Zamknij

Piłkarze Glinika Gorlice bez szans w starciu z liderem. Trener: jakość po stronie rywala

18:49, 25.03.2023 gorlice24 Aktualizacja: 19:12, 25.03.2023
Skomentuj Fot. Spotkanie z Wiślanami w rundzie jesiennej / Gorlice24 Fot. Spotkanie z Wiślanami w rundzie jesiennej / Gorlice24

Piłkarze gorlickiego czwartoligowca w sobotnim starciu z Wiślanami w Jaśkowicach nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Lider rozbił gości 5:2 i umocnił się na prowadzeniu w rozgrywkach czwartej ligi małopolskiej. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 7. minucie, ale to Glinik jako pierwszy miał świetną okazję bramkową.

Przyjezdni nie potrafili jednak wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem, z czego skrzętnie skorzystali Wiślanie i za sprawą Seweryna po kontrze objęli prowadzenie. 2:0 zrobiło się po kolejnych pięciu minutach, a w 27. minucie ładnie zza szesnastki przymierzył Monsuru i było już 3:0.

Glinik odpowiedział golem Piotrka Gogoli po rzucie rożnym na kilka minut przed przerwą. W 63. minucie przy stanie 1:4 futbolówkę między słupkami umieścił Gazda (po rozegraniu z rzutu rożnego). Na kwadrans przed końcem zespołową akcję wykończył Seweryn ustalając rezultat meczu.

Dla zawodników Tomasza Wacka była to dziesiąta przegrana w bieżącym sezonie, ale warto dodać, że Glinik ma również w dorobku osiem zwycięstw i remis, co sprawia, że gracze z miasta nad Ropą mają osiemnaście punktów przewagi nad strefą spadkową.

Wiślanie byli bardzo skuteczną drużyną. Mają jakościowych zawodników i przewyższali nas pod tym względem. Z naszej strony były jednak fajne momenty. Niestety zdarzyło się i tak, że my graliśmy, a Wiślanie strzelali…

- podsumował spotkanie trener Tomasz Wacek.

Wiślanie Jaśkowice – Glinik Gorlice 5:2 (3:1)

Gole dla Glinika: Gogola 41, Gazda 63.