Zamknij

Setka zawodników w finale gorlickiej ligi pływackiej [FOTORELACJA]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 22:41, 21.05.2023 . Aktualizacja: 10:04, 22.05.2023
Skomentuj fot. Gorlice24 / Piotr Boczoń fot. Gorlice24 / Piotr Boczoń

W niedzielę 21 maja odbył się ostatni, finałowy rzut gorlickiej ligi pływackiej. W czwartej odsłonie zawodów wystartowała niemal setka pływaków i pływaczek z całego regionu.

Niedzielny poranek oznaczał zamkniętą pływalnię dla osób indywidualnych. Wszystko przez finałową rywalizację Grand Prix Gorlic w pływaniu. W czwartym rzucie cyklu zawodów odbyła się ostateczna rywalizacja o Grand Prix. 

Rywalizacja podzielona była na 5 kategorii wiekowych. W tych zawodnicy rywalizowali w sumie w 4 stylach pływackich na dystansie 50m - klasycznym, grzbietowym, motylkowym i dowolnym.

Na najszybszych zawodników w każdej kategorii czekały puchary i nagrody rzeczowe. 

Poziom zawodów ocenił Bartosz Ryndak, trener w Gorlickim Klubie Pływackim „Karpatia”:

Myślę, że nie odbiegał on za bardzo od tego co było w trakcie całego sezonu na gorlickiej pływalni, natomiast obserwując przyjezdnych należy stwierdzić, iż jako Gorlice mamy przed sobą dużo pracy, jeśli chodzi o tę dyscyplinę.

Inspirują nas też inni sportowcy z naszego miasta, ci z Gorlickiego Klubu Sportów Walki czy siatkarze z GKPS, którzy pokazują oni, że z rówieśnikami z innych potrafią rywalizować jak równi z równym, a nierzadko zdobywać medale na imprezach centralnych. W pływaniu tego na razie nie mamy. Pozostaję optymistą, ponieważ jest sporo utalentowanych dzieci, które przy odpowiedniej pracy mogą wskoczyć na wyższy poziom.

- mówi Bartosz

Swoim zawodnikom dziękuję za zaangażowanie, uważam, że jak na pierwszy rok działalności udało nam się zrobić całkiem sporo. Zgarnęliśmy kilka statuetek, natomiast najstarsi zawodnicy nie kończą jeszcze sezonu, bo za 2 tygodnie Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Oświęcimiu, a w lipcu Mistrzostwa Polski 16-latków. Zapewne nie będziemy walczyć o medale, ale z pewnością o nasze najlepsze dotychczas rezultaty.

- dodaje.

[FOTORELACJA]2245[/FOTORELACJA]

[ZT]15181[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%