Zamknij
REKLAMA

W czeskiej Pradze pomogą Justynie, ale potrzebne jest wsparcie

19:25, 20.11.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Nasz portal nigdy nie pozostaje obojętny jeśli tylko może bezinteresownie pomóc potrzebującym osobom z naszego regionu czyni to z ogromną dumą. Dziś pragniemy przedstawić Wam Justynę i apel do Was z prośbą o pomoc w jej leczeniu.

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Społeczna prowadzi zbiórkę na przeprowadzenie 3 cykli terapii aminokwasami chorej Justynki, która zostanie przeprowadzona w czeskiej Pradze.

Justynka ma 17 lat. W wieku dwóch lat zdiagnozowano u niej autyzm atypowy. Jej rozwój umysłowy jest na poziomie 4-6 letniego dziecka.

Jest objęta stałą opieką psychiatryczną, psychologiczną, logopedyczną i różnego rodzaju terapiami. Jak dotąd stosowane u Justynki leczenie farmakologiczne nie przynosi rezultatów.

Kuracja aminokwasami jest dla niej wielką szansą. Leczenie prowadzi Czeskie Centrum Doradztwa i Lecznictwa Aminokwasami z siedzibą w Pradze. Aminokwasy zapewniają regeneracje neuronów i aktywizują wzrost nowych komórek nerwowych. Podawanie preparatów aminokwasowych aktywuje przekazywanie sygnału nerwowego pomiędzy poszczególnymi neuronami, normalizuje procesy pobudzające i hamujące, a także pobudza do działania uśpione neurony rezerwowe. Dlatego aminokwasy są niezastąpione m.in. w leczeniu schorzeń autystycznych.

Aby terapia odniosła skutek, potrzebne są co jakiś czas co najmniej trzy miesięczne cykle lecznicze z rzędu, każdy miesiąc to ok. 400 euro plus koszty konsultacji i dojazdu do Pragi co przewyższa możliwości finansowe taty Justynki, który od 14 lat samotnie wychowuje dziewczynkę.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Joanna78Joanna78

2 14

Ta lekarka również przyjeżdża do Krakowa!!! Więc nie trzeba jechać do Pragi. 20:22, 20.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZnajomyZnajomy

9 1

Myślę,że każdy kto chce pomóc dziecku w ten sposób doskonale wie,że jest też taka możliwość...a z tego co wiem osoba ta zorientowana jest bardzo dobrze i gdyby to było takie proste jak ktoś się wypowiada na pewno byłoby lżej....Samo leczenie aminokwasami z tego co wiem jest bardzo kosztowne,jeżeli kogoś to interesuje można poczytać o tym...
07:23, 21.11.2017


dohtórdohtór

0 5

To jest istne szarlataństwo. Aminokwasy w żadnym przypadku nie pomogą, gdyż jest juz za późno. Mózg jest dojrzały i nie pomogą mu ani aminokwasy ani elektrolity ani glukoza czy tlen. Po prostu ten typ tak ma a mózgu się jeszcze nie przeszczepia. Terapia taka to napychanie sakwy inteligentnych ludzi, żerujących na *%#)!& Niech za ten hajs nakupią se jajek ze wsi i dobrego mięsiwa a dostarczą niezbędnych aminokwasów.
Głupota ludzka nie zna granic a placebo to najlepszy lek. 20:35, 28.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SiostraSiostra

2 0

Dobrze się wypowiadać obcemu i to bez sensu w dodatku....ciesz się człowieku kimkolwiek jesteś (bo boisz się przedstawić prawdziwym nazwiskiem) że nie masz najpewniej chorego dziecka!Ciesz się z tego i dziękuj Panu Bogu a nie wyskakuj z takimi komentarzami tylko po to żeby sprawić komuś przykrość. .nie życzę nikomu tego przez co przechodzą ludzie mający chore dzieci...Ale czasami mam nadzieję ze takie typy jak Ty kiedyś odczują co to znaczy...I że człowiek zrobi wszystko żeby pomóc dziecku...jeżeli jest jakakolwiek nadzieja to się jej chwyta...Nie wiem po co w ogóle Ci odpisuje..Ale chyba zrobi mi się lepiej...Nie pozdrawiam. 13:19, 26.12.2017


REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone