Zamknij

Złodziej ukradł pieniądze, których kobieta nie miała na koncie. Jak to możliwe?

10:53, 25.09.2023 . Aktualizacja: 11:25, 25.09.2023
Skomentuj fot. ilustracyjne / www.pexels.com fot. ilustracyjne / www.pexels.com

Ubiegły tydzień w policyjnych statystykach kryminalnych zapisał się kilkoma zgłoszeniami dotyczących oszustw „na pracownika banku”. Niestety jeszcze w piątek (22 września) do gorlickich mundurowych przyszła kolejna oszukana kobieta.


Schemat działania oszusta był niemal identyczny, jak w poprzednich przypadkach: do mieszkanki Wilczysk zadzwoniła osoba podająca się za pracownika banku, w którym kobieta ma konto. Rozmówca był tak przekonujący, że kobieta najpierw mu zaufała, a potem nieopatrznie podała dane do logowania na swoim rachunku.


[ZT]16890[/ZT] 
 

Potem wszystko działo się błyskawicznie: wirtualny złodziej zaciągnął na konto mieszkanki Wilczysk pożyczki w różnych instytucjach bankowych, a następnie wypłacił wszystkie pieniądze. W sumie było to ponad 10 tys. złotych.

Gorliccy policjanci kolejny raz apelują do mieszkańców o rozwagę i przypominają, że każdego dzwoniącego pracownika banku można zweryfikować samemu, dzwoniąc na infolinię banku – bez żadnych problemów można sprawdzić, czy taka osoba faktycznie pracuje w danym banku.


Źródło info: KPP w Gorlice

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%