Zamknij

Nie było w pobliżu karetki, druhowie ruszyli ratować życie

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 13:18, 19.11.2023 . Aktualizacja: 13:30, 19.11.2023
Skomentuj Zdj. ilustracyjne / Gorlice24 / Piotr Boczoń Zdj. ilustracyjne / Gorlice24 / Piotr Boczoń

W sytuacji zagrożenia życia na ratunek natychmiast wysyłany jest Zespół Ratownictwa Medycznego. Czasem jednak może się zdarzyć, że wszystkie karetki są zajęte lub dojazd ratowników medycznych może zająć zbyt dużo czasu. W takich sytuacjach do pomocy bardzo często ruszają stażacy, czy to zawodowi czy też druhowie z jednostek OSP. Do takiej sytuacji doszło właśnie w piątek w miejscowości Łużna.

W piątek 17 listopada 2023r. po południu w miejscowości Łużna rozegrały się dramatyczne chwile. Z nieznanych przyczyn 38-letni mężczyzna przed domem stracił przytomność i upadł na ziemię. Doszło do nagłego zatrzymania krążenia, serce mężczyzny przestało bić.

Jak informuje Moszczenica.info osoby, które w tym czasie były w pobliżu natychmiast zareagowały. Niestety w pobliżu nie było akurat wolnej karetki pogotowia, a w przypadku zatrzymania krążenia każda sekunda ma ogromne znaczenie. W związku z tym już po chwili na miejscu pojawili się druhowie z OSP Łużna, którzy przystąpili do reanimacji.

Jak dodaje Moszczenica.info wkrótce do strażaków dołączyli ratownicy medyczni i wspólnie kontynuowano resuscytację. Niestety pomimo długiej reanimacji mężczyzna zmarł. Załoga pogotowia stwierdziła zgon. Niestety tym razem mimo wielkich wysiłków mężczyzny nie udało się uratować.

Wielokrotnie jednak zdarza się, że to właśnie dzięki strażakom udaje się uratować czyjeś życie. Druhowie, otrzymując informację, że ktoś potrzebuje pomocy rzucają wszystko czym się w danej chwili zajmują, by jak najszybciej dotrzeć do remizy i wyruszyć na pomoc. Wielokrotnie zdarzało się, że to właśnie oni jako pierwsi dotarli do osoby potrzebującej i udzielali pierwszej pomocy. 

Strażacy, zarówno druhowie jak i zawodowi z JRG Gorlice często też są wsparciem dla ratowników medycznych. Wzywani są do pomocy również w sytuacjach, kiedy transport osoby potrzebującej pomocy jest utrudniony, czy to w związku z trudnym dojazdem czy na przykład przeniesieniem osoby bardziej otyłej.

Źródło: Moszczenica.info

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

A kto A kto

1 0

Mu kazał się szczypać u stać w kolejce na deszczu pod halą w Gorlicach? 08:26, 20.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%