Zamknij
REKLAMA

Estymator dla DoRzeczy.pl: 51 proc. dobrze o premierze, 40 proc. źle; o rządzie pozytywnie – 50 proc., negatywnie – 38 proc.

12:56, 28.03.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Działalność rządu pozytywnie ocenia 50 proc. badanych (o 1 pkt proc. więcej niż dwa tygodnie temu), a 38 proc. badanych negatywnie (o 1 pkt proc. mniej niż dwa tygodnie temu). 12 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "nie wiem".

Wystawiając ocenę pracy szefa rządu Mateusza Morawieckiego, 51 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "pozytywna". 40 proc. badanych wybrało odpowiedź "negatywna" (o 1 pkt proc. mniej niż dwa tygodnie temu), a 9 proc. badanych wybrało odpowiedź "nie wiem" (o 1 pkt proc. więcej niż dwa tygodnie temu).

Badanie przeprowadzano od 25 do 26 marca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1032 dorosłych osób. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały udział wyborach parlamentarnych i prezydenckich ? gdyby takie miały odbyć się w czasie badania ? oraz określiły, na kogo będą głosować. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 45 proc. (PAP)

Autor: Marzena Kozłowska

mzk/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

ŚciemaŚciema

5 5

1. Tarcza, która zamiast pomóc ludziom i przedsiębiorcom, ułatwi bankom dojenie ich. Pełni jedynie funkcje medialną. W najbliższym czasie ogromna ilość przedsiębiorstw upadnie a co za tym idzie ludzie pozostaną bez pracy - bez możliwości zarobienia pieniędzy.
2. Zaciągnięcie kredytu i drukowanie pieniędzy na potrzeby tarczy spowoduje w najbliższym czasie ogromna inflację - nie taką jak teraz kilkuprocentową ale kilkunastu - albo nawet kilkudziesięciu procentową. Przy takich cenach ludzie szybko wydadzą oszczędności i bez pracy nie będę mieli jak zarobić. Kolejny sposób na wydojenie ludzi.
3. Nocna zmiana prawa wyborczego, która była niezgodna z prawem - przy obecnym kryzysie umożliwia i ulatwia głównym przedwyborczym beneficjentom (trzynastki) udział w wyborach, którzy w większości swoją wiedzę czerpią z TVP, a pozostali (głównie przeciwni rządowi) za pewne będą męczyć się w kolejkach do lokali, bo w obecnym stanie nie jest możliwe normalne przeprowadzenie wyborów. O e- głosowaniu nie ma nawet mowy.

Ale wyborcy PiSu (z trudem powstrzymuje się od obrażania ich braku inteligencji) i tak powiedzą że rząd dobry bo daje, bo się dzięli... Czeka nas poważny kryzys, ceny praktycznie wszystkich towarów pójdą mocno w górę, ludzie będą bez pracy, bez możliwości zarobienia pieniędzy. Ale pisowcy i tak powiedzą że to przez wirusa a rząd dobry bo daje. Wirus będzie po wyborach wymówką na wszystko być może nawet na zawieszenie trzynastek i 500+. Zobaczymy na jak długo starczy wam oszczędności. Kto ma własne gospodarstwo poradzi sobie. A reszta - aż strach pomyśleć. Ale szczerze to zasłużyliście sobie na to wyborcy PiSu 🙂

I niech nikt się nie łudzi - za PO nie byłoby lepiej. Chociaż z drugiej strony nie wiem czy w PO wpadliby na takie genialne pomysły, które nie dość że doją ludzi to jeszcze sprawiają że ludzie dalej ich popierają 🙂 15:43, 28.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GoralGoral

0 3

Naprawdę rzadko kiedy pojawia się ktoś z jajami w tym kraju żeby powiedzieć prawdę.
Brawo! 16:36, 28.03.2020


ando87ando87

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ando87ando87

5 3

mam nadzieje, że koronawirus zmiecie rząd "dobrej zmiany", trzeba skończyc z państwem opiekuńczym, z fiskalizmem, biurokracją,, niech sobie wsadzą w dupę socjalizm...państwo musi się *%#)!& od przedsiębiorców, rolników itd,, trzeba radykalnie zmniejszyc podatki, i przede wszystkim zlikwidowac 500+, za te pieniądze można spłacac długi zaciągnięte u żydowskich lichwiarskich rodzinom, jak to robi Orban, bo inaczej Polski nie będzie.. 19:15, 28.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SiewcaSiewca

3 2

Na wybory chcą pójść tylko pisowcy więc jeżeli nie brali pod uwagę osób które zaznaczyły że nie pójdą to stąd taka frekwencja na plus. Ale to dobrze bo skoro w tym gronie jest aż 40 na minus to nie wiele brakuje do obalenia rządu 😁 11:35, 29.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%