Zamknij
REKLAMA

Gorlice–Miasto Światła–jestem widoczny. Odblaski dla najmłodszych

13:06, 09.01.2019 | Agnieszka Przybyłowicz
REKLAMA
Skomentuj

Wraz z rozpoczęciem okresu zimowego dni są krótsze, a na zewnątrz szybciej zapada zmrok, poranki stopniowo stają się ciemniejsze, częściej też występują opady deszczu i śniegu, mgły i inne niekorzystne pod względem widoczności warunki atmosferyczne.

Powyższe czynniki utrudniają, a wręcz nie sprzyjają bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego, dlatego w ramach zadania  pn. „Gorlice – Miasto Światła – jestem widoczny” Miasto Gorlice zakupiło ponad 3000 opasek odblaskowych, które funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gorlicach dostarczyli do szkół i przedszkoli, aby najmłodsi gorliczanie byli lepiej widoczni.

O ty, że Miasto Gorlice uzyskało grant w wysokości 5 tys. złotych w ramach konkursu „Moje miejsce na Ziemi” ogłoszonego przez Zarząd Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”, z którego sfinansowany został zakup opasek odblaskowych.

Projekt skierowany był do wszystkich przedszkolaków uczęszczających do gorlickich przedszkoli (publicznych, jak i niepublicznych) oraz wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum, dla których organem prowadzącym jest Miasto Gorlice - tak więc łącznie opaski odblaskowe otrzymało ponad 3200 przedszkolaków i uczniów. W ramach projektu oprócz zakupu dedykowanych opasek odblaskowych, zorganizowane zostały tematyczne pogadanki połączone z przekazanie ich do każdego przedszkola i szkoły, podczas których Straż Miejska przypominała o prawidłowym noszeniu odblasków.

Celem zadania było podniesienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, poruszających się pieszo i na rowerach, poprzez wyposażenie ich w elementy odblaskowe z dedykowanym nadrukiem „Gorlice – Miasto Światła – jestem widoczny”, łączący historię Gorlic z propagowaniem odpowiedzialnego zachowania w ruchu drogowym.

Powyższe opaski odblaskowe dostępne są także bezpłatnie dla zainteresowanych mieszkańców, w tym seniorów w Pawilonie Historii Miasta Gorlice.

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”

źródło informacji: UM Gorlice

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

z.dalekaz.daleka

7 0

Cytat " Wraz z rozpoczęciem okresu zimowego dni są krótsze " ... kto to pisal ? ... najkrotszy dzien w roku minal 21 grudnia , jest to poczatek kalendarzowej zimy i od tej daty dni sa coraz dluzsze . 07:00, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone