Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na piątek dla naszego regionu wydał ostrzeżenie o możliwych wezbraniach wód, w tym na rzece Ropie. I prognozy tym razem się sprawdziły, choć większe wezbranie odnotowano na Sękówce.
W piątkowe popołudnie przestał obowiązywać alert, jednak poranne i południowe opady sprawiły, że zarówno w Ropie jak i Sekówce pojawiło się znacznie więcej wody. Taka pogoda jak dziś, to bardzo dobra informacja dla zbiornika wodnego w Klimkówce, który cały czas "świeci wodnymi pustkami".
Wystarczyło zaledwie kilka godzin intensywnego, ale nie ulewnego deszczu by znacznie wzrósł poziom wody w Sękówce. Ten już około godziny 10:30 przekroczył stan ostrzegawczy i woda zaczęła się przelewać przez koronę progu wodnego pod kładką do Parku Miejskiego.

W godzinach popołudniowych deszcz ustał i zarazem minęło zagrożenie, o którym ostrzegał IMGW. Podwyższony stan w rzekach może się jeszcze utrzymywać przez kilka godzin, zanim spłynął wody opadowe z Beskidy Niskiego, zagrożenia jednak już nie ma i woda będzie stopniowo opadać.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6621"}
::addons{"type":"forecast"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Niektórym rajcom miejskim nie udalo się W latach 90-tych zaorać MZK Dzisiaj to publiczny przewoźnik wykonujący usługi na terenie miasta i gmin na dobrym poziomie taborem nowoczesnym i bezpiecznym Tak trzymać!!
Observet
13:58, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
a co z Policjantem z Jabłonicy!!!
yyyy
13:36, 2026-05-21
Nie żyje Bronisława Szpotowicz, była radna i Sekretarz
miała na imię Bronisława... dbajcie o korektę, Grolice42.
Pani Szpotowicz
12:52, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Na zdjeciach wszystko piekne nawet Gorlice, ale przyszlosci nie ma.
Tarnow
12:43, 2026-05-21
5 0
Ani słowa o tym , że to wszystko przez zatkany przepływ . Kilka godzin dłużej i stadion wraz z nową bieżnią zalany , odnowiony basen to samo , nie zapominając o boisku ze sztuczną murawa.
Kiedy miasto wyczyści w końcu ten syf , który tamuje normalny bieg rzeki ? Jak już rzeka wyleje ?
2 0
Miasto nie wyczyści bo nic nie może tam robić ponieważ jest to własność Wód Polskich
1 0
Jak woda wyleje i zaleje park ,obiekty OSiR to dostaną odszkodowanie od Wód Polskich za zniszczenia.
7 0
Znowu ta propaganda i zdjęcia progu wodnego na rzece jako źródło wszelkich problemów i zła na świecie. Szanowna redakcjo: ile wam za to płacą? Gdyby na tej rzece było jeszcze kilka takich progów i jakiś polder zalewowy w górnym biegu rzeki to nie byłoby żadnego zagrożenia.
5 0
Wystarczy koryto udrożnić z zalegającego zwiru i poziom rzeki sie obniży i przepustowość
Pozdrawiam
3 0
aleś ty mądry człowiek jest , a wiesz że koryto ze żwiru może wyczyścić tylko firma Wody Polskie bo to jej własność
3 0
Sensacja.... Górska rzeczka po opadach nagle przybiera.... To chyba normalne? Oczywiste rzeczy w dzisiejszych czasach stają się newsami.... Przez tyle lat ta rzeka płynęła i nikomu nie przeszkadzała.
4 0
faktycznie patrzac na zdjecia to taki zwal wody plynie ze oniemal sie ryby nie potopily
2 0
Chciałem powiedzieć że mam nowe felgi i będą się ognia se pazury będę robił pro pro pro pro pro pro pro pro pro pro pro pro pro pro pro ru ru ru ru ru Mmmm uhuhu Huhuhu bo Boo boo boo i mam dwie lewe ręce i całkiem nimi sobie kręcę Bara ra ra ra ru tu tu tu tu tu tu tu tu i nie miły policjant każdymi do mandat a ja zrobię prób prób prób prób Robu kolor sztos Kozak bows bows bows bows
1 0
Gdzieś w okolicach Rożnowice mieszka Gucio twarz jego przypomina kupę krowy ma na imię Danielloooom jest straszny cwaniak będę musiał włożyć mu do dupy rozgrzane żelazo bala bala bała bała beeee złodzieju pamiętam cie
0 0
Nie ma się czym przejmować trzeba wódkę pić walić konia i wszystko będzie ok
1 0
Nie wolno znęcać się nad zwierzętami.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz