Zamknij

"Otwarte Drzwi" w Bibliotece - huczne obchody 10-lecia grupy teatralnej [FOTO]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 12:48, 02.12.2022 . Aktualizacja: 22:19, 02.12.2022
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24 Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

Grupa Teatralna "Otwarte Drzwi" działająca przy Gorlickim Centrum Kultury obchodzi właśnie 10-lecie. Z tej okazji przygotowano wyjątkową wystawę i jeszcze bardziej wyjątkowy wernisaż w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej.

"Otwarte Drzwi" tworzą osoby w przedziale wiekowym od 20 – 85 lat. Wszyscy aktorzy to osoby zajmujące się na co dzień pracą zawodową oraz emeryci, którzy dzięki działalności grupy odkryli swoją nową pasję. Grupa została stworzona w 2012 roku, a zadebiutowała w 2013 sztuką Michała Bałuckiego „Gęsi i gąski”.

[ZT]13597[/ZT]

Swój kunszt aktorski goriiccy aktorzy-amatorzy zaprezentowali także w ostatnim czasie genialną sztuką "Zaślubiny"

Wydarzenie odbyło się w czwartkowe popołudnie (01.12.) i zgromadziło wiele osób. Organizatorzy zapewnili transmisję na żywo wernisażu w osobnej sali, tak by każdy przybyły mógł w niej uczestniczyć. Wszystko rozpoczęło się od krótkiego przywitania gości, którzy następnie obejrzeli specjalnie przygotowany przez grupę film.

Kolejną częścią było wręczenie pamiątkowych wyróżnień dla członków grupy. Dokonali tego burmistrz Gorlic Rafał Kukla, dyrektor GCK Janusz Zięba oraz reżyser tatralny grupy Tomasz Tajak. Na koniec Janusz Zięba wyróżnił szczególnie dwie osoby, jak sam powiedział: Grupa Teatralna ma swoją matkę, czyli Teresę Klimek. To właśnie ona zainicjowała jej powstanie.

Jak wspomniał dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury:  Jest mama, musi być i ojciec - mówił wskazując na Tomasza Tajaka obecnego na scenie. To on właśnie odpowiada w dużej mierze za sukces "Otwartych Drzwi" - jest reżyserem spektakli. Następnie dyrektor wspólnie z burmistrzem przekazał symboliczny prezent dla całej grupy - voucher na wyjazd do teatru, o wyborze którego zadecydują sami członkowie grupy. 

Sam należę do takich osób, które wolą coś działać, coś robić, gdzieś się w jakiś sposób realizować, więc tym bardziej gratuluję Wam tego serdecznie jednocześnie życząc jednocześnie dużo zdrowia i jak najlepszych występów i oczywiście dalszego zapału do działania. Wy, swoim działaniem pokazujecie, że wcale nie trzeba być profesjonalistą szkolonym z dużego miasta czy z dużej uczelni żeby pokazać coś naprawdę dobrego!

- gratulował burmistrz Gorlic, Rafał Kukla. 

Całemu wydarzeniu towarzyszyła wystawa, wyjątkowa, bo inna niż wszystkie. W Bibliotece można obejrzeć nie tylko wiele zdjęć ze spektakli, ale również rekwizytów. Prezentowane są także stroje, w których aktorzy występowali. I tu warto zaznaczyć - całość nie przypomina teatru złożonego tak naprawdę z amatorów - odnieść można wrażenie, że to w pełni profesjonalna grupa teatralna.

Gorąco zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Miejskiej Biblioteki, a całej grupie "Otwarte Drzwi" życzymy kolejnych świetnych spektakli!

[ZT]13713[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%