Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy Was o wiadomości od naszej Czytelniczki, która napisała do naszej redakcji w sprawie „plagi żebraków” pod gorlickimi sklepami. Mieszkanka Stróżówki wskazywała szczególnie na problem pod sklepem w jej miejscowości, gdzie bezdomne, nietrzeźwe osoby miały mieć koczowisko z ogniskiem, fotelami i namiotem. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy mundurowych.
[ZT]27896[/ZT]
Jak wynika z policyjnych statystyk, tylko w ostatnim czasie mundurowi interweniowali aż 18 razy w rejonie delikatesów centrum w Stróżówce. Wszystkie te interwencje dotyczyły spożywania alkoholu i używania nieprzyzwoitych słów w miejscach publicznych.
Interwencje te były podejmowane z własnej inicjatywy funkcjonariuszy, którzy reagowali na zaistniałe naruszenie przepisów prawa.
– podkreśla nadkomisarz Mariusz Piotrowski, Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach.
Mundurowi pod koniec września skierowali również pismo do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z prośbą o pomoc osobie, która regularnie przebywa w okolicach wspomnianego sklepu.
Jednocześnie interweniujący funkcjonariusze wielokrotnie informowali osobę tam przebywającą o możliwych formach pomocy i istniejących noclegowniach w związku ze zbliżającym się okresem jesienno-zimowym.
– dodaje komendant.
Tylko we wrześniu gorlicka policja przeprowadziła aż 105 interwencji dotyczących spożywania alkoholu w miejscach publicznych na terenie Gorlic.
Mundurowi apelują do mieszkańców, którzy spotykają na swojej drodze osoby nieprzytomne lub takie, z którymi nie ma kontaktu, a okoliczności mogą wskazywać, że znajdują się pod wpływem alkoholu, o to, aby niezwłocznie powiadomiły o tym służby ratunkowe, dzwoniąc na numer 112 i opisując zastaną sytuację oraz podając przynajmniej przybliżony adres miejsca, w którym się znajduje.
Nie bójmy się reagować. Taka osoba może znajdować się w stanie realnego zagrożenia życia i zdrowia!
W związku z okresem jesienno-zimowym, który zawsze jest szczególnie trudny dla bezdomnych, gorliccy policjanci w trakcie codziennej służby mają za zadanie identyfikowanie osób wysokiego ryzyka, czyli samotnych, nieporadnych czy wreszcie uzależnionych od alkoholu lub substancji psychoaktywnych.
Mundurowi mają również za zadanie dokonać rozpoznania miejsc, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu.
Wszystkie te zamierzenia w praktyce oznaczają częste kontrole, zwłaszcza w porze nocnej, dworców oraz przystanków komunikacji zbiorowej, klatek schodowych, opuszczonych budynków mieszkalnych, kanałów ciepłowniczych i ogródków działkowych.
Funkcjonariusze mają również zwracać szczególną uwagę na osoby nietrzeźwe przebywające na wolnym powietrzu, wobec których podejmowane będą błyskawiczne interwencje, mające na celu doprowadzenie ich do miejsca zamieszkania lub pomieszczenia dla osób zatrzymanych w KPP Gorlice celem wytrzeźwienia.
Należy nadmienić, że Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach prowadzi ścisłą współpracę z władzami samorządowymi oraz instytucjami pomocowymi, głównie z ośrodkami pomocy społecznej, w zakresie aktualizacji i wymiany informacji o osobach bezdomnych lub potrzebujących pomocy, a przez swoich funkcjonariuszy prowadzi także działania informacyjne.
ja11:25, 15.10.2024
Panowie żule na zimę zawsze idą na odsiadki za niezapłacone mandaty tak że w zimie będzie spokój
robol12:06, 15.10.2024
Guma i ciasne drzwi dawniej milicja tak by problem rozwiązała a dzisiaj policja szkoda gadać.
Niemilec 00:41, 17.10.2024
Idź bo ci się zesrom do gymby
Tobiasz15:58, 15.10.2024
Uśmiechnięta Polska
Miasto Gorlice 16:02, 15.10.2024
Miasto światła i starszych ludzi nikt tu młody o zdrowym podejściu do życia mieszkał nie będzie.
Morawiecki00:46, 17.10.2024
To jakiś chrześcijan jak tylko oceniasz po portfelu twój maz jest 10 rasy gorszy tylko ze ma kasę to pije w domu i tola się po podłodze w szpicach na nogach za 400 zł jak wpadnę to Gorlic to was wytrzaslam po kusie ten lekarz powinien tak mieć w życiu co zabił tego biedaks ten będzie miał pale i ciasne drzwiczki co tak mówił tam w komentarzu a dojdę kto to pisał bo jest to możliwe a daleko nie mam dziady zr słowo we włosach kupy osrane
Do morawieckiego 00:48, 17.10.2024
Bravo gościu ja się dołożę i ci pomogę będę czekał na twój sygnał bo masa racjie
Darczyńca11:33, 02.11.2024
Trochę z innej beczki.A co z Ukraińcami stojącymi pod sklepami i zbierających niby na chore dzieci?Ci zbierający to niby pracują społecznie i za darmo.To nie prawda.Każda z tych osób za stanie pod sklepem i zbieranie pieniędzy,jest wynagradzana.Nie tak dawno było to 100zł za dzień stania.Zdjęcia tych dzieci na które zbierają ,są na stronach internetowych jako zdjęcia modeli.Niby to wszystko legalne ale z tą legalnością jest podobnie jak z legalnościa Komisji Macierewicza.To patologia i oszustwo.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
0 1
Mit. Tak naprawdę przyjęcie do AŚ/ZK, celem odbycia kary (kary aresztu, czy też kary pozbawienia wolności) jest możliwe dopiero po wpłynięciu stosownych dokumentów. Dokument trafi w grudniu, to można odbyć karę w grudniu, dokument trafi w czerwcu, to można w czerwcu. Nie stawiennictwo w określonym czasie może spowodować przymusowym doprowadzeniem do najbliższego AŚ/ZK celem odbycia kary. Dlatego tzw. zimowanie meneli to bzdura.