Nieprzerwanie od piątku gorlickie służby ratunkowe walczą ze skutkami śnieżyc jakie przeszły nad regionem. W niedzielę, pomimo, że ustały opady strażacy otrzymują wezwanie za wezwaniem. Większość dotyczy powalonych drzew, które nie wytrzymały pod ciężarem śniegu.
::news{"type":"see-also","item":"39185"}
Zarówno Pogotowie Energetyczne jak i Straż Pożarna to najbardziej zapracowane służby w ten weekend. Dziesiątki mieszkańców powiatu gorlickiego musiało się liczyć zarówno w sobotę jak i w niedzielę z przerwami w dostawach prądu. Główną przyczyną były zerwanie linie, między innymi przez łamiące się drzewa.
Zalegający śnieg jest bardzo mokry, a co za tym idzie ciężki. Z każdą godziną na linię alarmową napływają kolejne zgłoszenia i drzewach blokujących drogi, zerwanych czy niebezpiecznie zwisających konarach. Strażacy w wielu przypadkach jeżdżą od zdarzenia do zdarzenia. W wielu miejscach muszą walczyć nie z jednym, ale nawet kilkoma drzewami blokującymi drogę.
W Gorlicach doszło również do niebezpiecznego zdarzenia przy ulicy Skrzyńskich. Pod naporem ciężkiego śniegu zawaliła się hala namiotowa, na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej, nikt na szczęście nie ucierpiał, jednak straty finansowe mogą być ogromne.
Strażacy w niedzielę wyjeżdżali także do pomocy Ratownikom Medycznym, którzy mieli problem z dotarciem do osoby poszkodowanej, w akcjach wykorzystywane są między innymi quady. Najwięcej akcji ma miejsce w południowej części powiatu gorlickiego.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6778"}
::news{"type":"see-also","item":"39179"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Artykuły związane z działaniami straży pożarnej
2025-12-23
Kolizja w Ropicy Polskiej na DK28. Potężne korki na wyjeździe z Gorlic [FOTO]
2025-11-23
Ciężki, mokry śnieg paraliżuje powiat gorlicki. Ponad sto interwencji! [FOTO]
2025-11-22
Atak zimy: w Strzeszynie drzewo runęło na dom, w Gorlicach na auto [FOTO]
2025-11-22
Nowy samochód ratowniczy trafił do OSP Sękowa. To inwestycja w bezpieczeństwo [FOTO]
2025-11-22
Kilkadziesiąt interwencji, zamknięte wejście do parku i apel o ostrożność
Artykuły związane z występowaniem śnieżyc i skutkami żywiołu
2025-11-24
Śnieżny paraliż w powiecie gorlickim. Ponad tysiąc strażaków w akcji!
2025-11-24
Zamiecie śnieżne. Wiele zasypanych dróg, zablokowana droga wojewódzka w Bednarce [FOTO]
2025-11-24
Zasypana droga na Nowy Żmigród przez zamiecie! Mamy nagranie! [WIDEO]
2025-11-24
Zimowy atak w całej Polsce. Kierowców czeka kosztowna niespodzianka
2025-11-23
Podkarpackie: w regionie prądu nie ma ponad 134,7 tys. odbiorców
Burmistrz rozkłada ręce ws. stacji paliw. „Nie możemy t
I bardzo dobrze. Jeszcze postawić zakaz skrętu do Marysieńki i Go Parku od strony szpitala bo ślepi kierofcy nie widzą znaków nakazu jazdy na wprost.
Kjerofca
20:24, 2026-05-21
Burmistrz rozkłada ręce ws. stacji paliw. „Nie możemy t
Na 10 aut na dzien to szkoda zamieszanie robić
Sisi
20:20, 2026-05-21
Burmistrz rozkłada ręce ws. stacji paliw. „Nie możemy t
Wytarczy zrobic zakaz wjazdu, tak samo jak na Kosciuszki na osiedlu i bedzie skutecnie i Bezpiecznie.
Mieszkaniec,
20:16, 2026-05-21
Płaca minimalna 2027. Rząd pokazał nową kwotę
Kazy jest twoim wrogiem kto cie w Gorlicach zatrudnia i cie wykorzystuje, wiec niech mu dopiernicza bo warto!
Mieszkaniec,
20:13, 2026-05-21
0 0
Czy w obecnej sytuacji nie powinno być już sztabu kryzysowego i uruchomienie rezerw? Np. brak wody, uruchamiamy cysternę z wodą pitną, brak prądu - odpalamy generator. Zamieńcie sobie Państwo zimę na działania wojenne. Próba weekendowa - żółta kartka dla władz miasta.
0 0
,, sztab kryzysowy"???😨😨😨😨. Trochę śniegu nasypało i już,,Armagiedon" to co by było gdyby faktycznie było?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz