Zamknij
REKLAMA

Rowerowy szum w Gorlicach

10:00, 25.06.2019 | Jarosław Rozpłochowski
REKLAMA
Skomentuj

Setki rowerzystów, którzy 30 czerwca zameldują się na starcie Rodzinnego Rajdu Rowerowego w na stadionie OSiR w Gorlicach wygenerują donośny szum, jadąc po ciekawie zaprojektowanych i malowniczych trasach. Donośnego śmiechu nie braknie też na sportowym pikniku.

Impreza to doskonały pomysł dla dzieci i dorosłych na aktywne spędzenie ostatniej czerwcowej niedzieli. Do przejechania będzie kilkanaście kilometrów, podczas których każdy nacieszy oczy pięknymi widokami. A po dojechaniu do mety, będzie można zregenerować się na gwarnym pikniku, którego program po brzegi wypełniony będzie atrakcjami. Małopolski Związek Kolarski, główny organizator Rajdu, zaprojektował aż trzy zróżnicowane warianty tras. Każdy z nich został pomyślany o innej grupie rowerzystów: początkujących, średnio zaawansowanych i tych, którzy regularnie trenują jazdę i nie boją się wyzwań w terenie. Do wyboru będą następujące dystanse:

Mini – 10 kilometrów
Midi – 24 kilometrów
Maxi – 37 kilometrów.

Wszystkie zaczynają się i kończą na gorlickim stadionie Ośrodku Sportu i Rekreacji. Peleton mieszkańców Gorlic oraz okolic wyruszy w teren punktualnie o 12.00. Nie ma obaw, że ktoś się zgubi: w pakiecie startowym, oprócz przyczepianego do roweru numeru znajdzie się również mapka tras. Warto będzie też w atrakcyjnych turystycznie punktach zejść na chwilę z roweru, by wziąć udział w grze terenowej „Zwiedzamy Małopolskę”. Za znalezione zdrapki wygrać będzie można nie tylko drobne upominki, ale i firmowy rower Lapierre.

Uczestnictwo w Rajdzie nie ma charakteru sportowej rywalizacji i walki o pierwsze miejsce. Zwycięzcami będą wszyscy ci, którzy w czerwcową niedzielę wybiorą rower, świeże powietrze oraz towarzystwo najbliższych. W nagrodę otrzymają nie tylko przejazd starannie przygotowaną i piękną widokowo trasą, ale również pamiątkowy medal i udział w sportowym pikniku. To urządzone na gorlickim stadionie rowerowe miasteczko, do którego zjadą wszyscy uczestnicy Rajdu. Każdy zje tam ciepły i pożywny posiłek regeneracyjny i będzie mógł wziąć udział w konkursach.

Podczas pikniku, odbędą się także zawody dla dzieci do 13. roku życia. Najmłodsi sportowcy ścigać się na bezpiecznie wytyczonych trasach, a każdy śmiałek stający na linii startu otrzyma pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych wrócą do domu z nagrodami.

Udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym jest bezpłatny. By zasmakować rowerowego święta, wystarczy zjawić się w niedzielne przedpołudnie 30 czerwca na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach, by zapisać się oraz odebrać pakiet startowy. Darmowe są także dziecięce zawody rowerowe.

Organizatorem Rajdu jest Małopolski Związek Kolarski. Partnerami wydarzenia są Urząd Miejski Gorlice i Województwo Małopolskie. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

PROGRAM RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO GORLICE 30 CZERWCA 2019

Zbiórka na terenie Stadionu OSiR, ul. Sienkiewicza 15

10.00 – 11.45 – zgłoszenia do Rajdu, pobieranie numerów, bloczków na posiłek, mapek

12.00  – Stadion OSiR – start Rodzinnego Rajdu Rowerowego na wszystkie trasy (MAXI, MIDI, MINI)

13.00 – 15.00 – przyjazd do mety na Stadionie OSiR

13.00 – 16.00 – posiłek, festyn sportowy, występy, konkursy, gry, nagrody dla uczestników

14.15 – 14.45 – zapisy do zawodów dla dzieci

15.00 – start do zawodów dzieci – przy Stadionie

15.30 – dekoracja wszystkich uczestników zawodów dla dzieci

16.00 – zakończenie imprezy

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Opis tras

Trasa MAXI (37 km):

Gorlice Stadion OSiR – Kobylanka – Libusza – Wójtowa – Lipinki – Wapienne – Sękowa – Gorlice Stadion OSi

Trasa MIDI  (24 km):

Gorlice Stadion OSiR – Kobylanka – Niwa – Kryg – Świniarki – Dominikowice – Sękowa – Gorlice Stadion OSiR  

Trasa MINI  (10 km):

Gorlice Stadion OSiR – Dominikowice – Sękowa – Gorlice Stadion OSiR

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

CypisekCypisek

15 1

Jak to dobrze, że nasze miasto, powiat i wszystkie gorlickie gminy mogą pochwalić się przy tej okazji wspaniałą i rozbudowaną siecią ścieżek rowerowych ;) 11:07, 25.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ROBIROBI

11 7

Tylko jeździjcie po trasach rowerowych zamiast ciągle po chodnikach :) 11:22, 25.06.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

A jakA jak

5 3

W Gorlicach nie ma ścieżek rowerowych 15:36, 25.06.2019


psylopsylo

7 3

@A jak: ROBI chodzi taki zamyślony, że nie zauważył, że w naszym pięknym mieście nie ma tras rowerowych. 21:45, 25.06.2019


Twój nick ;)Twój nick ;)

0 0

Tu się mylicie, są "wsystkie cy albo ctery" :D
1. w stronę Szymbarku
2. wzdłuż Sękówki w stronę Kochanowskiego
3. wzdłuż Rody od ławy do Parku w stronę Glinika
--
4. od stacji PKP w Gliniku do ścieżki rowerowej wzdłuż Ropy (nr 3)
zapomniał bym... jest coś oznakowanego niby jako ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż Wróblewskiego tylko że wąskie strasznie no i w parku miejskim też coś jest oznaczone niby że dla rowerzystów. Jak by tak policzyć to w obrębie granic miasta może ze 6 km tego łącznie będzie ? 14:49, 27.06.2019


© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone