Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Nowe pracownie dla "BUDOWLANKI"

20:38, 13.06.2018 | A.P
REKLAMA
Skomentuj

W Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach od roku realizowany jest projekt pn. „Mój zawód – moja przyszłość – CKZ w Powiecie Gorlickim” o wartości 3,5 mln zł. Właśnie uroczyście otwarto nowe pracownie z branży budowlanej, które powstały w ramach projektu za 811 tys. zł.

W uroczystym spotkaniu podsumowującym rok realizacji projektu w ZSZ w Gorlicach oraz w powiecie gorlickim i Małopolsce uczestniczyli m.in. członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, dyrektor Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego UMWM w Krakowie Dariusz Styrna, starosta Karol Górski, wicestarosta Jerzy Nalepka, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Zofia Kamińska, skarbnik powiatu Krystyna Lewek, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Tadeusz Mikrut oraz dyrektor ZSZ w Gorlicach Waldemar Gniady. Obecni byli także dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego.

W powiecie gorlickim wyjątkowo skutecznie konsumujecie środki finansowe. To co zostało przez was wykonane, to inny świat edukacji i jest się czym poszczycić. Takie spotkania są bardzo wazne, bo trzeba podsumowywać dobre dzieła, więc dziękuję i nisko się kłaniam – mówił Leszek Zegzda.
 

Bardzo dobrze, że jest taki program wzmacniający kształcenie zawodowe. W naszych jednostkach skorzystało z niego już około 2 tysiące osób, które mogły w ten sposób podnosić swoje kwalifikacje – podkreślał starosta Karol Górski, dziękując Zarządowi Województwa Małopolskiego za wdrażanie programów wspierających ten dział edukacji, gdyż firmy odczuwają brak wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Dyrektor Dariusz Styrna podkreślił, że Centra Kompetencji Zawodowych w Małopolsce budowane są z myślą nie tylko o uczniach, ale także osobach dorosłych, by mogły się rozwijać zawodowo w sposób ustawiczny. Poinformował, że od listopada br. do stycznia 2019 r. prowadzony będzie nabór nowych wniosków, tym razem w branży gastronomiczno-turystycznej.

Realizację projektu CKZ w powiecie gorlickim przedstawili: Aleksander Jasiński kierownik projektu w ZSZ w Gorlicach, Adam Tarsa dyrektor CKPiU w Gorlicach oraz Sławomir Ornatowski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej. CKZ prowadzi swoją działalność także w ZS CKR w Hańczowej.

Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w uroczystym otwarciu nowych pracowni, które powstały w ZSZ w Gorlicach w ramach projektu „Mój zawód – moja przyszłość – CKZ w Powiecie Gorlickim”.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

bettibetti

24 6

Ważna inwestycja potrzeba nam fachowcow po zawodowkach a nie inteligentow po LO bez matury często 21:37, 13.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tralalatralala

6 2

To fakt. W normalnej gospodarce potrzeba fachowców po szkołach zawodowych (ZSZ oraz technikach), kształconych na poziomie tak, jak było to przed antyreformą szkolnictwa AWS-UW (teraz PiS-PO). 10:18, 14.06.2018


123123

4 8

Po co takie prowizoryczne pracownie i na to wydawać pieniądze. Zapraszam do mnie i dam im pole do popisu na realnych ścianach czy realnej podłodze. Poza tym szkoda tej flagi (po co ją ciąć? ). 12:51, 14.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

beti beti

4 3

darmową siłę roboczą byś chciał? kolejny biznesmen ktorego nie stać na zatrudnienie no chyba że uczniom pan płaci ok.4tys 16:44, 14.06.2018


FFFFFFFF

2 0

Powstały nowe pracownie dla pracowników budowlanych a gdzie dla innych fachowców, których brakuje na rynku pracy.
Budowlanka przecież wysyłała uczniów do prac budowlanych do różnych ludzi na budowy i tam pracowali jako pomocnicy budowlani, szpachlarze ścian, wykonywali prace murarskie.
Czy ta praca na tych budowach była świadczona za darmo przez Szkołę w ramach praktyki?
Uczniowie otrzymywali parę grodzy za praktykę zawodową a ocena zależała od zrobionej pracy. Im więcej i jakościowo lepiej tym lepsza ocena.

10:31, 16.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone