Reprezentanci Gorlickiego Klubu Piłki Siatkowej odliczają już godziny do startu nowego sezonu w 1. lidze małopolskiej. Podopieczni trenera Krzysztofa Kozłowskiego we wrześniu wzięli udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Jasła, który zakończył się dla nich wygraną.
Gorliczanie w ramach kolejnego etapu przygotowań do kampanii 2024/2025 zmierzyli się z MOSiR Jasło oraz MKS Ryglice. GKPS najpierw pokonał rygliczan pewnie 3:0 (do 13,15 i 18), by w następnym starciu uznać wyższość gospodarzy w trzech setach (do 18, 22 i 19).
W meczu z ekipą z Jasła w zespole seniorów gorlickiego klubu debiut zaliczył kolejny członek drużyny kadetów, Maksymilian Gorzkowicz, który godnie zastąpił na pozycji atakującego Bartosza Szpyrkę.
Dzięki bilansowi tzw. małych punktów to GKPS okazał się zwycięzcą zawodów, w których każdy z uczestników zanotował po jednym zwycięstwie.
Liga na start!
W najbliższą sobotę 26 października gorliczanie w ramach 1. kolejki 1. Ligi małopolskiej podejmą w hali OSiR ekipę MKS Ryglice. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18.
Jestem ciekaw tego sezonu. Mamy trochę problemów zdrowotnych, nasza największa strata to z pewnością brak Łukasza Ludwina, on pewnie nie będzie grał w całym sezonie. Jakby tego było mało kontuzję w trakcie sparingu złapał nasz przyjmujący Paweł Czupik. Jestem ciekaw konfrontacji z Ryglicami, graliśmy z nimi dwa sparingi, dwa okazały się wygrane, ale teraz trudno powiedzieć jak to będzie wyglądało w lidze. Mecz pokaże więcej
- komentuje w rozmowie z portalem Gorlice24.pl trener Krzysztof Kozłowski.
Jak dodaje nasz rozmówca, są powody do zmartwień, ale jest też powód do zadowolenia.
Ponownie w naszym zespole będzie występował przyjmujący Kamil Dygoń. Liczymy na to, że okaże się poważnym wzmocnieniem. Szkoda Pawła (Czupika - przyp. red.), bo z nim bylibyśmy oczywiście jeszcze mocniejsi, ale tak to już w życiu i sporcie bywa... Co do startu ligi to każdy początek jest ważny, jeśli dobrze się wystartuje to często później ten sezon wygląda dobrze
- zauważa Kozłowski.
Trener liczy na to, że jego podopiecznie w premierowym starciu z Ryglicami powalczą i uda się zwyciężyć.
Łatwo na pewno nie będzie, mówiąc także w kontekście całych rozgrywek. Liga zmieniła się bowiem dość poważnie. Doszedł dotąd drugoligowy (szczebel centralny) Hutnik Kraków. To na pewno będzie bardzo mocny zespół. Także Dalin Myślenice zbudował bardzo mocy skład, nie ma co liczyć na to, że beniaminek będzie słabszy. Skawa Wadowice moim zdaniem będzie faworytem tej ligi, będzie tam występował wypożyczony od nas środkowy Grzesiu Góra. Volley Podegrodzie również dość mocno się zbroi, ponadto jest Laskowa grająca u siebie praktycznie bez porażek, mająca doświadczony zespół. Zostaje zawsze niewygodna dla nas Iskierka Tarnów. Musimy grać po prostu jak najlepiej. Mam nadzieję, że młodzi zawodnicy z drużyny kadetów: Maksiu Gorzkowicz, bracia Kozieniowie - Borys i Leon, będą nas w stanie wspomagać w trudnych momentach
- wylicza trener Krzysztof Kozłowski.
Szkoleniowiec ma też słowo do sympatyków gorlickiej siatkówki.
Serdecznie zapraszam kibiców na naszą halę, będzie też relacja internetowa, ale jednak obecność kibiców na trybunach to zawsze ten dodatkowy zawodnik dla drużyny. Mam nadzieję, że będzie tak jak do tej pory i nasza inauguracja wypadnie pomyślnie
- podsumowuje opiekun GKPS.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
::news{"type":"see-also","item":"28322"}
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Olkusz ,Gorlice i Wadowice były robione zdjęcia w kwietniu 2026 roku. Oficjalnie pisze na ich stronie google szukać na hanogrogram.wiec już nie będzie jeździć po Gorlicach .więc spóźniony artykuł chyba jest .
Darek ( Panki grać..
15:57, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Jak zwykle zadziala ale jak antyreklama i przeniesie odwrotne skutki.
Ekspert
15:48, 2026-05-21
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Niektórym rajcom miejskim nie udalo się W latach 90-tych zaorać MZK Dzisiaj to publiczny przewoźnik wykonujący usługi na terenie miasta i gmin na dobrym poziomie taborem nowoczesnym i bezpiecznym Tak trzymać!!
Observet
13:58, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
a co z Policjantem z Jabłonicy!!!
yyyy
13:36, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz