Zamknij
REKLAMA

Kraków: Maciej Maleńczuk uznany winnym ataku na pro-lifera

13.24, 17.12.2020 PAP Aktualizacja: 13.25, 17.12.2020
Skomentuj PAP
REKLAMA

W sprawie chodzi o wydarzenia z grudnia 2016 r., kiedy na Rynku Głównym w Krakowie odbywał się zorganizowany przez Partię Razem protest przeciwko wypowiedzeniu przez rząd konwencji antyprzemocowej.

Krakowski sąd rejonowy uznał w czwartek Macieja Maleńczuka winnym naruszenia nietykalności osobistej działacza pro-life - dowiedziała się PAP. Muzyk ma zapłacić m.in. sześć tysięcy złotych grzywny. Wyrok jest nieprawomocny i został ogłoszony bez obecności dziennikarzy.

Na manifestacji pojawili się członkowie Komitetu Obrony Demokracji, by wyrazić solidarność z opozycją okupującą salę plenarną Sejmu. Nieopodal antyaborcyjną demonstrację zorganizowała Fundacja Pro - Prawo do Życia. Uczestniczyło w niej pięć osób. Jeden z wolontariuszy tej organizacji miał wówczas zostać przez obecnego na miejscu Macieja Maleńczuka uderzony w żuchwę.

Proces w tej sprawie ruszył w połowie września 2018 r. Ogłoszenie wyroku - decyzją sądu - nastąpiło w czwartek bez udziału publiczności i mediów. Informację o jego treści przekazała PAP obrońca artysty, adw. Marta Lech. Maleńczuk, decyzją sądu, ma zapłacić sześć tysięcy zł grzywny, tysiąc zł zadośćuczynienia na rzecz pro-lifera, a także pokryć koszty zastępstwa procesowego strony przeciwnej.

Wcześniej umorzony został proces o publiczne znieważenie, wytoczony pro-liferowi przez Maleńczuka. Biegli uznali, że działacz cierpi na chorobę, w wyniku której w momencie zdarzenia nie rozpoznawał znaczenia swojego czynu ani nie mógł pokierować swoim zachowaniem. Na tej podstawie sąd musiał umorzyć postępowanie. Mężczyzna nie będzie ponosił odpowiedzialności karnej.(PAP)

autorka: Nadia Senkowska

nak/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

BRAWOBRAWO

13 0

nikt nie jest ponad prawem 18:36, 24.12.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NiestetyNiestety

1 9

Niestety są ludzie ponad prawem. Przykład? Nasi super przywódcy z Sejmu i cała zgraja deb.... 08:51, 27.12.2020


do niestetydo niestety

10 0

rozumiem że mówisz o totalnej opozycji 11:26, 27.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TalarekTalarek

8 0

Jest znany z ciętego języka, nawet potrafił obrażał Polaków na swoich koncertach komentarzami między utworami. Doskonale pamiętam taką sytuację w Gorlicach kiedy występował na scenie na rynku w Gorlicach. Od tego dnia postanowiłem nigdy więcej nie słuchać, nie kupować jego płyt, ponieważ mnie jako Polaka obraził na koncercie w Gorlicach. Dzisiaj czytań ten artykuł i wcale się nie dziwię. 18:32, 01.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%