Walka o awans do 3. ligi wkroczyła w decydującą fazę. Piłkarze Glinika Gorlice występujący w rozgrywkach 4. ligi małopolskiej w sobotę ograli na wyjeździe Lubań Maniowy 2:0. Gole dla podopiecznych Łukasza Krzysztonia i Bartosza Madei zdobywali Damian Śliwa i Piotr Gogola.
Gorliczanie w powiat nowotarski wybrali się z jasnym postanowieniem: zdobycia trzech punktów.
Koncentrujemy się na każdym najbliższym rywalu. W tej lidze nie ma łatwych przeciwników
- mówił nam trener Krzysztoń.
Jak padły gole? Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył aktywny Śliwa. Najskuteczniejszy gracz Glinika otrzymał piłkę w polu karnym i z ośmiu metrów pokonał bramkarza. Po przerwie GKS dominował, ale dopiero w pod sam koniec spotkania bramkarz Lubania sfaulował Śliwę - arbiter wskazał na "wapno", a jedenastkę pewnie wykorzystał Gogola.
To dla nas kolejne cenne wyjazdowe punkty, kolejna wygrana 2:0. Czekamy na wynik meczu Cracovii, Orzeł Ryczów (jest trzeci) wygrał swój mecz więc ich strata do nas nie uległa zmianie. Przed nami cztery mecze do końca sezonu. Miłe było to, że dzisiejszą wygraną uszanowali w Maniowych mówiąc, że graliśmy z nimi lepiej niż Cracovia. To krzepiące słowa
- powiedział nam kierownik gorliczan Andrzej Cetnarowski.
Lider tabeli, Cracovia II swój mecz rozegra jutro - jej rywalem w Rącznej będzie Pcimianka Pcim, ekipa z dolnych rejonów tabeli. Póki co "Pasy" mają o jeden punkt więcej od Glinika. Do 3. ligi awansuje triumfator rozgrywek, a drugi zespół w tabeli trafi do baraży.
Lubań Maniowy - Glinik Gorlice 0:2 (0:1)
Gole: D.Śliwa 41, P.Gogola 88 (karny).
Skład wyjściowy GKS: Krawczyk - Mikhnienko, Kuliga, Śliwa - Gogola, Drąg, Zięba, Koźma, Rząca - Gazda, Stasik
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
::news{"type":"see-also","item":"33921"}
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Niektórym rajcom miejskim nie udalo się W latach 90-tych zaorać MZK Dzisiaj to publiczny przewoźnik wykonujący usługi na terenie miasta i gmin na dobrym poziomie taborem nowoczesnym i bezpiecznym Tak trzymać!!
Observet
13:58, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
a co z Policjantem z Jabłonicy!!!
yyyy
13:36, 2026-05-21
Nie żyje Bronisława Szpotowicz, była radna i Sekretarz
miała na imię Bronisława... dbajcie o korektę, Grolice42.
Pani Szpotowicz
12:52, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Na zdjeciach wszystko piekne nawet Gorlice, ale przyszlosci nie ma.
Tarnow
12:43, 2026-05-21
8 2
znowu wygrali, zrobią ten awans cholera. nie dadzą mi żyć
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
6 4
Nawet gdyby zdobyli ,to nie mają kasy. Już podobno mają dlugi...
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
3 6
Do "xyz", długi to może ty masz w banku, zaczął bym się już bać, bo komornik już na progu!
10 5
dziś widać jak szkoda tych punktów z Limanovią z zakichanego boiska sztucznego...
5 4
"Złej tanecznicy."...boisko zle. A nie można po prostu uczciwie przyznać, że byli lepsi????
3 2
Punktów to szkoda ale z Bieczem. Wygrali z nami w pierwszej rundzie i na nic im się nie przydały ponieważ później się wycofali z ligi.
2 4
Awansować i dostarczać innym punkty to bez sensu
2 4
Glinik Gorlice nie ma kasy na 3 ligę na wyjazdy nie będzie kasy
1 1
A skąd Ty możesz wiedzieć że nie mają kasy jesteś w klubie wiesz co się dzieje? Nie wiem jak można się wypowiadać nic nie wiedząc co się dzieje
2 4
Grają jak grają dużo szczęścia mają
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz