Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Samochody Here skanują miasto

16:31, 10.06.2019 | Jarosław Rozpłochowski
REKLAMA
Skomentuj

Kto jest bardziej uważny ten może dostrzec na ulicach Gorlic dość specyficznie wyposażone auta osobowe sygnowane marką Here, posiadające na dachu specjalistyczny sprzęt do skanowania i fotografowania otoczenia.

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Here był kiedyś spółką-córką Nokii, a przynajmniej tej części firmy, która pozostała po sprzedaży dywizji telefonów komórkowych na rzecz Microsof­tu. Już na wczesnych telefonach Nokii z systemem operacyjnym Symbian pracowała aplikacja nawigacyjna Nokia Maps, która z upływem lat ewoluowała w Here Maps, a następnie w Here.

Jeśli posiadamy aktualny model samochodu z nawigacją, to najprawdopodobniej w naszym aucie znajduje się Here, ponieważ czterech na pięciu producentów samochodów pobiera swoje mapy i informacje o sytuacji drogowej właśnie od tego dostawcy. Oprócz tego berlińska firma dostarcza danych producentowi nawigacji Garmin, który odpowiada z kolei za lubianą aplikację nawigacyjną NAVIGON.

Here oferuje dobrą aplikację do nawigacji, która działa na całym świecie i zapisuje mapy na smartfonie offline. W porównaniu z Mapami Google pozwala to na oszczędzanie transferu danych, co w przypadku pobytu za granicą przekłada się na poważne oszczędności.

Dziś charakterystyczne niebieskie Skody z laserowym skanerem i aparatami fotograficznymi można zobaczyć na ulicach Gorlic.

O co chodzi w Here?

Jeśli chcemy szybko znaleźć kwiaciarnię, bankomat czy też inny punkt użyteczności publicznej na smartfonie, zazwyczaj sięgamy po Mapy Google albo mapy Apple. Ale jest dobra i do tego bezpłatna alternatywa, która działa na całym świecie i pozwala zapisywać mapy offline: aplikacja Here

Zamiast pieniędzmi użytkownicy płacą swoimi anonimizowanymi danymi o przemieszczeniach i pomagają Here w precyzyjnym informowaniu o korkach i utrudnieniach w ruchu. Tym samym Here pilnie gromadzi dane użytkowników, ale bynajmniej nie na tak gigantyczną skalę jak Google. To sprawia, że Here stał się interesujący nie tylko dla niemieckich producentów, ale też dla użytkowników obawiających się kalifornijskiego giganta i jego nienasyconego apetytu na informacje. A ponieważ Here po pobraniu map można używać także offline, to szpiegowanie można całkowicie wyeliminować. Oczywiście wtedy użytkownik nie otrzymuje także informacji o sytuacji na drodze.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

kierkier

7 3

Aplikacja na androida nazywa się "HERE WeGo". 16:58, 10.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prezes Prezes

5 11

Najgorsza nawigacja ha ha 17:52, 10.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

m.m.

4 1

Na zagranicę jest naprawdę dobra. 19:36, 10.06.2019


FTSFTS

2 1

Pozdrooo! Inwigilacja wszędzie !!!!!!! Ament!Cement! 22:14, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FelekFelek

0 1

Dlaczego w Polsce niema zakazy o nie przetwarzaniu miejscowości np.jak jest w Austrii,google ma ograniczony dostęp to skanowania i fotografowania.wystarczy wejść w Google i wesc na Austrii odrazu widać różnicę w apce 3 d 15:39, 14.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone