W ostatnich dniach do mundurowych z naszego powiatu zgłosiło się dwóch mieszkańców gminy Lipinki, którzy w kilka chwili stracili swoje oszczędności, dając się perfidnie podejść oszustom.
Pierwszy z mężczyzn stracił blisko 60 tys. złotych, w ten sposób, że uwierzył w historię trefnego pracownika banku, który przekonał go, że jego pieniądze są zagrożone.
Oszust wmówił mieszkańcowi gminy Lipinki, że ktoś włamał się na jego konto i konieczny jest transfer zgromadzonych na nim środków na bezpieczny rachunek bankowy.
Mężczyzna chcąc uchronić swoje oszczędności, przelał pieniądze na wskazany przez oszusta numer konta. Niestety w ten sposób stracił wszystko.
Kolejny mieszkaniec gminy Lipinki został oszukany przez osobę przedstawiająca się za pracownika firmy inwestycyjnej. Oszust w podstępny sposób uzyskał dostęp do rachunków bankowych mężczyzny, po czym dokonał zmiany zapisu danych teleinformatycznych, a potem wyczyścił konto mieszkańca gminy Lipinki.
Policjanci apelują:
Prawdziwy pracownik banku nigdy nie będzie żądał przelania Twoich pieniędzy na nieznane konto. Nie będzie również namawiał do przekazania Twoich danych do logowania oraz Twoich danych osobowych. Nie zażąda instalacji nieznanego Ci oprogramowania.
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Więcej przystanków na ŁOKIETKA ! W Austrii autobusy jeżdżą nie pod takie góreczki i dają radę. Można puścić je odwrotnie przez Pocieszkę w dół i zrobić więcej przystanków. Koniecznie przy Działkach !!!
Łookietek
10:12, 2026-05-21
Areszt dla 25-latka z Gorlic. Śledczy zabezpieczyli nar
A na Komendzie kiedy będzie porządek ? Wszyscy wiedzą o CIOCI i jej mężu i nic nie robicie u siebie. Nikt wam już nie wierzy.
Wojna i pokój
09:57, 2026-05-21
Rewitalizacja 3 Maja w Gorlicach. Kiedy ruszą prace w c
Jak komus sie mowi ze Gorlice leza przy drodze Krajowej lub drogach Wojewodzkich, to ludzie robia sobie w oczy kpiny i pytaja sie, czy w ogole widzialem te drogi? i bym sie nie osmieszal ! Bo na tych drogach to ciezko zawrocic nawet rowerem.
Gorliczan,
07:17, 2026-05-21
Walczymy o defibrylatory! Zagłosuj na swoją gminę
NIECH MI KTOŚ POWIE ILE JEST JUŻ TYCH defibrylatorów W CAŁYM POWIECIE ,GMINACH GORLICKICH I ILE RAZY ZOSTAŁ CHODZI JEDEN UŻYTY ?
SZYM
06:58, 2026-05-21
5 4
Katolicy wzajemnie rutynowo się tępią, może czas na zmianę prawdziwej Wiary, by nie wierzyć w Sekty-Pieniądz-Politykę i Pedofilię a nie w Biblie jak Świadkowie Jehowy. Gdzie święta są wykorzystywane do Przestępstw i Cierpień w Samotności!
7 0
Jak ktoś dzwoni z takimi propozycjami , fotowoltaikami itp to się mówi krótko *%#)!& i jest spokój już z telefonami
4 0
Ludzie dlaczego jesteście tacy naiwni, przecież mówią o tych oszustwach w telewizji ,radiu,nie wspominając o internecie i pomimo tego w dalszym ciągu znajdują się osoby ,które dają się oszukać i tracą majątki w większości przypadków bezpowrotnie.
5 3
Jak widać na powyższych przykładach i parafrazując klasyka -,,frajerstwo wiecznie żywe”. Ale…jakoś mnie to nie dziwi. Jeśli można było wmówić stadu, że stosy trupów zalegają trotuary, o jakiś wirus szaleje a wyprodukowanie szczepionki na niego zajęło tygodnie to dlaczego nie można by wmówić pojedynczemu barankowi tego, co Mu wmówiono ? Z całej historii ,,najgorsze” jest to, że organowi ścigania ,,statystyka lygnie” i będzie miaucenie w rzeczonym organie. Bo dla organów ścigania najważniejsza jest statystyka a nie jakaś tam szkoda w mieniu obywatela.
5 2
Tak Maro "łorgany ścigania" mają dostępne środki i możliwości, aby takiego ***** unieszkodliwić. Ale wychodzą tutaj stare "esbeckie" nawyki żeby pokrzywdzonego olać. Ot stara szkoła z z lat komuny !!!!!!!!!
1 0
W telewizji mówią, w radio mówią, w gazetach piszą, w kościołach głoszą, żeby nie wpłacać pieniedzy na takie inwestycje i wnuczków. Ale tacy jak Maro wiedzą lepiej. Oni wiedzę o finansach, gospodarce i szczepieniach czerpią z memów internetowych, bo przecież on wie lepiej. Bardzo dobrze, że taki kolega Maro dał się nabrać😂
3 0
Ludzie zrozumcie jedno jeżeli nasz bank widzi zagrożenie naszego konta to blokuje nasze konto a nie dzwoni żeby ktoś przekierował nasza kasę na inne konto .konto możemy tylko sami założyć i wyrazić zgodę na utworzenie konta w którym ustalamy sami hasło i loging a nie przelewamy na nieznane konto .a poza tym jak niby pracownik dzwoni banku dzwoni że nasze konto jest zagrożone to jest funkcja internowego konta blokada a nigdy nigdy nie przelewać na nieznane konto .ludzie macie konta internetowe a nie wiecie że macie blokada blokowania konta
1 0
Po za tym konta są ubezpieczone jakby ktoś obrobił bank
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz