Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Te Deum Laudamus po raz siódmy

13:39, 11.12.2018 | A.P
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielny wieczór, 9 grudnia w Bazylice Mniejszej w Gorlicach odbył się przegląd chórów parafialnych „Te Deum Laudamus”.  Organizatorem VII przeglądu był Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. R. Reinfusa – oddział Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.

Bazylika Mniejsza w Gorlicach pw. Narodzenia NMP w niedzielny wieczór rozbrzmiewała muzyką chórlaną. Zorganizowany już po raz siódmy Przegląd Chórów Parafialnych „Te Deum Laudamus” pod honorowym patronatem dziekana Dekanatu Gorlickiego ks. Stanisława Ruszela, cieszył się dużym powodzeniem. W programie wystąpili:

  • chór parafialny Bazyliki Mniejszej Narodzenia NMP w Gorlicach
  • chór parafialny Małopolanie przy parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Moszczenicy
  • chór parafialny Cantabile z parafii pw. św. Marcina Biskupa z Łużnej
  • chór Cante Domino z parafii pw. Wniebowzięcia NMP z Lipinek
  • chór sanktuaryjny Arka z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kobylanki
  • oraz gościnnie chór Cantores Carvatiani.

Po przeglądzie wszyscy udali się do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów, gdzie nastąpiło wręczenie dyplomów dla uczestników. 

Kto śpiewa ten się dwa razy modli. Dzięki dzisiejszemu koncertowi w niebo popłynęło setki wspaniałych modlitw. I to jest cudowne. To dla mnie wielka przyjemność i radość, że mogę uczestniczyć w VII Przeglądzie Chórów Parafialnych. Przeżywam to bardzo osobiście, bo od lat jestem sama chórzystką, a śpiew to, że tak powiem - moje drugie imię.  Dziękuję Państwu za niezrównane wrażenia artystyczne, których byliśmy świadkami. Przekazuję słowa najwyższego uznania dla Waszego kunsztu wokalnego. Dziękuję za trud wkładany podczas prób w przygotowanie tak mistrzowskich występów. Gratuluję dyrygentom tak wybitnych chórzystów oraz starannego i niezwykle interesującego doboru repertuaru - mówiła podczas spotkania starosta Maria Gubała. 

Starosta dziękowała także organizatorom Przeglądu, dziekanowi Dekanatu Gorlickiego proboszczowi parafii pw. Narodzenia NMP ks. Stanisławowi Ruszelowi oraz dyrektorowi Muzeum Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach Zdzisławowi Tohlowi. Na zakończenie wystąpienia, starosta złożyła wszystkim świąteczne życzenia. 

Zdjęcia Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz