Zamknij
Zobacz!

Stacje paliw pod lupą

17:22, 14.03.2012
Skomentuj

Kontrolerzy Inspekcji Handlowej, jak co roku, przyjrzeli się jakości paliw sprzedawanych na stacjach i w hurtowniach w całej Polsce. Na wszystkich trzech skontrolowanych w naszym powiecie nie odnotowano żadnych nieprawidłowości.

W sumie zbadano 886 stacji oferujących benzynę i olej napędowy, 451 handlujących gazem LPG oraz 103 stacje, na których kupić możemy ciekłe biopaliwo B-100. Łącznie pobrano 1591 próbek. Inspektorzy brali pod uwagę szereg rozmaitych czynników mających wpływ na jakość paliw, takich jak temperatura zapłonu, zawartość siarki, czy prężność par. Nieprawidłowości stwierdzono w 7,13% próbek oleju napędowego, 3,28% benzyny, 1,8% gazu LPG i 5,83% biopaliw.

Część skontrolowanych stacji została wyłoniona drogą losowania, natomiast pozostałe wybrano na podstawie informacji o złym paliwie.

Najwięcej odstępstw od wymagań jakościowych zanotowano w województwach: warmińsko-mazurskim (22,22 proc.), kujawsko-pomorskim (21,74 proc.), opolskim (16,67 proc.), śląskim (12,85 proc.). Nieprawidłowości nie stwierdzono w Lubelskiem, Podkarpackiem, Podlaskiem i Świętokrzyskiem.

W powiecie gorlickim skontrolowano tylko trzy obiekty. Pierwszy z nich to stacja paliw Dariusz Pyrz przy ulicy Dukielskiej 83 w Gorlicach. Tam pod lupę wzięto olej napędowy i spełnił on wymagania jakościowe. Drugi to stacja paliw Orlen (BLISKA) ul. Przedmieście Dolne 2 w Bieczu, gdzie zbadano jakość biopaliwa B-100. Wynik był pozytywny. Trzecia punkt to stacja paliw Robert Żaba ul. Grunwaldzka 67 w Bobowej. W tym wypadku kontroli poddano zarówno olej napędowy jak i benzynę. Obie pobrane próbki spełniały normy jakościowe.

W przypadku gazu LPG we wszystkich 38 stacjach, które odwiedzili inspektorzy w Małopolsce, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

Jeśli porównany wyniki badań w skali kraju do tych sprzed roku, to okazuje się, że jakość benzyny i gazu LPG uległa nieznacznemu polepszeniu, a oleju napędowego - dość dużemu pogorszeniu. UOKiK przypomina, że wyniki badań odzwierciedlają jakość paliw w dniu kontroli, a te przeprowadzano przez prawie cały 2011 rok.

Lista wszystkich skontrolowanych stacji paliw , lista wszystkich skontrolowanych stacji LPG

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(14)

amelamel

0 0

w Zagórzanach jest 2 "cpny" na zakolu tam gdzie @Patin napisał i koło Piekarni Magda i firmy Mikrut.

Co do podkarpackiego to jasne że nie chrzczą bo ruchu i tak raczej nie mają na stacjach bo wszyscy hulają na ukraińskim paliwku ... ;)

19:06, 15.03.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ser (Patin)ser (Patin)

0 0

Niech się może wypowie `tankujący` bo on ostatnio sugerował, żeby nie tankować na stacjach (pytanie jakich? wiemy, że nie markowych) z obawy przed uszkodzeniem silnika.

Czasem tankuje u Pana Pyrza przy Dukielskiej. Tak trzymać Panie Dariuszu.
Podkarpackie - nie stwierdzono nieprawidłowości. A jakże mogłoby być inaczej. Tu nie ma parcia na kasę, tu się żyje inaczej, spokojniej.

18:52, 14.03.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

azek101azek101

0 0

Stacja paliw w MZK nadal istnieje i pomimo że to jest praktycznie własność
miasta Gorlice ceny ma co najmniej na poziomie Statoil.
Gdyby pan Burmistrz rozkazał obniżenie cen paliwa w miejskiej benzyniarni
były by kolejki pomimo braku nawet uczciwego zadaszenia.Ponadto inne stacje
może by nieco upodobniły ceny paliwa do średniej krajowej.

18:37, 15.03.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaa

0 0

"wszystkich trzech"??? ja wiem że w mieście jest 5. No chyba że na zajezdni MZK nie ma już stacji...

22:24, 14.03.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ser (Patin)ser (Patin)

0 0

wszystkich trzech (badanych) w domyśle.
W mieście stacji paliw jest łącznie 6 i jak wiemy szykuje się 7-ma. (jest jeszcze wewnętrzna PKS-u na oś. Górnym a chyba raczej była).
Kiedyś była stacja jeszcze w Zagórzanach przed piekarnią oraz jak się jechało na Kobylankę (od strony Zagórzan) przy motelu. Sam jestem ciekaw co tam jest teraz.
No i sławny CPN gdzie dziś stoi rondo. Talony na paliwo i wieczne kolejki - to były czasy.

@tankujący, jesteś? Czytasz a nie grzmisz??? Twój silnik został ocalony, nikt nie miesza z wodą :)))

09:58, 15.03.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaaaa

0 0

W kobylance kolo godromu jest stacja :) z tego co widac na tablicy paliwa dostarcza tam orlen

18:57, 15.03.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ser (Patin)ser (Patin)

0 0

Marże są raczej tak niewielkie, że nie ma za bardzo z czego obniżać. Czytałem, że waha się to w przedziale 5-25gr na litrze (ca.4,5%).
Także jeżeli obniżki to raczej nie z marży a akcyzy. A stacje zarabiają sporo na dodatkach sklepowych wystarczy popatrzeć na ceny.

Co do ruchu kołowego na podkarpaciu kolega camel jak zwykle jest wczorajszy. Tu gdzie mieszkam ruch (na drodze i na stacji) jest często większy niż w Gorlicach na statoilu i arge łącznie. A jeżeli jest to w okresie od maja do października a jeszcze jak słoneczny weekend to sznur samochodów na kierunku Bieszczady Polska centralna nie ma końca. Po drogach jedzie wszystko 4x4, jachty, quady ze stolicy, Lublina, Kielc, Rzeszowa itp. Do tego dochodzi tranzyt państwa bałtyckie - południowa Europa na krajowej 9-ce nie bez powodu w planach jest ekspresówka S19. Także camel myśl zanim coś palniesz.

Na ukraińskim paliwku nikt nie jeździ, może okazjonalnie. Nawet blisko granicy wiem, że cpn-y mają niezłe obroty pomimo plotek nielicznych "znawców".
Nie opłaca się po to jechać poza tym paliwo gorsze.

Co do chrzczenia to ostatni raz kiedy zatankowałem auto gazem i silnik miał kłopoty z równomierną pracą był to gaz na Słowacji w Świdniku i to było chyba w 2004r. Także camel vel tankujący vel inny znajomy outsider skończ pisać bezpodstawne bzdury o tym chrzczeniu chyba, że sam tak robisz w garażu albo zwyczajnie daj dowody. Wiem, że nie możesz przeboleć, że latami dawałeś się nabrać na politykę marketingową Statoilu, BP, Shella myśląc że jeździsz na paliwie wysokiej jakości a zwyczajnie tankowałeś to samo co wszyscy hahaha. Pewno jeszcze brałeś droższe paliwo 98 i wmawiałeś sobie, że auto ma większego kopa niż na 95 i do tego mniej pali hahaha, rozumiem twój ból.

POzdro przez duże PO hahaha
mniej tvn-u, mniej propagandy a więcej czytania w necie będzie ci w życiu lżej.

21:48, 15.03.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UDDAUDDA

0 0

Na ukraińskim nikt nie jeżdzi? Patin sądzę że się mylisz. Szmuglowanie zawsze było i pomimo Kawałka drogi ludziom się opłąca wyskoczyć raz na jakiś czas. Patrz, że jak się jedzie tam to nie kupuje się tylko paliwka ale i słodycze iitp które są tam tanie, a na które zawsze się zbyt znajdzie :)

18:09, 16.03.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UDDAUDDA

0 0

Na ukraińskim nikt nie jeżdzi? Patin sądzę że się mylisz. Szmuglowanie zawsze było i pomimo Kawałka drogi ludziom się opłąca wyskoczyć raz na jakiś czas. Patrz, że jak się jedzie tam to nie kupuje się tylko paliwka ale i słodycze iitp które są tam tanie, a na które zawsze się zbyt znajdzie :)

18:09, 16.03.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

amelamel

0 0

@Patin Weź się Gościu odchrzań, co ty wszystkie rozumy pozjadał co tak mądrujesz to ty się chyba z powołaniem minąłeś, startuj na prezydenta w najbliższych wyborach... już ci pisałem że każdy ma swoje zdanie i nie musisz każdego poprawiać bo to nie twoje forum a swoje POzdo se wsadź POd pachę bo ja akurat nie z tych więc jak u góry ci napisałem nie będę się powtarzał

19:00, 16.03.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ser (Patin)ser (Patin)

0 0

Może się i opłaca tankować jak ktoś mieszka...w Przemyślu. Ale camel mówił o wszystkich na podkarpaciu a strefa przygraniczna to nie wszyscy. To tak jakbym napisał, że wszyscy w Gorlicach jeżdżą na nafcie z Krygu a dawniej tankowali na lewo z wagonów na rafinerii. Można tak pisać tylko po co? Nie jesteśmy w przedszkolu. To są zwykłe bzdury wyssane z palca.
Słodycze zgadza się są wyśmienite. Nie skażone jeszcze kapitalizmem.
Raz znajomy jechał starą astrą po paliwo i tyle o czym słyszałem w ciągu 3 lat jak tu mieszkam.

Na prezydenta trzeba mieć odpowiedni wiek. Także za 8 miesięcy kto wie? Odchrzaniać się od ciebie nie muszę bo najpierw musiałbym się przychrzanić. A jeżeli już się przychrzaniam to do głupot, które wypisujesz.
Jak chcesz zwracać uwagę na nieprawidłowości to ok bo pełno ich w otoczeniu ale nie tam gdzie trzeba je wymyślać.

20:51, 16.03.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziadzia

0 0

Szkoda, że nie sprawdzili Statolilu jak były mrozy po minus 25 stponi, bo mnie wtedy pozamarzały trzy nowiuskie samochody!!!

09:14, 20.03.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ssssss

0 0

To ciekawe.bo 3 lata temu tankowałem benzyne na stacji po lewej w kierunku Krygu, jak sie wyjezdża z Sokoła.taka duza baza..nie wiem jak sie nazywa, bo nie mieszkam w gorlicach..auto ledwo dojechało!!! do innego CPN-u, juz markowej stacji, gdzie dotankowałem do pełna!..Jeszcze nifgdy mi sie nie zdarzyło, zeby po zatankowaniu auto nie chciało jechac!!! - auto salon Polska, 3-letnie..
ANigdy wiecej juz nie patrzyłem na oszczednosc 2-4 groszy na litrze..tylko dobre stacje!

13:03, 22.03.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pawelekpawelek

0 0

stacja w sokole ma tragiczna jakosc paliw!!! 2-3 lata temu podczas kontroli wykazano złą jakosc paliwa jak i rowniez w libuszy - to ten sam wlasciciel--uwaga zatem!!

12:56, 13.04.2012
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%