Zamknij
REKLAMA

Kromerowskie Spotkanie z Astronomią

14:05, 07.02.2018 | Joanna Podsadowska
REKLAMA
Skomentuj

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach odbyło się „Kromerowskie Spotkanie z Astronomią”, którego głównym celem było podsumowanie projektu „Reach the Sky” będącego formą popularyzacji astronomii w środowisku lokalnym.

Gośćmi wydarzenia byli dr hab. Maciej Mikołajewski prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Redaktor Naczelny czasopisma „Urania” oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach Tadeusz Mikrut, a gospodarzami dyrektor I LO Jan Drożdż i nauczyciel fizyki Robert Góra.

Na spotkanie licznie przybyli uczniowie ”Kromera”, szkół ponadpodstawowych i nauczyciele. Przedsięwzięcie rozpoczął występ muzyczny uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach. W pierwszej części nauczyciel fizyki Robert Góra zaprezentował działania w ramach projektu „Reach the Sky”. Były to m.in. warsztaty astronomiczne w Stuposianach, obserwacje słońca w Kromerze, udział w Globe at Night na Teneryfie czy koncert nie z tej Ziemi.

Następnie wręczono nagrody dla uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym „Nasza Szkolna Przygoda z Astronomią 2016/17”. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu dokumentacji dowolnej, związanej z astronomią, aktywności całej szkoły lub dowolnego zespołu lub grupy uczniów danej placówki. Redakcja „Uranii” oraz jury konkursu, oceniając nadesłaną dokumentację brało pod uwagę merytoryczną wartość i poprawność działalności uczniów, stopień zaangażowania społeczności szkolnej w realizację projektu, oddziaływanie popularyzatorskie w środowisku lokalnym, pomysłowość i oryginalność przedstawionych aktywności oraz jakość i wyczerpujący charakter nadesłanej dokumentacji.

Ponadto w drugiej części spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu gościa specjalnego dr hab. Macieja Mikołajewskiego prof. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Redaktora Naczelnego czasopisma „Urania”.

Więcej informacji na temat projektu „Reach the Sky” - TUTAJ

(Joanna Podsadowska)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone