Jak co roku w lutym Państwowa Straż Pożarna w Gorlicach podsumowała działania ratowniczo-gaśnicze. Szczegółowe informacje zostały przedstawione na uroczystej Naradzie we wtorek w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego.
W specjalnej naradzie, w której uczestniczyli przedstawiciele wszystkich służb i samorządów przedstawiono między innymi liczby interwencji, pożarów i akcji, w których uczestniczyli strażacy z JRG Gorlice oraz druhowie z OSP. Niestety względem 2023 roku strażacy interweniowali dużo częściej.
W trakcie uroczystości omówiono najważniejsze aspekty działalności gorlickich strażaków, przedstawiono przeprowadzone inwestycje oraz plany na bieżący rok. Tematy te w formie prezentacji przedstawił Komendant KP PSP w Gorlicach.
Cieszę się, że mogę stać na czele takiej drużyny i jestem z Was naprawdę bardzo dumny.
- mówił na zakończenie do strażaków mł. bryg. Waldemar Krok
Krótką prezentację dotyczącą działań strażaków na terenie województwa przedstawił także Komendant Wojewódzki PSP w Krakowie
W imieniu swoim, Wojewody Małopolskiego jak i Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej chciałbym wszystkim Państwu z całego serca bardzo podziękować.
-podsumował swoje wystąpienie bryg. Przemysław Przęczek
Jesteście gwarantem bezpieczeństwa w każdym momencie, w każdej sytuacji zagrożenia. Cieszę się, że oddajecie swoje serce, swoje umiejętności żeby ratować i pomagać.
- dziękował w imieniu samorządowców burmistrz Gorlic Rafał Kukla
Miniony, 2024 roku nie należał do najspokojniejszych dla gorlickich strażaków. W ciągu roku nie brakowało poważnych pożarów jak i tragicznych wypadków, w których zginęli ludzie.
- tyle razy wyjeżdżali strażacy do różnych zdarzeń, takich jak pożary, wypadki czy też inne miejscowe zagrożenia.
- tyle raz strażacy walczyli z ogniem. Oznacza czysto statystycznie, że tylko co trzeci dzień nie było pożaru. Oczywiście w praktyce zdarzało się nawet kilka w ciągu jednego dnia, by później była chwila przerwy od tego niebezpieczeństwa.
- tyle wynosi wartość uratowanego mienia dzięki działaniom Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gorlicach
- do tych zdarzeń zaliczają się między innymi wypadki komunikacyjne, powalone drzewa, czy też wejścia siłowe do mieszkań
- tak duża liczba osób poniosła śmierć w miniom roku w wyniku różnych zdarzeń, do których wzywani byli strażacy
- to liczba osób, które odniosły obrażenia i którym strażacy udzielali pierwszej pomocy. W zdecydowanej większości były to osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych
- tyle czas strażacy z JRG Gorlice poświęcili na szkolenia i doskonalenie swoich umiejętności w 2024 roku, by jeszcze skuteczniej nieść pomoc
- w minionym roku strażacy zorganizowali 18 szkoleń dla Ochotniczych Straży Pożarnych i przeszkolili 418 druhów
Strażacy oprócz tego prowadzili również działania prewencyjne podczas licznych wydarzeń i pikników. Udział w tych działaniach wzięło ponad 8 tysięcy osób.
Warty odnotowania przy podsumowaniu roku jest również jeszcze jeden aspekt. Przy KP PSP w Gorlicach działa Klub Honorowych Dawców Krwi. Dzięki swoim działaniom strażacy zebrali 57 000 ml krwi ratującej życie innym osobom.
Zobaczcie też filmowe podsumowanie roku przygotowane przez naszą redakcje. Zobaczycie na nim nie tylko dane statystyczne, ale również zdjęcia i filmy z większych i poważniejszych akcji ratunkowych i gaśniczych do jakich doszło w 2024 roku na terenie naszego powiatu.
Zobaczcie też zdjęcia z konferencji podsumowującej 2024 rok:
[FOTORELACJANOWA]5372[/FOTORELACJANOWA]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz