Zamknij

Szlachetna Paczka uruchomiła bazę rodzin, które czekają na pomoc

12:32, 18.11.2023 PAP Aktualizacja: 12:33, 18.11.2023
Skomentuj PAP PAP

"Rozpoczęła się 23. edycja Szlachetnej Paczki. To już teraz możesz przeczytać na naszej stronie historie rodzin, którym możesz pomóc. Wystarczy, że wejdziesz na stronę szlachetnapaczka.pl, wybierzesz rodzinę, która chwyci cię za serce i niewielkim wysiłkiem przygotujesz dla niej pomoc. Realną pomoc, mądrą pomoc, taką, która zmieni jej życie" - powiedziała prezes stowarzyszenia Wiosna, które organizuje Szlachetną Paczkę, Joanna Sadzik.

Bazę rodzin potrzebujących pomocy uruchomiła w sobotę Szlachetna Paczka. Zainteresowani wsparciem mogą przeczytać historie osób, które czekają na pomoc. "Weekend cudów", kiedy rodziny otrzymają prezenty, odbędzie się 16 i 17 grudnia.

Na pomoc czeka ok. 5 tys. 300 rodzin (stan na sobotę rano). Baza czynna będzie przez cztery tygodnie.

Paczkę można skomplementować samodzielnie lub w grupie. Można także wpłacać fundusze, dzięki którym wolontariusze Szlachetnej Paczki zakupią potrzebne produkty - chodzi często o przedmioty niezbędne do codziennego funkcjonowania: żywność, odzież, pościel, pralkę.

Pomóc można też np. przynosząc stary, niepotrzebny telefon do salonu jednego z operatorów sieci komórkowej lub kupując kawę na stacji paliw, zaangażowanej w akcję.

Przygotowane dzięki darczyńcom prezenty trafią do potrzebujących w tzw. weekend cudów - 16 i 17 grudnia.

Wolontariusze Wiosny odwiedzali wcześniej rodziny i osoby zgłoszone, jako te, którym potrzebna byłaby pomoc. Następnie wyselekcjonowali tych najbardziej potrzebujących wsparcia - są to rodzice i dzieci, osoby starsze, samotne, często dotknięte nieszczęśliwym wypadkiem, niepełnosprawnością.

W poprzednim roku "szlachetną paczkę" otrzymało blisko 15,5 tys. rodzin. Łączna wartości pomocy przekazanej w paczkach wyniosła prawie 59 mln zł. Średnia wartość paczki dla jednej rodziny równa była 3,9 tys. zł.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

OlekOlek

12 0

Wszystkim tylko dawac dawac i dawac a samemu jak się jest w potrzebie to trzeba do pracy jechać. Dlatego wyj..... mam 12:59, 18.11.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

rudyrudy

9 0

panie Olku ma pan rację jak człowiek potrzebuje pomocy to jej nie dostanie bo powiedzą to sobie szukaj pracy i to do osoby niepełnosprawnej a żulom w gosp. kasę dają nie powiedzą niech idą do roboty .a do człowieka niepełnosprawnego wysyłają do roboty 15:36, 18.11.2023


imamimam

1 0

pijacy powinni byc wysyłani na odwyk
20:44, 22.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

keukeu

0 0

nie stać mnie sponsorowac jakąś organizacje
spowodu inflacji
10:55, 25.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%