Zamknij

Gorlice. Poseł Elżbieta Zielińska kandydatem to Parlamentu EU

09:13, 16.04.2019 | Jarosław Rozpłochowski
REKLAMA
Skomentuj

To, o czym nieoficjalnie, jako pierwsi pisaliśmy kilka dni temu w poniedziałkowe przedpołudnie stało się faktem. Poseł Kukiz'15 Elżbieta Zielińska oficjalnie ogłosiła swój start o mandat do Parlamentu Europejskiego i zainaugurowała swoją kampanię. 

[ZT]6928[/ZT]

Wiceprzewodniczący Klubu Kukiz’ 15 poseł Tomasz Rzymkowski, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Gorlicach, przedstawił kandydatkę do PE – Elżbietę Zielińską. Jeden z liderów Kukiz’ 15 zaprezentował zalety i europejskie doświadczenia posłanki z Ziemi Gorlickiej. Elżbieta Zielińska przybliżyła dziennikarzom swoje postulaty wyborcze, z którymi zamierza wystartować w majowych wyborach do PE.

Podczas konferencji prasowej, Poseł Tomasz Rzymkowski powiedział, że Elżbieta Zielińska przez 1,5 roku mieszkała i pracowała w Wielkiej Brytanii i dobrze zna języki obce. Zwrócił także uwagę, że wiele osób z rodziny pani poseł zmuszonych było do wyjazdu za granice i przebywa obecnie na emigracji zarobkowej z  powodu złej sytuacji na rynku pracy w III RP oraz wykluczenia gospodarczego Ziemi Gorlickiej.

Ponadto, poseł Rzymkowski podkreślił, że to od jakości pracy oraz umiejętności przyszłych europarlamentarzystów zależy ochrona praw polskich emigrantów zarobkowych. Szczególnym wyzwaniem jest sytuacja Polaków w Wielkiej Brytanii, gdzie naszych rodaków jest najwięcej.

Poseł Rzymkowski podkreślił także, że Elżbieta Zielińska od trzech lat pracuje  w  Sejmie RP nad takimi tematami jak aktywizacji kobiet, kultury i obszarów wiejskich. Wiceprzewodniczący Klubu Kukiz’ 15 zadeklarował też, że z kandydatką podziela poglądy na istotę rodziny w społeczeństwie oraz rolę wolności gospodarczej.

Dodał także, że poseł Zielińska ma doświadczenie w sprawach międzynarodowych - jako obserwator Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie nadzorowała przebieg wyborów w wielu krajach.

Następnie głos zabrała poseł Elżbieta Zielińska. Podkreśliła, że kampanie wyborczą rozpoczyna na Ziemi Gorlickiej i startuje w wyborach do PE, aby dać mieszkańcom Małopolski inny wybór niż POPIS. Zwróciła również uwagę, że Ziemia Gorlicka i Sądecka wiele traci na tym, że nie ma swojego reprezentanta w  Parlamencie Europejskim.

Przedstawiając swoje postulaty wyborcze, zaznaczyła, że w odróżnieniu od innych kandydatów chce złożyć konkretne, indywidualne obietnice:

  • dodatkowe lekcje języków obcych dla chętnych uczniów szkół średnich w Gorlicach i Bieczu,
  • walka z wykluczeniem komunikacyjnym Subregionu Sądeckiego na forum Unii Europejskiej
  • powstanie biura pomocy prawnej dla polskich emigrantów zarobkowych,
  • wspieranie polskich przedsiębiorców na forum Unii Europejskiej,
  • zwalczanie zjawiska podwójnej jakości żywności w Europie.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

AntypolitykAntypolityk

28 5

P. Rzymkowski pewnie nie może się doczekać kiedy Kaczyński odpowie na jego "ukłony" i przyjmie Go do swojej partii, a P. Zielińska ma dobry program - ale na funkcję sołtysa - no może
radnego gminnego.
10:53, 16.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolLol

15 10

Przynajmniej by się ubrała odpowiednio, tak wygląda posłanka RP? 16:49, 16.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EMESEMES

7 5

Ubrana tak po nowoczesnemu, po warszawsku my zapewne na prowincji tego nie kumamy ... 17:28, 16.04.2019


ando87ando87

9 5

aktywizacja kobiet?? Napoleon kiedyś powiedział "Lepiej żeby kobiety obracały igłą niż językiem" 17:11, 16.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A-linkaA-linka

17 6

Cz Pani poseł naprawdę wierzy w to co mówi ? Co może zrobić jeden poseł z Polski dla swojego regionu na forum parlamentu europejskiego ? Jaką musiałby mieć siłę sprawczą, aby zainteresować tak szerokie gremium międzynarodowe małym regionem, leżącym na uboczu Polski ? Wiecej pytań ciśnie się na usta po takich deklaracjach, ale riposta może być tylko jedna. Najpierw trzeba dostać się do Brukseli, a to wcale nie będzie takie łatwe do zrealizowania. 19:04, 16.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolLol

5 6

A kto to jest ? 11:59, 17.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


JaJa

1 0

Nie wiem co jest w stanie zrobić pani poseł dla innych, ale Jej biuro poselskie pomogło mi odzyskać od UM w Gorlicach kupę kasy. Całymi latami mnie kiwali, a wystarczyła drobna pomoc. Zdaję sobie sprawę z mojej naiwności, bo kto dałby się tak długo kiwać, ale wierzę w możliwości Pani Poseł. 18:17, 22.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone