Zamknij
REKLAMA

Jego wiek, Jego sprawa, Jego koncert

20:20, 21.04.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj
Piotr Nowak & Portal Blues

W piątkowy wieczór w Sali teatralnej GCK wystąpił gorlicki bluesman Piotr Nowak z zespołem prezentując widzom materiał, który ukazał się na jego drugiej, tyle co wydanej płycie.

"Mój wiek moja sprawa" to tytuł 2 -giej płyty Piotra Nowaka i zespołu Portal Blues. Nowy album to hołd złożony przez muzyków Tadeuszowi Nalepie w 10 rocznicę jego śmierci, stąd osiem kompozycji Tadeusza, a tylko dwa utwory premierowe.

Trzy z nich to utwory z repertuaru zespołu Blackout, zostały nagrane w maju i wrześniu 1967 r., a śpiewał je właśnie Tadeusz Nalepa: "Nic mi więcej nie trzeba", "Jej nie ma tu" i "Przyjmij słońce z moich rąk". Studyjne wersje zabrzmią 1 -szy raz na płycie po 50-ciu latach. Dwa utwory są z repertuaru zespołu Breakout oraz trzy z solowej działalności T. Nalepy.

Te pięć zespół wykonuje podczas swoich koncertów, a zróżnicowana wiekowo publiczność przyjmuje je gorąco. "Nie dziwota przecie - wszak lepszych nie znajdziecie". Dwa premierowe to tytułowy "Mój wiek moja sprawa"- kompozycja Roberta i "Pozostał nocny bar"- kompozycja Sebastiana.

Druga płyta to krążek Jubileuszowy - bowiem 4 marca 2015 r. urodziła się współpraca pokoleń Piotr Nowak i Portal Blues. Dwa lata działalności, to jubileusz skromny, lecz pamiętać należy o 2-ch płytach i licznych koncertach przyjmowanych z aplauzem i bisami - a to już jest coś!

Pamiętajmy, że Piotr Nowak i Portal Blues to prawdziwy rarytasik muzyczny o bluesowych korzeniach. Skład niezmienny: Piotr Nowak (vocal), Sebastian Stachurski (gitara), Marcin Dyś (klawisze), Wojciech Kwieciński (bas), Robert Bartusik (perkusja).

Piątkowy wieczór zgromadził w Gorlickim Centrum Kultury liczną rzeszę fanów twórczości Piotra Nowaka, który jak zawsze solidnie i fachowo „wykonał swoje rzemiosło” racząc wszystkich konkretną dawką prawdziwego bluesa. 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, organizatorem był Stowarzyszenie Klub Gorliczan oraz GCK.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

wikipediawikipedia

4 2

Wiecie co jest najśmieszniejsze i to tak bardzo, że aż żenujące? To, że Piotr Nowak w zespole Breakout grał mniej niż pół roku!!! A wszyscy jarają się, jakby był co najmniej drugim Nalepą! Może w czasach, jak nie było internetu, a znajomym pokazało się kilka zdjęć z koncertów to tą bajeczkę udawało się sprzedawać i wciskać kit o wielkim muzykowaniu, ale teraz to się już zwyczajnie nie uda!

oto oficjalne info na temat zespołu i działalności Nowak w nim:

W 1969 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu Na drugim brzegu tęczy, którą nagrali już bez Krzysztofa Dłutowskiego, ale za to z Włodzimierzem Nahornym, który zagrał na saksofonie i flecie. W lipcu wystąpili na III Festiwalu Piosenki Żołnierskiej z piosenką Powiedzcie wierzby. W sierpniu został przyjęty na miejsce gitarzysty basowego Piotr Nowak, jednak już na początku 1970 roku zastąpił go Józef Skrzek. 12:15, 02.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone