Zamknij
REKLAMA

Gorliczanie z medalami Mistrzostw Świata!

10:14, 08.07.2019 | Jarosław Rozpłochowski
REKLAMA
Skomentuj

Jak informuje Urząd Miejski reprezentanci Gorlic Jerzy Knot i Piotr Gawlak zdobyli brązowe medale w rywalizacji deblistów (w kategorii +50), a Jerzy Knot indywidualnie srebrny medal (w kategorii +60), podczas rozgrywanych w Budapeszcie Mistrzostw Świata w crossmintonie. Nasi zawodnicy nie zapomnieli zabrać ze sobą flagi "Gorlice - Miasto Światła".

Crossminton to połączenie tenisa, badmintona i squasha. Wywodzi się z  koncepcji gry opatentowanej w Niemczech pod nazwą Speedminton®, która jest nowoczesną wersją tradycyjnej „kometki” i gwarantuje dobrą zabawę „ANYWHERE, ANYTIME”.

Ojcem chrzestnym gry jest Bill Brandes, wynalazca SPEEDERÓW, czyli specjalnych aerodynamicznych lotek odpornych na wiatr. Grono entuzjastów z  utworzonej w 2001 firmy Speedminton GmbH opracowało do nich odpowiednie rakiety, lekkie, ale z silnym naciągiem, dzięki czemu speedery mogły osiągać prędkość do 290km/h. To pozwoliło stworzyć ciekawą dynamiczną grę z dużą dawką adrenaliny.

Speedery charakteryzują się wysoką stabilnością na wietrze, a do zabawy nie potrzeba żadnych siatek, słupków, kortu. Właśnie dlatego można grać w różnych miejscach: na plaży, polanie, w śniegu na górskich szczytach, na ulicach, placach, a nawet dachach!

W roku 2011 w Berlinie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata, a kraje w nich uczestniczące utworzyły Światową Federację dla nowego sportu. Od 2016 roku, na prośbę Światowej Federacji Badmintona, nazwę  „speed badminton” zmieniono na „CROSSMINTON”, by móc w przyszłości bez problemów ubiegać się o status sportu olimpijskiego.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

BULBUL

2 3

O ile pamiętam to mistrzowie świata z poprzednich zawodów w Polsce. Więc w sumie to nie obronili tytułu. Gratulacje mimo wszystko. Jak widać na najwyższym stopniu znowu gospodarze. Przypadek? 13:33, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ROBIROBI

5 4

Crossminton,speeder, spidminton....wszyscy zapewne wiedzą o co w tym chodzi :) 15:54, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KosKos

3 0

Drugie MŚ i drugi raz na pudle!
Faceci dają rade i dobrze reprezentują nasze miasto na świecie! Brawo! 13:04, 09.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jurek KillerJurek Killer

9 2

Miasto Światła? Las Vegas to może się tak nazywać, ale nie Gorlice! Kto wymyślił tak idiotyczne hasło reklamowe dla Gorlic? 08:32, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone