Zamknij

Uroczysty koncert na otwarcie po rewitalizacji Gorlickiego Centrum Kultury [FOTO]

Piotr BoczońPiotr Boczoń 19:15, 18.10.2024 Aktualizacja: 20:02, 18.10.2024
Skomentuj Foto Gorlice24/ Piotr Boczoń Foto Gorlice24/ Piotr Boczoń

W piątek 18 października o godzinie 18:00 rozpoczęło się wydarzenie inaugurujące ponowne otwarcie gmachu Gorlickiego Centrum Kultury. Na scenie rozbrzmiała genialna muzyka w wykonaniu Big Bandu Miasta Światła "The Light".

Chociaż pierwsze sale po remoncie zostały już udostępnione z początkiem miesiąca, a w sali teatralnej odbyły się już także spotkania w ramach Festiwalu im. Haupta to wciąż  ostatnie szlify remontowe trwały. Dziś odbyło się pierwsze wielkie wydarzenie, a mieszkańcy mieli okazję poznać stary, ale nowy "Giecek".

Koncert The Light poprzedziły krótkie wystąpienia zarówno burmistrza Gorlic, jak i dyrektora Gorlickiego Centrum Kultury.

Tak jak dzisiaj dyrektor Zięba powiedział, taka sytuacja zdarza się raz na 50 lat. Otóż ten budynek tak naprawdę został oddany do użytku jako centrum kultury poniekąd 50 lat temu.

- zaznaczył znaczenie tej inwestycji burmistrz Rafał Kukla podkreślając, że również po 50 latach generalny remont przeszły obiekty sportowe.

Dzięki tym wszystkim osobom, które kilkadziesiąt lat temu pracowały przy budowie gmachu domu kultury i go później współtworzyły kilka pokoleń gorliczan stawało się otwartymi na kulturę. A człowiek otwarty na kulturę to człowiek ciekawy świata, którego się nie boi i co najważniejsze - dostrzega obok drugiego człowieka.

- mówił z kolei dyrektor GCK Janusz Zięba.

Więcej o remoncie i jego efektach przeczytacie w poniższym artykule:

[ZT]27911[/ZT]

Sam koncert był świetną okazją, nie tylko do zaprezentowania muzycznego kunsztu big bandu naszego miasta, ale także możliwości zmodernizowanej sali teatralnej. Nowa scena, nowe oświetlenie, nowe nagłośnienie - w zasadzie niemal wszystko nowe - było odczuwalne w każdym momencie wydarzenia. 

Udział w wydarzenia był bezpłatny, a liczyły się kolejność zgłoszeń i potwierdzeń chęci udziału. Na sali wszystkie miejsca wypełnione były po brzegi, a inauguracyjny koncert został nagrodzony gromkimi brawami. Z pewnością każdy, kto zdecydował się ten wieczór spędzić z kulturą w GCK przekonał się, że warto było czekać, aż remonty obiektu dobiegną końca. Wydarzenie było okazją również do obejrzenia na własne oczy wnętrz zrewitalizowanego obiektu.

[FOTORELACJA]4876[/FOTORELACJA]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

MatiMati

11 0

Otwarcie a młodzieży na sali brak czyli obecne młode pokolenie ma w d...e kulturę na żywo

20:55, 18.10.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KapelusznikKapelusznik

12 0

Biedni ci ludzie którzy siedzieli za tą babą w ogromnym kapeluszu na głowie. Zasłaniała sobą cały widok na scenę. Powinna trochę pomyśleć. 🤣

05:06, 19.10.2024
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JaJa

7 0

Jak w ck dezerterach🤣

06:51, 19.10.2024

DominikaDominika

2 0

Kto był to wie, że Pani przed rozpoczęciem koncertu kapelusz ściągnęła, miłego dnia!

11:48, 20.10.2024

KinomanKinoman

3 1

Od kiedy będzie otwarte kino????

12:51, 19.10.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%