Zamknij
REKLAMA

Oświadczenie posła Jana Dudy

19:56, 11.09.2019 | Jarosław Rozpłochowski
REKLAMA

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych z naszą Redakcją skontaktowali się pracownicy biura poselskiego posła Jana Dudy z prośbą o zamieszczenie oświadczenia posła w odniesieniu do naszej dzisiejszej porannej publikacji. Poniżej publikujemy całe Oświadczenie w jego oryginalnym zapisie

[ZT]7327[/ZT]

Moje plakaty wyborcze, jako kandydata Prawa i Sprawiedliwości, zostały umieszczone przez uprawnionego przedstawiciela firmy Media Trade System – właściciela słupów z nazwami ulic na terenie miasta Gorlice. Odpowiednia umowa na odpłatne umieszczenie reklamy wyborczej z ww. firmą została zawarta przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Ta forma mojej prezentacji jako kandydata na posła jest zgodna z prawem i w żadnym wypadku nie można mówić, aby kandydat czy komitet wyborczy dopuścił się w swoich kampaniach naruszenia prawa poprzez wieszanie materiałów wyborczych w sposób i miejscach niedozwolonych.

 

Z moich informacji wynika, że moje plakaty zostały zdemontowane przez Straż Miejską w Gorlicach na polecenie jej Komendanta z powołaniem się na przepis art. 110 § 5 Kodeksu wyborczego, który stanowi, że Policja lub straż gminna jest obowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

 

W moim przekonaniu zamontowane na słupach niewielkie plakaty wyborcze nie zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego, ani innym dobrom chronionym wymienionym w Kodeksie wyborczym.

 

Jak widać powyższy przepis daje służbom dużą dozę uznaniowości i stąd decyzją Pana Komendanta moje plakaty wyborcze zostały zdemontowane.

 

Dziwi jedynie to, że inne tablice na tych samych słupach zostały pozostawione.

 

Z poważaniem

 

Poseł na Sejm RP

 

Jan Duda

Na wyraźną prośbę Pana Janusza Blachury pracownika biura poselskiego posła Jana Dudy komentarze do niniejszego oświadczenia zostają wyłączone

OD REDAKCJI:

Po naszej porannej publikacji pracownicy biura poselskiego posła Dudy kontaktowali się z naszą Redakcją dwukrotnie. Pomiędzy pierwszym, a drugim telefonem bogatsi o pewna wiedzę techniczną odnośnie montażu plakatów wyborczych posła Dudy na słupkach z nazwami ulic postanowiliśmy zweryfikować pewne fakty z tym związane.

1) Firma Media Trade System, jakiś czas temu odkupiła od innej prywatnej firmy słupki z nazwami ulic posadowione na miejskich gruntach. Według naszej wiedzy pozyskanej z Urzędu Miejskiego w Gorlicach firma, która przed wielu laty stawiała te słupki już nie istnieje, a umowa pomiędzy Urzędem Miejskim, a ową firmą przestała obowiązywać kilka lat temu. Zaskakującym jest więc informacja, że do własności słupków przyznaje się firma Media Trade System, która ma umowę kupna-sprzedaży tychże od nieistniejącej już firmy, ale nowy właściciel sam nie podpisywał nigdy umowy z Urzędem Miejskim uznając, że wystarczająca jest umowa zawarta przed laty przez nieistniejącą już firmę. Pracownicy Urzędu Miejskiego twierdzą, że sprawa słupków jest skomplikowana i nieuregulowana w żaden sposób i de facto nie wiedzą, czyją one są własnością. Innego zdania jest właściciel firmy Media Trade System, który twierdzi, że od kiedy jest właścicielem słupków nikt z miasta nie nawiązał z nim kontaktu i np. nie wezwał go do usunięcia rzeczy stojących na terenach miejskich bez stosownych umów. Tu zatem rodzi się pytanie o to, czy stojące w całym mieście słupki z nazwami ulic od kilku lat stoją nielegalnie? Jeśli tak to dlaczego przez tak długi okres czasu nie zdecydowano się albo na podpisanie nowej umowy z ich nowym właścicielem, albo dlaczego nie zostały one zdemontowane. 

2) W rozmowie telefonicznej z właścicielem Media Trade System ustaliliśmy, że posiada on zezwolenie na ustawienie słupków informacyjnych w tzw. "pasie drogowym", jednak nigdy nie występował i tym samym nie posiada odrębnego zezwolenia na umieszczenie na tychże słupkach materiałów wyborczych, co jest wymagane stosownymi zapisami prawa. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone