Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Te "Anioły" żyją wśród nas!

09:23, 09.12.2019 | Jarosław Rozpłochowski
Skomentuj foto: Gorlickie Centrum Kultury
REKLAMA

Na całym świecie miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych, prowadzonych m.in. przez Czerwony Krzyż, Korpus Pokoju czy UNICEF. Nie brak ich także w powiecie gorlickim. 5 grudnia gorliccy wolontariusze spotkali się na Gali, organizowanej przez Kwiatonowickie Stowarzyszenie Homini i Lokalne Centrum Wolontariatu. 

Podsumowaniem rocznej działalności rozpoczęła się Gala Wolontariatu 2019 w Gorlickim Centrum Kultury. Sprawozdanie przedstawiła Renata Filipowicz prezes Kwiatonowickiego Stowarzyszenia Homini.  

Podczas gali padło wiele ciepłych słów podziękowań i gratulacji. Bardzo się cieszę, że powiat gorlicki ma szczęście do ludzi, którzy mają głowę pełną pasji, oczy wypatrujące z dala potrzebujących i serca wrażliwe na innych. To dla mnie zaszczyt, że dziś znajduję się wśród ludzi, którzy mierzą innych miarą serca, i o których w powiecie gorlickim mówi się Anioły Wolontariatu. Niech serce będzie nadal Waszym drogowskazem oraz  doradcą  jak  godnie  i  skutecznie  pomagać. Dla Państwa i za Waszym pośrednictwem przekazuję podziękowania dla wszystkich osób, które pełnią bezinteresowną posługę wobec najbardziej potrzebujących i dotkniętych przez los mieszkańców powiatu gorlickiego – mówiła do zebranych starosta Maria Gubała.

Nagrodę „Anioły Wolontariatu” przyznaje się w dwóch kategoriach:
a) osoby fizyczne,
b) firma lub instytucja, lub organizacja, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka.

Nagrodę „Anioły Wolontariatu” otrzymali:

1. Stanisław Jędrusiak - wolontariusz Lokalnego Wolontariatu Opiekuńczego „za działalność na rzecz dobra innych oraz zaangażowanie w działania charytatywne”.
2. Małgorzata Markowicz - prezes Stowarzyszenia „Sprawne Smoki”, koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu w Siarach: „za wszechstronne działania na rzecz dobra innych”.
3. Iwona Stec - koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu w Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Gorlicach: "za inicjowanie i prowadzenie działań wolontarystycznych oraz kształtowanie prospołecznych postaw młodzieży".
4. Szkolny Klub Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Szymbarku: „za działalność na rzecz środowiska lokalnego  we współpracy z innymi instytucjami”.

Wyróżnienia otrzymali:

1. Halina Haluch - nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach, Koordynator SKW od czerwca 2012  do czerwca 2019 r.: "za działalność edukacyjną propagującą ideę wolontariatu  w Szkolnym Klubie Wolontariatu w MZS nr 1 w Gorlicach".
2. Gabriela Kozioł - Wolontariuszka Lokalnego Centrum Wolontariatu: "za działalność na rzecz mieszkańców w Domach Pomocy Społecznej w Gorlicach".
3. Szkolny Klub Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Ropicy Polskiej: "za działalność na rzecz osób w instytucjach pomocowych oraz środowisku lokalnym".

źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Gorlicach 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

WieśWieś

6 5

Brawo Pani Iwono. Tak trzymać!!!!!! 10:19, 09.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ha hahahaha hahaha

11 15

Ja wiem, że ciemny lud wszystko kupi ale bez przesady. Ci tzw ludzie dobrej woli żyją przy tej "pomocy" jak pączki w maśle.Ciągną kasę od państwa i naiwniaków i nieźle z tego żyją.Te wszystkie fundację tzw dobroczynne to same afery i przekręty jak np fundacja Clintonów. Niby tacy dobrzy, a słoików szukają po stole i nie potrafią faktur przed sądem przedstawić. 10:24, 09.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GorliczaninGorliczanin

5 7

Brawo i wielki szacunek dla tych ludzi i wielu bezimiennych aniołów o wielkiej wrażliwości,dobrym sercu,niosących pomoc i radość słabszym.Tak bardzo nam tego potrzeba! 16:33, 09.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adam1adam1

10 1

Chciałbym, aby nasze władze przestały okradać obywateli nakładając na nich coraz wyższe i wyższe podatki. Wtedy żadne "anioły" nie będą potrzebne bo ludzie sami sobie poradzą. 21:14, 09.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gebo&EduationGebo&Eduation

5 0

miałam matkę po wylewach i własne problemy zdrowotne ale żadnego anioła wolontariatu nie spotkałam przez 3 lata
Plotkarzy okoliczni gapili zza firan jak często kursują karetki
Jeszcze szarpał mnie bezduszny kierownik Mops za przyzwoleniem bezdusznego burmistrza i za pośrednictwem opiekunkek bez krzty empatii i kultury które za to że przychodza 2xw tygodniu po 2 godziny chciały zdemolować moje życie ---plotkarski napastliwy motłoch zatrudniany przez przybyłowicza
pies im przeszkadzał..że podskakuje i twierdziły ,że jest zle wychowany. 21:23, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lukas Lukas

5 0

Znam ludzi co naprawdę pomagają ale nie liżą dupy tym wiejskim urzęndasą gorlickim i nigdy nie zostaną wyróżnienieni. 15:01, 11.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mmmmmm

1 0

Lukas {urzędasom} 21:37, 15.12.2019


REKLAMA
REKLAMA