Zamknij
REKLAMA

Weber: w tym tygodniu złożony zostanie projekt ustawy zmieniający sposób nakładania mandatów oraz ich wysokość

15.46, 06.07.2021 PAP Aktualizacja: 15.48, 06.07.2021
Skomentuj PAP
REKLAMA

We wtorek sejmowa komisja infrastruktury rozpatrzyła rządowy dokument o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz działania realizowane w tym zakresie w 2020 roku. Podczas komisji poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński zapytał, czy trwają prace w ministerstwie nad zaostrzeniem kar, jeśli chodzi o wysokość mandatów.

Jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Infrastruktury złoży projekt ustawy, który będzie zmieniał nie tylko sposób nakładania mandatów z fotoradarów, ale będzie też otwierał ścieżkę do tego, żeby za radykalne wykroczenia drogowe móc zmienić wysokość mandatów drogowych - poinformował wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

"Jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Infrastruktury złoży do zespołu, który zajmuje się rządową legislacją, projekt ustawy, który będzie zmieniał nie tylko sposób nakładania mandatów z fotoradarów, ale będzie też otwierał ścieżkę do tego, żeby za radykalne wykroczenia drogowe móc zmienić wysokość mandatów drogowych" - odpowiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

"Na tę chwilę mogę tylko tyle powiedzieć: pozwólcie państwo, że na początku tę sprawę przedyskutujemy w oficjalny sposób w gronie rządowym" - dodał wiceszef resortu infrastruktury.

Podkreślił przy tym, że później ten projekt zostanie poddany konsultacji i uzgodnień międzyresortowych. "Wtedy ten projekt stanie się publiczny i będzie podlegał również dyskusji społecznej" - zaznaczył Weber. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ lena/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

haha

0 1

Państwo policyjne. Polaczki zawsze sobie dają wcisnąć wszystko w imię ich dobra :D. Policjant po podstawówce będzie jak sąd. Mu się będzie wydawać, że trzeba dać Ci taki i taki mandat i on jest PRAWO. Będzie jak w filmie Sędzia Dredd. JA JESTEM PRAWEM :D. Szanuj mój autorytet! :D. Podważasz moje zdanie? To zatrzymuję prawo jazdy. 11:31, 07.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

A czy to ważne...A czy to ważne...

0 0

" Polaczki zawsze sobie dają wcisnąć wszystko w imię ich dobra :D. "
Od kilkudziesięciu lat wybieramy ciągle tych samych ludzi- ludzi którzy lepiej wiedzą, co dla obywatela jest lepsze, niż on sam.
"Policjant po podstawówce będzie jak sąd."
Obecnym wymogiem pełnienia służby w policji jest min. wykształcenie średnie, lub średnie branżowe. Liczba policjantów z wykształceniem niższym niż średnie wg danych z Wikipedii wynosi poniżej 1%.
"Mu się będzie wydawać, że trzeba dać Ci taki i taki mandat i on jest PRAWO. "
Uprawnienia policjantom, jak i innych funkcjonariuszom udzielił ustawodawca, którego my Polacy sami wybieramy w wyniku wyborów. W skrócie- w pewnym sensie sami decydujemy jakie uprawnienia ma mieć policjant.
"Będzie jak w filmie Sędzia Dredd."
Odbiegając od tematu, muszę przyznać że nowa wersja filmu była zaje**sta.
"Szanuj mój autorytet!"
Problem z autorytetem policji pochodzi od nas obywateli, bo tak naprawdę sami mamy problemy ze zdefiniowaniem jak policja powinna funkcjonować w naszym kraju.
"Podważasz moje zdanie? To zatrzymuję prawo jazdy."
Żaden policjant nie odwali takiego numeru. Wszelkie czynności jakie wykonuje policjant mają swoją podstawę prawną. Jeśli policjant zabiera komuś prawo jazdy i robi to w oparciu o jakąś sensowną podstawę prawną, to nic nie zmienia czy się będzie z nim kłóciło czy nie- on prawo do takiego działania miał już na początku. Pretensję należy się mieć tylko i wyłącznie do siebie. 14:58, 07.07.2021


REKLAMA
0%