Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Kulinarne potyczki w ZSZ

08:49, 07.02.2019 | Agnieszka Przybyłowicz
REKLAMA
Skomentuj

W Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach odbyła się 2. edycja Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego  Ucznia w zawodzie: Kucharz. Reprezentantka ZSZ Gorlice – uczennica Natalia Juszyńska, w ogólnej klasyfikacji zajęła 4 miejsce, zaś w części praktycznej miejsce 2.

Organizowany turniej jest trójstopniowy, rozpoczął się testem teoretycznych wiadomości z zakresu technologii gastronomicznej, który był przysłany od Komitetu Głównego i otwierany oficjalnie na sali w obecności Komisji oraz wszystkich zakwalifikowanych uczestników Turnieju. Do Turnieju zakwalifikowali się:  Anna Rutana z Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu (opiekun Anna Jasińska), Natalia Porębska z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju (opiekun Anna Nycz), Klaudia Kuźma z Zespołu Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu (opiekun Małgorzata Wawro), Patryk Antosiewicz z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie (opiekun Jolanta Lichoń) i Natalia Juszczyńska z Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach (opiekun Bogumiła Sawicka).

Po części teoretycznej przyszedł czas na kulinarne potyczki. W części praktycznej tematem wiodącym były „Wariacje z wieprzowiny”, uczniowie mieli przygotować dwie potrawy i zaprezentować je jury. W skład komisji konkursowej  oceniającej część praktyczną weszli: Marcin Polus – prezes Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, Kamil Woźnica - członek Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników i Łukasz Grabowski - członek Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników. Honorowym gościem czuwającym całościowo nad przebiegiem turnieju była Jadwiga Gwóźdź – przedstawiciel Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu.

Jury oceniało organizację i higienę pracy, wykonywanie potraw i ekspedycję potraw. 

Zwycięzcami I edycji etapu okręgowego zostali:

  • Natalia Porębska z ZSGH w Iwoniczu Zdroju
  • Patryk Antosiewicz z ZSZ w Grybowie
  • Klaudia Kuźma z ZS przy OSiW OHP w Iwoniczu

Koordynatorem etapu okręgowego była Lucyna Prorok.

 

Zdjęcia ZSZ im. K. Pułaskiego w Gorlicach

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

CypisekCypisek

1 2

Mniam! 17:10, 07.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone