Zamknij

Anioły Wolontariatu 2018

10:49, 06.12.2018 | A.P
REKLAMA
Skomentuj

Praca którą wykonują za darmo, z potrzeby serca jest bezcenna. Już po raz VIII rozdane zostały podczas Gali Wolontariatu nagrody Kwiatonowickiego Stowarzyszenia Homini.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony na całym świecie 8 grudnia, to doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają w niesienie bezinteresownej pomocy innym. Na całym świecie miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych, prowadzonych m.in. przez Czerwony Krzyż, Korpus Pokoju czy UNICEF. W Polsce istnieje sieć Centrów Wolontariatu, które pośredniczą między osobami szukającymi pomocy i gotowymi ją ofiarować. Gorliccy wolontariusze spotkali się na Gali, organizowanej przez Kwiatonowickie Stowarzyszenie Homini i Lokalne Centrum Wolontariatu. W Gorlickim Centrum Kultury zrobiło się pomarańczowo, ten kolor to ich znak rozpoznawczy. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych: starosta gorlicki Maria Gubała, wicestarosta Stanisław Kaszyk, burmistrz Gorlic Rafał Kukla, wójt gminy Gorlice Jan Przybylski, wójt gminy Ropa Karol Górski, dyrektorzy instytucji i placówek oświatowych. Podczas gali padło wiele ciepłych słów podziękowań i gratulacji. 

„Człowieka trzeba mierzyć miarą serca – sercem” - mówił Papież Polak Święty Jan Paweł II. Dziś jesteśmy właśnie wśród ludzi, którzy mierzą innych miarą serca i o których w powiecie gorlickim mówi się Anioły Wolontariatu. Niech serce będzie nadal Waszym drogowskazem oraz  doradcą  jak  godnie  i  skutecznie  pomagać. Z szacunkiem i wdzięcznością chylę głowę przed wszystkimi uczestnikami Gali Wolontariatu 2018. Dla Państwa i za Waszym pośrednictwem przekazuję podziękowania dla wszystkich osób, które pełnią bezinteresowną posługę wobec najbardziej potrzebujących i dotkniętych przez los mieszkańców powiatu gorlickiego. Te słowa kieruję do tych Zwyczajnych – Niezwyczajnych w różnym wieku  i różnej profesji, do Aniołów, które nie mają skrzydeł, a zjawiają się zawsze tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Dziękuję, że wnosicie iskrę nadziei w życie innych i pamiętacie, że żadne, nawet najnowsze technologie nie zastąpią człowieka w niesieniu pomocy fizycznej i duchowego wsparcia innym ludziom – mówiła starosta Maria Gubała.

Gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności składali również burmistrz Gorlic oraz wójtowie gmin: Gorlice i Ropa. 

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

Tadeusz Wierzbicki za działalność na rzecz dobra innych oraz bezinteresowną pomocą potrzebującym w środowisku lokalnym

Anna Wieściecińska za cykliczną działalność w Szkolnym Klubie Wolontariatu w MZS nr 1 w Gorlicach

Szkolny Klub Wolontariatu w ZS Nr 1 za kształtowanie prospołecznych postaw młodzieży

Szkolny Klub Wolontariatu w ZS-P w Rożnowicach za działalność na rzecz środowiska lokalnego we współpracy z innymi instytucjami.

Galę uświetnił występ solistów Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, a prowadziła ją Anna Konopka. 

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

orlik77orlik77

19 8

ładnie opakowany egoizm ???? 12:45, 06.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MaroMaro

16 5

Ładnie wyrażona myśl. Też tak uważam. 13:23, 06.12.2018


EskEsk

21 6

Moim zdaniem to festiwal próżności i obłuda działaczek społecznych. 13:54, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gebo&EducationGebo&Education

22 5

Jak szukałam dla matki wolontariuszki na takie czynności jak okazjonalnie zakupy, coś przynieść ,załatwić w innej części miasta..to ta szefowa tych aniołów wolontariatu z Kwiatonowic powiedziała,ze moga sobie wybierać do kogo chcą pójść i ,że liczba chętnych przekracza ich możliwości..w sąsiedztwie też sami wolontariusze , ale jak trzeba pomocy to nie istnieje..no hyba ,żeby coś wścibsko podglądnąć i skomentować..a potem pojechać do kościoła..
jak zwykle pusty lans.
22:33, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone