Pochodzący z Gorlic napastnik Damian Śliwa został nowym zawodnikiem Cracovii II. 21-letni piłkarz dołącza do zespołu „Pasów” na zasadzie wypożyczenia z Hutnika Kraków, gdzie spędził rundę jesienną obecnego sezonu.
Śliwa urodził się 24 lutego 2004 roku i jest wychowankiem Glinika Gorlice, w barwach którego stawiał pierwsze kroki w piłce seniorskiej. Już od 17. roku życia regularnie występował w rozgrywkach IV ligi, zbierając doświadczenie na poziomie seniorskim.
Mimo młodego wieku Damian Śliwa ma na swoim koncie ponad 100 spotkań seniorskich oraz ponad 50 zdobytych bramek. W poprzednim sezonie ligowym napastnik zanotował 21 trafień, co było jednym z lepszych wyników w lidze.
W lutym 2025 roku zawodnik został wyróżniony tytułem Najlepszego Piłkarza Lig Regionalnych w XXX Plebiscycie na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski, organizowanym przez Małopolski Związek Piłki Nożnej.
Rundę jesienną obecnego sezonu Śliwa spędził w Hutniku Kraków. Teraz będzie reprezentował barwy Cracovii II, gdzie na zasadzie wypożyczenia będzie kontynuował rywalizację w rozgrywkach ligowych.
Dla zawodnika jest to kolejny etap w karierze i szansa na regularne występy w nowym otoczeniu.
::news{"type":"see-also","item":"39164"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Jak zwykle zadziala ale jak antyreklama i przeniesie odwrotne skutki.
Ekspert
15:48, 2026-05-21
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Niektórym rajcom miejskim nie udalo się W latach 90-tych zaorać MZK Dzisiaj to publiczny przewoźnik wykonujący usługi na terenie miasta i gmin na dobrym poziomie taborem nowoczesnym i bezpiecznym Tak trzymać!!
Observet
13:58, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
a co z Policjantem z Jabłonicy!!!
yyyy
13:36, 2026-05-21
Nie żyje Bronisława Szpotowicz, była radna i Sekretarz
miała na imię Bronisława... dbajcie o korektę, Grolice42.
Pani Szpotowicz
12:52, 2026-05-21
9 2
A taki byl ładny… gorlicki 😆😆😆
3 3
A za rok w Sandecji
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz