Zamknij
REKLAMA

"DWÓJKI" chłopców GKPS 10 drużyną w Polsce!

12:09, 09.07.2018 | A.P
REKLAMA
Skomentuj

W dniach od 06 do 08 lipca w hali MOSIR Zabrze odbył się XXIV Ogólnopolski Turniej minisiatkówki o „Puchar Kinder+Sport”. W Finałach tych największych w Europie młodzieżowych zawodów siatkarskich uczestniczyły 192 drużyny dziewcząt i chłopców, podzielonych na trzy kategorie wiekowe: „Dwójki”, „Trójki” i „Czwórki”. 

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

W Zabrzu prawo startu miały tylko dwie najlepsze drużyny poszczególnych kategorii z każdego województwa,  wyłonione w wyniku wielomiesięcznej rywalizacji ponad 40 tysięcy najmłodszych siatkarzy i siatkarek w turniejach sezonu 2017/2018.

W kategorii „Dwójek ” chłopców startowali najmłodsi siatkarze GKPS Gorlice, Mistrzowie Małopolski;  Artur Bąk, Dawid Kamiński, Borys Kozień oraz Leon Kozień, uczniowie klas III i IV Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach. Trenerem i opiekunem drużyny był Tomasz Chmura.

Chłopcy w turnieju rywalizowali z bardzo wymagającymi przeciwnikami, reprezentującymi drużyny: MUKS Piętnastka Białystok, Anbud MKS Będzin, KS Stal Grudziądz, IUKS Jedynka Poznań, PSP 11 Kędzierzyn-Koźle II, UKS 22 Kraków, DMKS PLAS Kielce, UKS Orliki Międzyrzecz I, UMKS MOS Wola Warszawa, KS Wifama Łódź. Po trzech dniach, pełnych emocji sportowych zmagań, radości po zwycięstwach, łez smutku po porażkach, nasza ekipa wywalczyła wysokie 10 miejsce (na 32 startujące zespoły), potwierdzając równocześnie swój wysoki poziom umiejętności siatkarskich i prymat w Małopolsce.

O oprawę dnia finałowego zadbali znani z prowadzenia dopingu na siatkarskich halach – Marek Magiera i Grzegorz Kułaga, dzięki czemu można było poczuć niesamowitą atmosferę siatkarskiego święta.

Rozgrywkom przez trzy dni bacznym okiem przyglądali się ambasadorzy Kinder+Sport, byli znakomici siatkarze, jeszcze do niedawna Reprezentanci Polski, Sebastian Świderski i Piotr Gruszka.

Mamy nadzieję, że przynależność do czołówki  najmłodszych siatkarzy w Polsce, zmotywuje naszych zawodników do dalszej ciężkiej pracy w przyszłym, sportowym roku. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone