Zamknij
REKLAMA

Daniel Niemasik NAJLEPSZY!!!

11:12, 10.04.2019 | Jarosław Rozpłochowski
REKLAMA
Skomentuj

We Wrocławiu odbył się XXIV Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w zawodzie Cukiernik. Powiat gorlicki a jednocześnie całą Małopolskę reprezentował Daniel Niemasik uczeń kl. IIIb ZSZ, którego do turnieju przygotowała Lucyna Prorok. Tematem tegorocznej edycji turnieju  było „Rzemiosło – nasza przyszłość”.

Daniel Niemasik został zakwalifikowany decyzją Komitetu Głównego Turnieju, na podstawie progu punktowego wynoszącego 80%, uzyskanego w czasie eliminacji okręgowych, które obyły się w styczniu br. w Krakowie. 

Turniej składał się z dwóch części: 

  • teoretycznej (test 30 pytań z zakresu przedmiotów zawodowych)
  • praktycznej (tort  w stylu angielskim, wykonanie i dekoracja dwóch mazurków, tematyczne figurki z marcepana lub masy cukrowej oraz eksponat z karmelu lub czekolady do wyboru).

Po części praktycznej wszystkie wyroby uczestników zostały wyeksponowane zostały na uroczystej gali w Ratuszu Wrocławski. 
W klasyfikacji końcowej nasz reprezentant uzyskał tytuł finalisty!, który decyzją Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie predysponuje go do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz medal, dyplom i liczne nagrody rzeczowe.

Uchwała Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zarówno laureaci jak i finaliści turnieju otrzymali uprawnienia do przyjęcia na studia z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, na kierunek  bioinżynieria produkcji żywności. 

Honorowy patronat nad imprezą sprawowały m.in.: MEN, dolnośląski Kurator Oświaty, Wojewoda Dolnośląski, prezydent Wrocławia, Marszałek Województwa  Dolnośląskiego, prezes Związku Rzemiosła Polskiego.

Składamy gratulacje Danielowi życząc dalszych sukcesów i Pani Lucynie Prorok za przygotowanie naszego reprezentanta do turnieju.

Zdjęcia: Lucyna Prorok

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

CypisekCypisek

32 7

Brawo! 11:27, 10.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EMESEMES

8 1

Jakie to zadziwiające, że nawet w tak oczywistych sprawach jak wyżej gdy komentujący słowem BRAWO wyraża szacunek dla laureata konkursu reprezentującego nasze miasto są malkontenci ,którym się to nie podoba i dają łapkę w dół !!! Naprawdę jest to żenujące !!!! 17:57, 10.04.2019


znajomyznajomy

3 1

Z Uścia są najlepsi. 20:59, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A-linkaA-linka

7 1

Do Emes: Proszę nie mieć żalu do tych, którzy dali łapki w dół. Te osoby po prostu nie lubią słodyczy lub nie mogą jeść takowych. Stąd zapewne ich frustracje i niezadowolenie, że Mistrz Daniel wyrabia takie "cuda", a oni mogą tylko poczytać. A to nie to samo co zjeść. :)
Gratulacje dla p. Daniela Niemasika. 22:39, 10.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CypisekCypisek

1 0

A może teraz się dowiedzieli, że takie smakołyki można zrobić samodzielnie, a nie kupować w dyskontach? W każdym razie, pożałujmy ich. Biedactwa. 11:43, 11.04.2019


© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone