Zamknij
REKLAMA

Więckiewicz czyta Haupta

21:28, 23.09.2017 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Więckiewicz, Robert Więckiewicz – popularny i lubiany aktor uświetnił swoją osobą trzecią edycję Festiwalu im. Zygmunta Haupta. W sobotni wieczór w sali teatralnej GCK można było zatopić się w opowiadaniach Haupta w interpretacji Więckiewicza.

Kultura i to przez bardzo duże „K” zawitała do Gorlic. Wszystko za sprawą Festiwalu im. Zygmunta Haupta. To już trzecia edycja wydarzenia poświęconego twórczości jednego z najwybitniejszych, choć często pomijanych, autorów w historii literatury polskiej XX wieku.

W Miejskiej Biblioteki Publicznej i Gorlickim Centrum Kultury organizowane są spotkania autorskie. Wśród zaproszonych w tym roku autorek i autorów znaleźli się: Waldemar Bawołek, Adam Bodor, Małgorzata Czyńska, Weronika Gogola, Aldona Kopkiewicz, Antoni Kroh, Karol Maliszewski, Bronka Nowicka, Michał Olszewski, Marcin Sendecki, Żanna Słoniowska oraz Ziemowit Szczerek, Varujan Vosganian.

W programie tegorocznej edycji nie zabrakło także paneli tematycznych, w których udział wzięli badacze twórczości Haupta: prof. Aleksander Madyda, prof. Lajos Palfalvi (Węgry), dr hab. Andrzej Niewiadomski, dr Paweł Panas, a także wokalista, autor piosenek i dziennikarz Paweł Sołtys (Pablopavo).

W tym roku wydarzeniu towarzyszyły też koncerty, podczas których wystąpili Pablopavo, Jacek Kleyff, oraz zespół Goncolszeker.

Zwieńczeniem trzeciego dnia festiwalu był wieczór z opowiadaniami Haputa w interpretacji Roberta Więckiewicza. Widownia miała możliwość wysłuchania opowiadań "Polowanie z Maupassantem", "Wyjazd o świcie" oraz "Warianty".

Niestety to niezwykłe czytanie opowiadań „największego z niesłusznie zapomnianych” polskich pisarzy w interpretacji Roberta Więckiewicza zgromadziło niewielką widownię. Kto nie był naprawdę może i powinien żałować!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

BaśkaBaśka

6 13

No tak zgromadził niewielką widownię A skąd niby ludzie mieli wiedzieć że taki fajny aktor do Gorlic przyjeżdża? 22:02, 23.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomekTomek

0 9

Pretensje, że niewielka widownia a skąd ludzie mieli wiedzieć Więckiewicz zawita do Gorlic? Porażka! 11:41, 24.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IntelektualistaIntelektualista

13 2

*%#)!& Wszędzie *%#)!& Przeczytałeś ten artykuł jedna z drugim? To popatrz sobie na prawo od niego, widzisz zdjęcie Więckiewicza i tytuł Więckiewicz uświetni Festiwal Haupta? No to do kogo pretensje? A idź jedna z drugim na miasto, podejdź do dowolnego słupa z ogłoszeniami i rzuć no tylko okiem na takie ogromne fioletowe plakaty. Wiadomo, jak się widzisz wiadomość z dziedziny kultury to nie zainteresowani, a potem wielkie darcie szat bo się nie wiedziało. 12:53, 24.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObecnaObecna

5 1

Byłam, słuchałam oraz widziałam - było sporo ludzi tylko nie wiem dlaczego p.redaktor uznał
że na widownia była niewielka. 21:46, 24.09.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

VirtuozoVirtuozo

1 1

Jak na taką okazję spotkania z kulturą na taki powiat i okolice to bardzo mało ludzi praktycznie są ci sami którym sztuka i kultura jest "chorobą"... 09:10, 25.09.2017


TomekTomek

5 1

Nie mieszkam w Gorlicach ale ta impreza i jej renoma powinna mieć ( miano imprezy ogólno -powiatowej jeśli nie ogólnopolskiej!) żadnych informacji w Gminach w powiecie gorlickim ani jasielskim. W Beskidzie Niskim jestem często z rodziną i z przyjaciółmi takie iwenty jak Haupt to jedyna na terenie miasta Gorlice Impreza KULTURALA na tak wysokim poziomie w powiecie nie licząc Kromer Biecz Festival. Reklamujcie się jaśniej na portalach Beskidu, woj, FB, i lokalnych mediach. Adminie zrób strone miasta tak jak np. Biecz bo ma ja przejrzystą i dla mieszkańca i dla turysty pozdrawiam. 23:30, 24.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%