Minione dni na drogach powiatu gorlickiego były wyjątkowo niebezpieczne. Doszło do serii kolizji i wymuszeń pierwszeństwa, w tym zderzenia samochodu osobowego z karetką pogotowia. Najpoważniejszy wypadek miał jednak miejsce w Libuszy, gdzie 26-letni kierowca quada z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.
::news{"type":"see-also","item":"44159"}
We wtorkowy poranek (5 maja) w Klęczanach kierowca Fiata, mieszkaniec powiatu jasielskiego, nie zachował bezpiecznego odstęp od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Hyundaia.
Sprawca został ukarany 1020 zł mandatem i dziesięcioma punktami.
Pół godziny później na ulicy Kościuszki w Gorlicach kierowca Fiata, mieszkaniec gminy Gorlice, również uderzył w jadący przed nim samochód marki Mercedes.
Sprawca stłuczki będzie teraz musiał zapłacić 1020 zł mandat, a na jego konto kierowcy wpłynęło dziesięć punktów karnych.
Jeszcze przed południem policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego w Wysowej-Zdroju.
Kierowca samochodu marki Toyota, mieszkaniec Tranowa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Mercedesa i doprowadził do zderzenia pojazdów.
Tarnowianin został ukarany 1020 zł mandatem i dziesięcioma punktami.
::news{"type":"see-also","item":"44235"}
W środowe popołudnie (6 maja) na ulicy Michalusa w Gorlicach kierowca Audi, mieszkaniec gminy Biecz, podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy motocykla marki Suzuki i doprowadził do zderzenia pojazdów.
Na szczęście w wyniku tego zdarzenie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, dlatego zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa i zakończone mandatem dla Bieczanina w wysokości 1500 zł i 12 punktami karnymi.
W czwartkowy poranek (7 maja) w Brunarach kierująca samochodem marki Kia, mieszkanka gminy Uście Gorlickie, włączając się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej Suzuki.
Sprawczyni zdarzenia została ukarana 1020 zł mandatem i dziesięcioma punktami.
Niemalże równocześnie na ulicy Grunwaldzkiej w Bobowej kierująca Volkswagenem, mieszkanka gminy Bobowa, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa kierującej Citroenem.
Kierująca Volkswagenem została ukarana 1500 zł mandatem i dziesięcioma punktami.
Jeszcze tego samego dnia w Ropie kierująca Skodą, mieszkanka gminy Ropa, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu karetce pogotowia i doprowadziła do kolizji pojazdów.
Kobieta została ukarana 1020 zł mandatem i dziesięcioma punktami.
::news{"type":"see-also","item":"44297"}
W piątkowe przedpołudnie (8 maja) na ulicy Szpitalnej w Gorlicach kierowca Opla zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji.
Gorliczanin został ukarany 100 zł mandatem z art. 97 Kodeksu wykroczeń.
Wczoraj (10 maja) policjanci zostali wezwani do Libuszy, gdzie kierowca quada, mieszkaniec gminy Lipinki, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w drzewo. 26-latek z poważnymi obrażeniami został zabrany do szpitala.
Policjanci z komisariatu w Bieczu prowadzą postępowanie w tej sprawie.
Źródło info: KPP w Gorlicach
::addons{"type":"alert"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
yyyy17:48, 11.05.2026
Policjant ciężko potrącił i ranił Kobietę w Jabłonicy,a tu cisza!!!. Jak został ukarany???
Jabłonica17:59, 11.05.2026
W Jabłonicy POLICJANT wjechał w Człowieka ,23 km z tąd od gorlic, ale to nie z regionu info.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz