Zamknij

Glinik pokonuje Barciczankę! Fenomenalny początek meczu! [FOTO]

Piotr BoczońPiotr Boczoń 21:00, 20.05.2023 . Aktualizacja: 21:06, 20.05.2023
Skomentuj fot. PIotr Boczoń / Gorlice24 fot. PIotr Boczoń / Gorlice24

W ramach IV ligi Glinik ruszył jak burza. Biało-niebiescy zaliczyli kolejną wygraną z rzędu. Wliczając walkower ze Słomniczanką po raz piąty z kolei konto GKS-u powiększyło się o trzy punkty. Początek spotkania był prawdziwym pogromem dla gości.

Fenomenalna pierwsza połowa

Po pierwszych kilku minutach spotkania ciężko było ocenić kto będzie dominował na murawie, choć gra toczyła się głównie na połowie gości. Z każdą chwilą jednak podopieczni Tomasza Wacka rozkręcali się i już w 15 minucie wyszli na prowadzenie po świetnym golu w wykonaniu Dawida Drąga.

Wyjście na prowadzenie gospodarzy nie zmotywowało gości do skuteczniejszej gry i po pięciu kolejnych minutach mieliśmy 2:0. Po rzucie rożnym w wykonaniu Kuligi piłka poodbijała się w polu bramkowych pomiędzy zawodnikami, wykorzystał to Łukasz Krzysztoń i główką posłał piłkę do bramki rywali.

Biało-niebiescy grali rewelacyjnie i zawodnicy Barciczanki Barcice, zajmującej dużo wyższe, bo piąte miejsce w tabeli ligowej mieli spory problem. Minęły kolejne trzy minuty i znów oglądaliśmy bramkę! W 23 minucie Piotr Gogola świetnie wyszedł z piłką, którą podał do Damiana Śliwy, a ten okazję wykorzystał bezbłędnie.

Pierwsza połowa była wręcz niesamowita. Niewiele zabrakło, a mielibyśmy 4:0! W 42 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Glinika po faulu na Dąbrowskich. Strzał wykonywał Piotr Gogola, który trafił niestety w poprzeczkę i wynik na tablicy nie uległ zmianie.

Druga połowa na korzyść gości

Druga część spotkania to z kolei bramki dla gości. Pierwszy gol kontaktowy Barciczanka zdobyła z drugiego w spotkaniu rzutu karnego. W 64 minucie Glinik stracił drugą bramkę po uderzeniu z narożnika pola karnego. Kubik nie miał szans z piłką lecącą po łuku do środka bramki.

Kolejne minuty to kilka doskonałych akcji biało-niebieskich. Zawodnicy Glinika byli blisko zdobycia kolejnych bramek, niestety piłka albo mijała z boku słupek, albo leciała tuż nad poprzeczką. Doskonałą akcją może się pochwalić również Piotrowski, który stoczył walkę sam na sam z bramkarzem Barciczanki. W tym przypadku piłka również przemknęła tuż obok bramki rywali.

GKS Glinik Gorlice - Barciczanka Barcice 3:2 (3:0)

Bramki Glinika: Drąg, Krzysztoń, Śliwa

Dzięki sobotniej wygranej Glinik awansował w tabeli ligowej na 4. pozycję!

źródło: 90minut.pl

Na pewno to był ciężki mecz, ale tego się spodziewaliśmy. Wiedzieliśmy, że Barcice są mocną drużyną, mają mocne punkty, ale chcieliśmy dzisiaj zamknąć temat utrzymania i myślę, że nam to się udało. Chcemy teraz patrzeć w górę tabeli.

- skomentował zaraz po meczu Łukasz Krzysztoń

Pokazaliśmy fajny futbol w pierwszej połowie, w drugiej trochę nerwowości, ale najważniejsze są trzy punkty, wygraliśmy ten mecz i to nas najbardziej cieszy.

- dodał

[FOTORELACJA]2240[/FOTORELACJA]

W przerwie spotkania wręczono dożywotni VOUCHER na wszystkie mecze Glinika na gorlickim stadionie. Ponad miesiąc temu wylicytował go Grzegorz Bernardyn. Środki z licytacji zostały przeznaczone na kibicowską oprawę spotkania w meczu z Beskidem Andrychów.