Zamknij

Pewna wygrana GKS Glinik w Barcicach

20:09, 02.09.2019 Jarosław Rozpłochowski Aktualizacja: 13:14, 05.09.2019
Skomentuj

Po wygranej naszego zespołu w Rytrze, przeciwnikiem Glinika w 6 kolejce był zespół Barciczanki Barcice. Podopieczni trenera Daniela Dawca doskonale wiedzieli, że znajdujący się niżej w tabeli zespół z Barcic nie będzie łatwym przeciwnikiem. Mecze z Barcicami zazwyczaj bywały trudne a bezpośrednie pojedynki w większości kończyły się remisem. Tym razem drużyna Glinika okazała się mocniejsza i wygrała pewnie 0:3 po dwóch bramkach Guilherme da Silvy i Daniela Kmaka.

Mecz od pierwszych minut rozgrywał się pod dyktando Glinika. Nasz zespół częściej był przy piłce i przeprowadzał więcej akcji zagrażających bramce gospodarzy. Zespół Barcic zepchnięty do defensywy skapitulował już w 6 minucie spotkania. Wtedy padła pierwsza bramka dla biało-niebieskich. Akcję zapoczątkował Krzysztof Tarasek, który krótkim podaniem zgrał piłkę do Guilherme. Brazylijczyk przełożył piłkę na lewą nogę i mocnym strzałem z 20 metra obok słupka pokonał bramkarza Barciczanki.

W kolejnych minutach nasz zespół w większości rozgrywał piłkę na połowie przeciwnika i częściej znajdował się w okolicy pola karnego gospodarzy. W 13 minucie sędzia dyktuje rzut wolny. Do piłki podchodzi Guilherme. Oddaje celny strzał w światło bramki lecz dobrą obroną popisał się Rejentonowicz.

Zespół Barcic przeprowadzał od czasu do czasu kontrataki, lecz były na tyle nieskuteczne aby zmieniły wynik spotkania. W 17 minucie w jednej z takich akcji groźnie uderza Leśniak, gdzie po rykoszecie piłka zmierzała do Znamiorowskiego, który głową z bliskiej odległości strzela obok słupka.

W 26 minucie z prawej strony boiska włączył się Kacper Susz, który prostopadle podał do Kmaka, a ten z 7 metra strzela mocno w kierunku bramki. Dobrze dysponowany w tym meczu Kacper Rejentonowicz intuicyjnie broni piłkę zmierzającą do bramki i przenosi ją nad poprzeczkę. W kolejnych 5 minutach Glinik miał dwie dobre okazję na podwyższenie wyniku.
Z 18 metrów strzela Tarasek lecz piłka minimalnie mija słupek bramki. W 30 minucie była 100 % sytuacja na strzelenie 2 bramki. Kmak otrzymał podanie na 6 metr, przed którym był tylko bramkarz Barcic. Z bliskiej odległości oddaje strzał prosto w bramkarza.

W ostatniej minucie pierwszej połowy spotkania Glinik zdobywa drugą bramkę. Z wysokości pola karnego Kacper Susz dokładnie podaje piłkę na 10 metr do wbiegającego Kmaka a ten lekko podcina piłkę nad bramkarzem i podwyższa wynik spotkania. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:2 dla Glinika.

Początek drugiej połowy drużyna z Barcic znacznie lepiej rozpoczęła grę niż w pierwszych 45 minutach. Częściej utrzymywała się przy piłce i zmusiła nasz zespół do gry w obrębie własnego pola karnego. Jednak chwilowy napór szybko minął i Glinik powrócił na właściwy tor.

W 65 minucie przeprowadzamy akcję w której pada trzecia bramka. Przechwyt piłki na połowie boiska i Rawą strona pędzi Kmak, który wbiegł w pole karne i wycofał na 10 metr do niepilnowanego Guilherme, który dopełnił formalności i obok słupka pokonał po raz 2 w tym meczu bramkarza Barcic.

W 68 minucie groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Przemysław Urasiński będący w polu karnym strzela mocno w kierunku bramki Glinika. Różalski dobrze ustawiony pewnie broni strzał. Od 70 minuty nasz zespół zmuszony został do gry w osłabieniu. W konsekwencji drugiej żółtej kartki boisko opuszcza Łukasz Krzysztoń. Pomimo tego w grze naszego zespołu nie widać było słabszej dyspozycji drużyny i nadal próbowaliśmy zagrażać bramce gospodarzy.

W 73 minucie Jurczak Mateusz zagroził bramce Glinika. Oddał dobry strzał głową lecz Mariusz Różalski ponownie broni trudna piłkę. Pod koniec meczu rajdem lewą strona popisał się Dawid Drag, przejął piłkę i popędził w kierunku pola karnego. Dośrodkował wzdłuż bramki, lecz wbiegający na dalszy słupek Pavlo Konchuk nie sięgnął piłki.

Spotkanie kończy się zwycięstwem Glinika 0:3. Kolejne 3 punkty dopisujemy do tabeli i tym samym awansujemy na 6 miejsce. Cała drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie czego efektem był końcowy wynik. Liczymy na kolejne dobre spotkanie tym razem przed własną publicznością z mocnym w tym sezonie zespołem z Bochni. Mecz w najbliższą niedziele o godzinie 16:00.

Jechaliśmy do Barcic z jasno nakreślonym celem. Liczyło się zwycięstwo i podtrzymanie dobrej pasy   przed   kolejnymi trudnymi meczami. Zespół pomimo tego, że grał 3 mecz w tygodniu motorycznie   wyglądał bardzo   dobrze. Świetnie zaprezentowali się zmiennicy, którzy pomogli w momencie, kiedy graliśmy w osłabieniu,   mądrze utrzymując się przy piłce. Dziś się cieszymy bo zasłużyliśmy na to   zwycięstwo ale od jutra myślimy już   o kolejnym rywalu”.

BARCICZANKA BARCICE - GKS GLINIK GORLICE 0:3 (0:2)

6' Guilherme Da Silva

45' Daniel Kmak

65' Guilherme Da Silva

Widzów: 100

Sedziowie: Michał Ślaski, Zbigniew Siemiński, Grzegorz Wroński

Kartki:

13'  P. Saratowicz, 75' M. Jurczak (BARCICZANKA)

19' Ł. Krzysztoń, 71' Ł. Krzysztoń,75' K. Tarasek (Glinik)

71' Ł. Krzysztoń (2x żółta)