Zamknij
REKLAMA

Tomasz Wacek: "To była pochopna decyzja"

12:57, 23.06.2022 | .
Skomentuj Fot. Gorlice24
REKLAMA

Trener Glinika Gorlice, Tomasz Wacek po wygranym spotkaniu z Tarnovią Tarnów ogłosił swoje odejście po zakończeniu sezonu. Ostatecznie jednak swoją decyzję zmienił. Rozmawiamy z trenerem o przyczynie jej podjęcia i najbliższych planach. 

Tomasz Wacek trenerem seniorów Glinika został w trakcie przerwy zimowej pomiędzy rundami sezonu 19/20. Zastąpił wówczas Daniela Dawca.

Po trzech latach pracy z gorlickimi piłkarzami ogłosił, że przyszła pora na zmiany i jego czas w klubie dobiegł końca. Informacja ta zaskoczyła niemal wszystkich. To wywołało duże poruszenie także wśród kibiców, którzy zalewali internet komentarzami i postami na Facebooku z prośbą o pozostanie trenera na kolejny sezon. Wśród nich nie znalazł się ani jeden krytyczny komentarz wobec pracy Tomasza Wacka.

To tylko kilka przykładowych komentarzy w serwisie facebook.

Drużyna w zakończonym sezonie osiągnęła zamierzony cel, czyli utrzymanie się w IV lidze, która od kolejnego sezonu będzie miała swoją nową odsłonę. 

O to, co więc było przyczyną takiej decyzji zapytaliśmy samego trenera.

Mieliśmy w tej rundzie kryzysowy moment, który dał mocno w kość. W zasadzie były trzy takie mecze, które powinny się zakończyć innym wynikiem. Między innymi chodzi tutaj o spotkania ze Skalnikiem i z Sokołem Słopnice, które zakończyły się remisem

Po nich zastanawiałem się, czy uda mi się coś jeszcze z drużyny wykrzesać.

- powiedział Tomasz Wacek.

Przyznaję, że decyzję podjąłem trochę pochopnie. Po prostu zacząłem się zastanawiać, czy uda mi się z drużyny wykrzesać jeszcze coś więcej. Uznałem, że może lepiej będzie jak ktoś inny przejmie rolę trenera.

- tłumaczy.

Taki odzew nie zdarza się często

Po ogłoszeniu Pana decyzji natychmiast zaczęły się pojawiać apele i prośby o pozostanie. Zarówno ze strony zawodników, zarządu klubu jak i kibiców. To nie zdarza się zbyt często, kiedy trener ogłasza swoją rezygnację.

Tak, to było niesamowite. Przeczytałem bardzo wiele pozytywnych komentarzy. Byłem zaskoczony, zrobiło mi się naprawdę bardzo miło. Po tym też dużo rozmawiałem z prezesem klubu i zawodnikami.

Zacząłem się od razu zastanawiać, czy ta decyzja była dobra.

Z pewnością tyle pozytywnych opinii pomogło mi ostatecznie zdecydować o pozostaniu.

Taki oddźwięk oznacza jedno - wszyscy wierzą w trenera i nikt nie chce zmiany. To duże wotum zaufania.  Tomasz Wacek nie mógł tego zlekceważyć i wygląda na to, że tylko on sam w pewnym momencie uznał, że ktoś mógłby jego pracę wykonać lepiej. Stąd też najpewniej jego decyzja, która ostatecznie uległa zmianie.

W całym sezonie pokazaliśmy walczące serducha. Chociaż były potknięcia, właśnie tym walczącym sercem udało się utrzymać ligę. Na tym najbardziej mi zależało.

- podsumował Wacek. 

Trener zostaje

To bardzo dobra i ciesząca informacja. Bardzo wiele osób podkreślało, że drugiego takiego trenera Glinik łatwo nie znajdzie. Przed nami jednak nowa odsłona IV ligi, która teraz będzie zdecydowanie mocniejsza. W jej rozgrywkach weźmie udział po 8 najsilniejszych klubów dotychczasowej IV ligi Małopolska Wschód i Zachód. Zadanie łatwe na pewno nie będzie.

Jakie są więc plany na kolejny sezon? Czy w składzie drużyny nastąpią zmiany?

Nie będę o tym jeszcze mówił.  To prawda, są plany, mamy rozmowy z kilku zawodnikami, będą korekty - ale jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić.

Zrobię jednak wszystko, aby naszą grą cieszyć i kibiców, i członków klubu, i dziennikarzy, którzy [mam nadzieję - dop.red.]  będą mieli okazję pisać o sukcesach drużyny.

My, ze swojej, redakcyjnej strony trzymamy kciuki i życzymy powodzenia zarówno trenerowi jak i całej drużynie w zbliżającym się sezonie.

[FOTORELACJA]1732[/FOTORELACJA]

[ZT]12143[/ZT]

Tomasz Wacek 

- ur. 30 sierpnia 1976, Rymanowie.

Wychowanek Orląt Krosno. W późniejszym czasie rozpoczął grę w Karpatach Krosno (1994-1999), w latach 1999-2008 grał w drużynie Cracovii Kraków od 3 ligi awansując do ekstraklasy. W tym czasie rozegrał łącznie 190 meczów. Po przygodzie z Krakowem przeniósł się do Górnika Wieliczka. Na zakończenie kariery występował również w zespołach Iskra Przysietnica, LKS Piaskowce oraz Iwonka Iwonicz.

Po przerwaniu kariery zawodniczej założył szkółkę piłkarską „Beniaminek” w Krośnie, a od grudnia 2009 do maja 2013 był pierwszym trenerem seniorskiej drużyny Karpat Krosno.

Kariera trenerska:

"Cracovia" Kraków, "Victoria" Kraków, "Karpaty" Krosno, "Iskra" Przysietnica, LKS Pisarowce, "Beniaminek" Krosno. Staże trenerskie:Legia Warszawa 2012 (trener Jan Urban), Cracovia Kraków 2018 (trener Michał Probierz). Wykształcenie:Magister AWF Kraków od 2000 roku, trener UEFA "A" od 2011 roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

KibicKibic

9 0

Brawo Tomasz! Cieszymy się, że zostajesz! 16:01, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrunoBruno

9 0

Brawo trenerze, jesteś super fachowcem w swojej dziedzinie, dziękujemy i powodzenia w dalszej pracy.👍 19:45, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KozakKozak

3 0

Pozostanie drużyny w lidze jest sukcesem trenera. Bez wzmocnień trudno będzie się utrzymać a możliwości finansowe drużyny są ograniczone. Marzy mi się w Gorlicach 3-cia liga. Trenerze do dzieła ! Życzę sukcesów. 13:38, 26.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%