Zamknij
REKLAMA

Sesja Rady Miasta. Wotum zaufania dla burmistrza i ślubowanie nowej radnej.

10:42, 26.05.2022 | pb
Skomentuj Fot. UM Gorlice / Natalia Pacana-Roman
REKLAMA

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Gorlice odbyło się m.in  głosowanie za udzieleniem wotum zaufania dla burmistrza miasta oraz ślubowanie nowej radnej.

Zaskoczenia nie było. Po zapoznaniu się przez radnym z podsumowaniem działalności burmistrza Rafała Kukli w minionym, 2021 roku odbyło się głosowanie. Radni decyzję podjęli jednogłośnie będąc za udzieleniem wotum zaufania.

Ważnym punktem dzisiejszej sesji było również ślubowanie nowej radnej. Miało ono miejsce jeszcze przed rozpoczęciem obrad.

W związku ze złożeniem mandatu przez Jakuba Szczerbania, Zastępca Burmistrza Łukasz Bałajewicz, Przewodniczący Rady Miasta Gorlice Robert Ryndak oraz Radni, podziękowali mu za dotychczasową współpracę i zaangażowanie na rzecz naszego Miasta.

[ZT]11647[/ZT]

Po rezygnacji z pełnienia funkcji radnego – zgodnie z Kodeksem wyborczym – wolny mandat obejmuje kandydat z tej samej listy – w tym wypadku "Przyjaznych Gorlic", który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności. W myśl tych przepisów, w Radzie Miasta Gorlice od dziś zasiadać będzie Beata Kalisz.

Źródło, Foto: UM Gorlice

(pb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

gorliczanin.gorliczanin.

3 2

Brawo pani Beato :-) 13:17, 26.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PACOPACO

2 2

Brawo Beato, dużo pomyślności i wytrwałości, a jak najmniej kłód pod nogi 15:04, 26.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%