Zamknij

Akademia Piszczka, Wisła Kraków i Zagłębie Sosnowiec najlepsze w gorlickim turnieju [FOTO]

11:55, 13.11.2023 . Aktualizacja: 12:59, 13.11.2023
Skomentuj Fot. Gorlice24.pl / Piotr Boczoń Fot. Gorlice24.pl / Piotr Boczoń

W sobotę 11 listopada na sztucznej murawie gorlickiego euroboiska Gorlicki Klub Sportowy GLINIK Gorlice wraz z firmą Nowak-Mosty zorganizował turniej piłkarski młodzików. Ideą tego turnieju było przede wszystkim upamiętnienie 105 rocznicy odzyskanie Niepodległości przez Polskę, zatem wymiar historyczno-edukacyjny był tu niemniej ważny od wymiaru sportowego.

Dzięki wsparciu sponsora głównego gorlickiego klubu - firmie Nowak-Mosty - udało się zapewnić doborową obsadę turnieju. Do Gorlic w tym dniu przyjechały m.in. Wisła Kraków, Zagłębie Sosnowiec czy Akademia BVB im. Łukasza Piszczka z Goczałkowic oraz drużyny z Presova i Bardejova. Łącznie w turnieju udział wzięło 10 drużyn, 150 zawodników z rocznika 2011.

Mimo pesymistycznych prognoz pogody wszystkie drużyny wstawiły się w sobotni poranek na gorlickim orliku. Od pierwszego meczu byliśmy świadkami bardzo mocnego pod względem sportowym turnieju. Zdecydowanym faworytem od początku wydawały się ekipy z Sosnowca i Goczałkowic i faktycznie te dwie ekipy do ostatniego meczu w turnieju walczyły o główne trofeum.

Niespodzianek było również kilka a zawodnicy miejscowego Glinika walczyli naprawdę dzielnie ustępując choćby krakowskiej Wiśle w meczu tylko 0:1. Nie wynik był tutaj ważny a sam fakt uczczenia święta niepodległości, co podkreślono w podsumowaniu imprezy. Ostatecznie finał turnieju pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Akademią BVB zakończył się remisem ale bilans punktów z całego turnieju zapewnił minimalne zwycięstwo ekipie akademii Łukasza Piszczka.

Oprawa gastronomiczna imprezy cieszyła się ze względu na niską temperaturę powietrza spory zainteresowaniem. Frekwencja publiczności była też zadowalająca, wiele drużyn i ich kibiców po raz pierwszy odwiedzili nasze miasto.

Dekoracji drużyn oraz wręczenia nagród i pamiątkowych suwenirów każdemu zawodnikowi dokonali zastępca Burmistrza Gorlic - Łukasz Bałajewicz, przedstawiciel firmy Nowak-Mosty - Bogusław Surówka oraz prezes GKS Glinik Gorlice - Paweł Szarowicz.

Dzięki hojności sponsora i władz naszego miasta każdy uczestnik turnieju zabrał ze sobą okolicznościowy medal, pakiet gadżetów oraz symboliczną biało-czerwoną chorągiewkę. Kulminacyjnym i wzruszającym momentem na zakończenie turnieju było odśpiewanie przez wszystkich Mazurka Dąbrowskiego. Wysoka ocena turnieju przez wszystkich uczestników oraz niekłamana satysfakcja ze strony sponsora pozwalają już dziś przypuszczać że turniej ten stanie się stałym punktem rywalizacji sportowej dzieci na kolejne lata czego wszystkim życzymy.

[FOTORELACJA]2765[/FOTORELACJA]

Wyniki:

1. Akademia BVB Goczałkowice

2. Zagłębie Sosnowiec

3. Wisła Kraków

4. Famt Presov

5. Partizan Bardejov

6. Glinik Gorlice

7. Kolejarz Stróże

8. Czarni Jasło

9. Dunajec Zakliczyn

10. Niedźwiadki Lubatowa

 

Najlepszy zawodnik - Jakub Ryszka - Wisła Kraków

Najlepszy strzelec - Kamil Bebel - Zagłebie Sosnowiec

Najlepszy bramkarz - Samuel Stanik - Akademia BVB Goczałkowice

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%