Zamknij

Z całej Polski przyjechali do Gorlic na Smoczy Turniej Zwycięzców [FOTO/WIDEO]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 16:20, 28.05.2023 . Aktualizacja: 20:49, 28.05.2023
Skomentuj fot. Gorlice24 / Piotr Boczoń fot. Gorlice24 / Piotr Boczoń

Siedem drużyn z całej Polski przyjechało do Gorlic, by w niedzielę (28.05.) rywalizować w "Smoczym Turnieju" piłkarskim. Wszyscy zwyciężyli!

Ogólnopolski „Smoczy Turniej Zwycięzców”, był jednym z cyklu ogólnopolskich rozgrywek piłkarskich PZU FUTBOL PLUS zrzeszających Akademie Piłkarskie, których podopieczni zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami.

Regularnie każda z drużyn organizuje u siebie kolejno turnieje. Dotychczas gorlickie "Sprawne Smoki" wyjeżdżały m.in. do Gdańska czy też Poznania. Teraz gorliccy mali sportowcy gościli u siebie drużyny z całej Polski.

Rywalizacji sportowej na kilku boiskach różnej wielkości (dostosowane do wyjątkowych zawodników) towarzyszyły dodatkowe atrakcje, nie zabrakło animatorów, wielkich baniek mydlanych i pysznych słodkości.

Rozgrywki meczowe odbywały się pod czujnym okiem sędziów, jednak cały turniej nie miał wygranych i przegranych - wszyscy uczestnicy Zwyciężyli! Oto bowiem w tym wszystkim chodzi! O radość, świetną zabawę, sport i pokazanie, że niepełnosprawność nie musi być w życiu przeszkodą. 

Na turniej w Gorlicach przyjechało w sumie 7 ekip:

  • K.S TYGRYSY POZNAŃ
  • A.P DYNAMIT EŁK
  • MEGAMOCNI KIELCE
  • SPRYTNE ZBÓJE CZARNY DUNAJEC
  • STREFA FUTBOLU OLSZTYN
  • KLIMONTOWIANKA KLIMONTÓW
  • SPRAWNE SMOKI GORLICE 

Smoczy Turniej Zwycięzców został rozegrany został na nowym boisku ze sztuczną murawą na terenie OSiR w Gorlicach. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla. W sumie w kilkudziesięciu 15-minutowych meczach udział wzięło niemal 150 zawodników.

Organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży "Sprawne Smoki".  Ogólnopolskie rozgrywki PZU Futbol Plus są współfinansowane ze środków PZU, PZU Dobra Drużyna, KGHM i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jednak organizacja wydarzenia w Gorlicach nie udałaby się również, gdyby nie wsparcie lokalnych sponsorów.

[FOTORELACJA]2256[/FOTORELACJA]

[ZT]14771[/ZT]

[ZT]13793[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%