Na sygnale Gorlice24

Zamknij
Zobacz!

Kolizja z karetką i dramat na quadzie. Policja podsumowała trudny tydzień

. 09:26, 11.05.2026 Aktualizacja: 10:23, 11.05.2026
2 Kolizja z karetką i dramat na quadzie. Policja podsumowała trudny tydzień fot. ilustracyjne / Jarosław Jędrkowiak Portal: Gostyn24.pl

Minione dni na drogach powiatu gorlickiego były wyjątkowo niebezpieczne. Doszło do serii kolizji i wymuszeń pierwszeństwa, w tym zderzenia samochodu osobowego z karetką pogotowia. Najpoważniejszy wypadek miał jednak miejsce w Libuszy, gdzie 26-letni kierowca quada z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

 

::news{"type":"see-also","item":"44159"}


Klasyczne najechanie na tył

We wtorkowy poranek (5 maja) w Klęczanach kierowca Fiata, mieszkaniec powiatu jasielskiego, nie zachował bezpiecznego odstęp od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Hyundaia. 

Sprawca został ukarany 1020 zł mandatem i dziesięcioma punktami.


Fiat uderzył w Mercedesa

Pół godziny później na ulicy Kościuszki w Gorlicach kierowca Fiata, mieszkaniec gminy Gorlice, również uderzył w jadący przed nim samochód marki Mercedes.

Sprawca stłuczki będzie teraz musiał zapłacić 1020 zł mandat, a na jego konto kierowcy wpłynęło dziesięć punktów karnych.


Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu

Jeszcze przed południem policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego w Wysowej-Zdroju.

Kierowca samochodu marki Toyota, mieszkaniec Tranowa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Mercedesa i doprowadził do zderzenia pojazdów. 

Tarnowianin został ukarany 1020 zł mandatem i dziesięcioma punktami.


Kolizja osobówki i motocykla

::news{"type":"see-also","item":"44235"}

W środowe popołudnie (6 maja) na ulicy Michalusa w Gorlicach kierowca Audi, mieszkaniec gminy Biecz, podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy motocykla marki Suzuki i doprowadził do zderzenia pojazdów.

Na szczęście w wyniku tego zdarzenie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, dlatego zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa i zakończone mandatem dla Bieczanina w wysokości 1500 zł i 12 punktami karnymi.


Kia kontra Suzuki

W czwartkowy poranek (7 maja) w Brunarach kierująca samochodem marki Kia, mieszkanka gminy Uście Gorlickie, włączając się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej Suzuki.

Sprawczyni zdarzenia została ukarana 1020 zł mandatem i dziesięcioma punktami. 


Stłuczka dwóch osobówek

Niemalże równocześnie na ulicy Grunwaldzkiej w Bobowej kierująca Volkswagenem, mieszkanka gminy Bobowa, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa kierującej Citroenem.

Kierująca Volkswagenem została ukarana 1500 zł mandatem i dziesięcioma punktami.


Osobówka uderzyła w karetkę

Jeszcze tego samego dnia w Ropie kierująca Skodą, mieszkanka gminy Ropa, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu karetce pogotowia i doprowadziła do kolizji pojazdów.

Kobieta została ukarana 1020 zł mandatem i dziesięcioma punktami.


Kierowca uderzył w ogrodzenie

::news{"type":"see-also","item":"44297"}

W piątkowe przedpołudnie (8 maja) na ulicy Szpitalnej w Gorlicach kierowca Opla zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji.

Gorliczanin został ukarany 100 zł mandatem z art. 97 Kodeksu wykroczeń.


26-latek na quadzie wjechał w drzewo

Wczoraj (10 maja) policjanci zostali wezwani do Libuszy, gdzie kierowca quada, mieszkaniec gminy Lipinki, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w drzewo. 26-latek z poważnymi obrażeniami został zabrany do szpitala.

Policjanci z komisariatu w Bieczu prowadzą postępowanie w tej sprawie



Źródło info: KPP w Gorlicach


::addons{"type":"alert"}

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

yyyyyyyy

4 2

Policjant ciężko potrącił i ranił Kobietę w Jabłonicy,a tu cisza!!!. Jak został ukarany???

17:48, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

JabłonicaJabłonica

5 2

W Jabłonicy POLICJANT wjechał w Człowieka ,23 km z tąd od gorlic, ale to nie z regionu info.

17:59, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%