Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z. o.o. w Gorlicach wydało pilny komunikat w związku z awarią głównej magistrali wodociągowej.
Zgodnie z zapowiedzią w niedzielę może nastąpić brak dostaw wody na terenie całego miasta.
Informujemy, że w dniu 28.06.2026 r. w godzinach: 07:30 – 20:00 w związku z wystąpieniem awarii sieci wodociągowej D-500 w ulicy Tadeusza Kościuszki odczuwalny będzie spadek ciśnienia a wraz z upływem czasu nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie całego miasta.
- Czytamy w komunikacie
Ze względu na usytuowanie terenu mieszkańcy dzielnic/osiedli położonych w wyższych rejonach miasta oraz w dalszej odległości od zapasowych zbiorników wody pitnej w pierwszej kolejności odczują przerwę w dostawie wody:
Prosimy o racjonalne korzystanie z wody oraz magazynowanie jej zgodnie ze swoimi potrzebami.
- Apeluje MPGK
OSZCZĘDZAJ WODĘ! Każda kropla ma znaczenie!
Wszystkich odbiorców za wynikające z powyższego utrudnienia serdeczniePRZEPRASZAMY
Ekspert08:09, 28.06.2026
Biercie duzo wody a potem wylewajcie bo tak juz slysze od Miesiaca.
Pytanie08:21, 28.06.2026
Awaria sieci czy zamulone filtry ,ktoś odpowie?
Wodociagi.08:24, 28.06.2026
Wody brakuje na Klimkowce i problemy z woda beda miec, az zbiornik nie nazbiera do pelna czyli wyzsze tereny i wyzsze kondygnacje Mieszkan.
m08:56, 28.06.2026
Wody na Klimkówce mało bo zarządca tego zbiornika trzymając się procedur regularnie ją wypuszcza co widzimy na oficjalnej stronie odpływ 2m3,zamiast go zmniejszać i utrzymywać gdy są opady .
no11:41, 28.06.2026
brak wody w Gorlicach , i awarie nie maja nic wspólnego z niskim stanem wody na klimkówce
Tom08:32, 28.06.2026
To jest porażka wodociągów,cięgle są jakieś awarie.
Biegly09:17, 28.06.2026
Pierwsze brakuje wody a jak turbiny przestana dzialac na zaporze w Klimkowce to tez braknie produkcji pradu i mamy Afryke a nie Gorlice.
Ubek Tubylec09:17, 28.06.2026
Juz kilka razy wylewalem w kanal zapas wody zgromadzony po nieprawdziwym komunikacie. Karygodne...
Radca Prawny09:19, 28.06.2026
Powinno byc jakies odszkodowanie, za daremne placenie rachunkow za wode.
Leon09:34, 28.06.2026
Może czas wymienić główną magistrale
Wolnyinaczej11:22, 28.06.2026
Burmistrz o tym dobrze wie, bo i "zardzewiała" woda i awarie o tym sygnalizują. Ale Jego myślenie ogranicza się do Jego kadencji, a potem niech martwią się inni.
Aaa09:57, 28.06.2026
A rura pali
Aaaa09:58, 28.06.2026
Dobrze że Karol Nawrocki wygrał wybory na Prezydenta Rzeczpospolitej Polski chwała wyborcom za to wszystko i oby tylko teraz PiS zwyciężył i Jarosław Kaczyński i Karol Nawrocki uratują Polskę i będzie wspaniale i sprawiedliwie
Maro10:21, 28.06.2026
Najpierw Was przygotowywali na totalną podległość tzw.,, pandemią" a teraz przygotowują Was na braki różnego rodzaju. Demon dąży do wojny
Adria11:40, 28.06.2026
Żałosne. Jest awaria na kosciuszki, widziałam jak plynęła woda spod kostki na ulicę. Awaria, jakich wiele w kazdym miescie, a Ty siejesz panikę!
yyyy10:24, 28.06.2026
Trzy prywatne studnie na posesji, tylko z jednej korzystam, coś jeszcze???😁 mogę odsprzedać wody😁😁😁
ketonal10:48, 28.06.2026
A stoł juz nad ta dziura przyszły kandydat na Burmistrza? bo jak nie stoł i nie bedzie fotek w mediach to sie nie naprawi !
Ehh11:01, 28.06.2026
Główna magistrala ma już ponad 60 lat. Inwestycja w jej wymianę powinna być priorytetowa, a nie dostrzegam niczego takiego w planach miasta.
Prezes 11:22, 28.06.2026
Lata mi to, mam głębinową mogę się podzielić straszym lub chorym osobą mogę dowieść
Oko11:34, 28.06.2026
A widzial ktos ta awarie by rura pekla i woda szla ulica, no nie!
Lułis11:37, 28.06.2026
Nie siej zamętu. Awaria jest przy kosciuszki tuż przy drodze głównej na podjeździe do budynku, naprzeciw Szarego- sklepu z czesciami.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz