Zamknij
Zobacz!

Kto przejmie Matizol ?

11:18, 04.12.2009 Aktualizacja: 11:20, 04.12.2009
Skomentuj

Gorlicki Matizol idzie pod młotek. Dotychczasowy właściciel zakładu postanowił się go pozbyć. Zakupem firmy zainteresowane są trzy podmioty.

Matizol to jedna z najstarszych firm w naszym mieście. Powstanie zakładu datuje się na 1900 rok kiedy to powstała Fabryka Papy Dachowej i Wyrobów Asfaltowych PAPAPOL. Po II wojnie światowej, w 1957 roku doszło do konsolidacji PAPOLU z Zakładem Przędzy Szklanej i tak oto powstał Matizol. W 1993 roku Matizol uzyskał nową formułę prawną i od tej pory funkcjonuje jako Przedsiębiorstwo Materiałów Izolacyjnych ?Izolacja-Matizol? S.A. Dziesięć lat później gorlicka firma wchodzi w skład Grupy BORYSZEW, której właścicielem jest Roman Karkosik.  

Matizol to firma zajmująca się produkcją pap, gontów, lepików oraz gwoździ . Być może nie wszyscy wiedzą ale na Matizol składają się dwa zakłady produkcyjne pierwszy to oczywiście nasz gorlicki oraz drugi działający od 2004 w Chełmży (na bazie majątku po upadłej P.P.H Izolacja S.A). Oba zakłady legitymują się certyfikatem wdrożenia i stosowania Systemu Zarządzania Jakością wg Normy ISO 9000:2001. 

Obecny właściciel Matizolu postanowił sprzedać firmę pomimo tego, że notuje ona dobre wyniki finansowe. Zainteresowanie zakupem wyraziły trzy podmioty gospodarcze.  

Jednym z nich jest zagranicznych Fundusz Inwestycyjny, o którym na tym etapie niewiele wiadomo. Dwa pozostałe podmioty to dobrze znana wszystkim Grupa ATLAS S.A, która obecnie nie ma w swojej ofercie produktów jakimi zajmuje się Matizol, ale najwidoczniej zainteresowanie gorlicką firmą może świadczyć o tym, że Atlas poważnie myśli o poszerzeniu swojego port folio produktowego. Trzecim zainteresowanym jest światowy lider w dziedzinie materiałów izolacyjnych Grupa ICOPAL S.A. Firma działa w 30 krajach świata, a w Polsce funkcjonuje od 1999 roku na bazie dawnych zakładów Izolacja S.A ze Zduńskiej Woli.  

Kto zatem ostatecznie przejmie gorlicką firmę zapewne dowiemy się wkrótce.

  

 

 

  

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

oinformowanaoinformowana

0 0

Czy za tym zakupem nie stoi fundusz inwestycyjny zlokalizowany na Cyprze, w których większość udziałów należy do mieszkańca Gorlic, który wręcz nie okazuję się ze swoim majątkiem, może szuka bezinteresownej miłości?

19:53, 04.12.2009
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%