Zamknij

Chłopska Szkoła Biznesu

12:41, 30.01.2018 J.R
Skomentuj

Uczniowie klas II i III Technik Handlowiec w Zespole SZkół Ekonomicznych w Gorlicach realizowali Projekt Małopolskiego Instytutu Kultury pt.: Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”.  Gracze wcielali się w rolę tkaczy, kowali lub piekarzy.

Gra jest symulacją działalności gospodarczej, która w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę. Gra inspirowana jest historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Gracze wcielali się w rolę tkaczy, kowali lub piekarzy. Produkowali towary, którymi handlują z innymi na jarmarku i gromadzili towary oraz kapitał potrzebny na wyprawy handlowe. Koordynatorem zajęć jest Pani Ewa Druciak - Hul.

źródło informacji i zdjęcia: ZSE Gorlice

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

PrezesPrezes

3 12

Skoro się wcielili w role tkaczy, kowali lub piekarzy to ten symulator powinno się nazwać "Chłopska Szkoła dla Januszów Biznesu". Te zawody nie mają przyszłości. 15:01, 30.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KowalKowal

4 4

"Chłopska Szkoła Biznesu - Ekonomiczna gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Gra jest prostą symulacją działalności gospodarczej dla 12-30 uczestników. CSB w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę. Wydawcą gry jest Małopolski Instytut Kultury".
Jak możesz przeczytać "Prezesie", ta gra nie uczy tkactwa, kowalstwa i piekarstwa ale prowadzenia biznesu. Spróbuj zagrać ale uprzedzam - gra nie jest tania.
18:32, 30.01.2018


reo
0%