatryjota

8 18

Zgadzam sie w 100


Zgadzam sie w 100% z Pana wpisem, posluszni lewaccy idioci przechodza sami siebie w wyscigu o prym naibardziej oddanego slugi putlera, poprostu wyscig szczurow o wzgledy naczelnego szczura, tak byl nazywany putin w swym srodowisku machiny przemocy.
5


5 21:57, 25.09.2022


adam1 adam1

15 8

Partyjoto: zrozum, że Pis to jeszcze większa lewica niż SLD 22:29, 25.09.2022


adam1adam1

16 6

Krzysztofie: może pan wspomni o młodości Terleckiego. Czy człowiek o takiej przeszłości powinien pełnić taką funkcję w Polsce? 22:38, 25.09.2022


KrzysztofKrzysztof

7 13

Niestety POSTKOMUNA i sama KOMUNA wyprala ludziom mozgi do zera i to trzeba czasu zeby ta mentalnosc HOMOSOWIETICUS zmienic.Szkolnictwo Neobolszewickie zrobilo swoje.niszczac cale pokolenia robiac z mlodego pokolenia bezideowa mase .Motloch bez wiary Kosciola bez zadnych wartosci. Media LEWACKIE typu TVN czy ONET WIRTUALNA POLSKA czy wiele innych Antypolskich gadzinowek niestety.Teraz tej masie wbijaja TECZE to ma byc ich BOG.To Hanba,To PROFANACJA ZNIEWAZENIE WSZYSTKIEGO co tworzyly cale pokolenia prawdziwych ludzi ktorzy w SERCU i w Glowie maja POLSKE.To wszystko chca zniszczyc .Gdyby niedaj Boze zwyciezyla Opozycja glosami wlasnie takich bezideowcow.to wlasnie by zrobili z POLSKA.WARA 22:52, 25.09.2022


MilaMila

25 9

Sekta. Towarzysze przyszli na sekretarza KC. Po linii. I na bazie. A komentujący krytykujący normalnych czytają chyba tylko paski TVP info. Hipokryci. Ciekawe co robiła w PRL rodzina posłanki B.? 22:51, 25.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

krucjata RFNkrucjata RFN

1 1

ja ogladam al jazerre masz cos do nich?
muzułmanie robią to co powinno sie robic z wrogami Boga czyli eliminują
i dlatego tylko prawo szariatu i islam was nauczy
miłosci do Boga
bo kto obraza Jezusa powinen byc zabity 18:48, 29.09.2022


Lbgtq+bioLbgtq+bio

20 6

Przez te uchwałę w Lipinkach prezes Polski nie przyjechał do powiatu? No, strefa wolna 22:56, 25.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

niemcysieodrodzaniemcysieodrodza

1 0

pedałom smierc 18:45, 29.09.2022


Wołodymyr Wołodymyr

20 9

Krzysztof to chyba przepisuje wszystko od Putina. No i z pasków TVP Info. Sekta 23:00, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KozakKozak

16 9

We Włoszech konserwa wygrała. Będziemy mieć Panią Premier, sprzymierzeńca Nowogrodzkiej. Na krajowym podwórku wzmożony ruch PiS. A gdzie opozycja ? Można krytykować wicemarszałka Sejmu ale wielu z tych komentujących nie dorasta jemu do pięt. Jak Pani Poseł z Lipinek po raz kolejny załapie się na Wiejską to dopiero będzie płacz. 02:42, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrzysztofKrzysztof

8 27

Brawo Panie Marszalku.Dziekujemy.Alleluja i do przodu.Niedopuscic zeby STRONNICTWO NIEMIECKIE wrocilo do wladzy.Precz z OPOZYCJA i tym calym ANTYPOLSKIM LEWACTWEM.Niech wam Bog Blogoslawi. 05:46, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrzysztofKrzysztof

8 22

Niestety POSTKOMUNA i sama KOMUNA wyprala ludziom mozgi do zera i to trzeba czasu zeby ta mentalnosc HOMOSOWIETICUS zmienic.Szkolnictwo Neobolszewickie zrobilo swoje.niszczac cale pokolenia robiac z mlodego pokolenia bezideowa mase .Motloch bez wiary Kosciola bez zadnych wartosci. Media LEWACKIE typu TVN czy ONET WIRTUALNA POLSKA czy wiele innych Antypolskich gadzinowek niestety.Teraz tej masie wbijaja TECZE to ma byc ich BOG.To Hanba,To PROFANACJA ZNIEWAZENIE WSZYSTKIEGO co tworzyly cale pokolenia prawdziwych ludzi ktorzy w SERCU i w Glowie maja POLSKE.To wszystko chca zniszczyc .Gdyby niedaj Boze zwyciezyla Opozycja glosami wlasnie takich bezideowcow.to wlasnie by zrobili z POLSKA.WARA 05:47, 26.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PatryjotaPatryjota

1 0

Mamy przyklad Panie Kszysztofie jak Gorlice sa opanowane przez brac totalnych lewakow zasiadajacych w kazdej powaznej instytucji w naszym miescie, przykladem sa wpisy, lajki, w wiekszosci lewackich autorow, oni w tym miesie czuja sie panami sytuacji, do niczego dobrego to nie doprowadzi jesli spolecznosc lokalna tego w wiekszosci nie zrozumie do nadchodzacych wyborow samorzadowych i parlamentarnych do Parlamet Polskiego i UE. 20:23, 30.09.2022


KrzysztofKrzysztof

9 23

WIELKIE BRAWA.Jak wynika ze wstępnych wyników wyborów we Włoszech triumfowała centroprawicowa koalicja. Giorgia Meloni może zostać pierwszą kobietą na stanowisku premiera w Italii.Teraz Polska! Musimy wytrzymać trudną zimę! Odzyskać nasze górnictwo! Wypowiedzieć pakiety klimatyczne UE. A w 2023 uzyskać większość konstytucyjną! Odbić Senat! 05:52, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrzysztofKrzysztof

8 20

Wszystko co się dzieje złego w Europie to wina lewackiej poprawności politycznej i udawania że wszystko jest w porządku . Zamachy , kryzys , bezrobocie , brak perspektyw dla młodych , inflacja , zadłużenie i wojna są efektem lewackiego odlotu od rzeczywistości . W Brukseli dziś zasiadają towarzysze z PPRU - sprawcy stanu wojennego i ss - fani myślący o federacji państw pod przewodnictwem Niemiec …. To jest jakiś obłęd a nie Unia równorzędnych państw

05:56, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kuba DiduchKuba Diduch

20 9

A poeta rzecze smutnie, moi drodzy po co kłótnie? Po co wasze swary *%#)!& Każda opcja ma was w doopie... Miłego poniedziałku! 06:54, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PodpisPodpis

16 4

Szkoda, że butapren nie zorganizował rewii na terenie rafinerii. Skład chemiczny z młodości by się zgadzał w 100%. 18:20, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JcJc

9 2

Widze że Krzysztof wszystko wie na forum w większosci jego wysmienite spostrzeżenia 20:47, 26.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FredFred

4 3

Krzysztof RZĄDZIŁ wczoraj - tylko żeby jeszcze wiedział o czym pisze ? 09:46, 27.09.2022


c vmc vm

1 0

gorlice tez mają nasa w d
gdzie odbownica?pajacu 18:44, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

c vmc vm

0 0

gorlice tez mają nasa w d
gdzie odbownica?pajacu 18:44, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

c vmc vm

0 0

gorlice tez mają nasa w d
gdzie odbownica?pajacu 18:44, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%