Zamknij
REKLAMA

Małopolska - Policja zlikwidowała linię produkcyjną narkotyków (PAP)

22.28, 16.01.2023 PAP Aktualizacja: 22.39, 16.01.2023
Skomentuj fot. KMP w Tarnowie
REKLAMA

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik Policji w Tarnowie Paweł Klimek, w wyniku działalności operacyjnej policjanci uzyskali informacje, że w jednym z domów w Porębie Radlnej produkowane są narkotyki w dużych ilościach.

Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną służącą do wytwarzania narkotyków: amfetaminy i mefedronu ukrytą w jednym z domów w Porębie Radlnej k. Tarnowa. Zabezpieczono tam ponad 4 kg narkotyków. Zatrzymano pięć osób, które zostały tymczasowo aresztowane.

W piątek weszli tam policjanci. Na miejscu zastano pięć osób, mieszkańców Tarnowa: dwie kobiety w wieku 59 i 21 lat, a także trzech mężczyzn w wieku 29, 29 i 22 lat. Wszyscy zostali zatrzymani.

Podczas przeszukania i oględzin ustalono, że dom był specjalnie przygotowany do produkcji znacznej ilości narkotyków, a świadczyły o tym między innymi zgromadzone tam półprodukty w 20- i 30-litrowych beczkach, których policjanci odnaleźli kilkadziesiąt

- relacjonował policjant.

Specjaliści z policyjnego laboratorium kryminalistycznego w Krakowie zbadali zabezpieczone substancje w stanie stałym oraz ciekłym. Zostały one zidentyfikowane jako mefedron, amfetamina, natomiast substancje ciekłe jako półprodukty konieczne do ich wytwarzania.

Według informacji przekazanych przez policję w sumie zabezpieczono ponad 4 kg gotowych narkotyków oraz kilkadziesiąt beczek o rożnej pojemności z półproduktami. Można z nich było wytworzyć nawet kilkadziesiąt kilogramów substancji psychotropowych.

Zatrzymanym mieszkańcom Tarnowa zostały przedstawione zarzuty dotyczące wytwarzania narkotyków za co grozi co najmniej trzy lata więzienia. Tarnowski sąd orzekł wobec wszystkich zatrzymanych areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. (PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ akub/

[FOTORELACJA]2033[/FOTORELACJA]

 

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%