Zamknij

Nasi grapplerzy na podium Ligi BJJ

17:29, 23.10.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj
pierwszy od lewej Marcin Grzeszczuk na II miejscu na podium

Tajemniczo brzmiący skrót BJJ to nic innego, jak Brazylijskie Jiu-Jitsu nazywane też Gracie Jiu-Jitsu. I w tej oto szlachetnej dyscyplinie sztuk walki dwóch gorliczan w miniony weekend wywalczyli w Krakowie medale.

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

BJJ obejmuje walkę w stójce, zwarciu i parterze. Podstawowe dwie formuły walki w BJJ to:

  • walka w gi (kimonie),
  • walka No gi (submission fighting)

Brazylijskie jiu-jitsu koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem. Celem walki jest przejęcie kontroli nad przeciwnikiem poprzez zadawanie mu kontrolowanego bólu (dźwignie) bądź pod groźbą utraty przytomności – z bólu lub od duszenia. Walka w brazylijskim jiu-jitsu odbywa się głównie w parterze. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej- dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się bądź pozbawiającej go przytomności. Zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu walczą w zwarciu, co dodatkowo utrudnia ich przeciwnikom wykonywanie uderzeń.

W minioną sobotę 20 października w Krakowie odbyła się XXVI Liga BJJ w której udział brało dwóch zawodników z Gorlic tj. Marcin Grzeszczuk i Jan Brach.

Jan Brach stoczył w sumie 4 walki ostatecznie zdobywając w kategorii master +85kg w gi I miejsce oraz No gi  II miejsce. Natomiast Marcin Grzeszczuk wywalczył dwa II miejsca w elicie gi i No gi do 85 kg.

Poniżej prezentacja zawodów tej dyscypliny sportu 

Jan Brach po zdobyciu pierwszego miejsca w kategorii master +85 kg w GI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

guapo_werdumguapo_werdum

7 2

Gratuluje! Ciężki sport kształci silny charakter. 12:46, 24.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone